(1:2)
Zakończony
SSC Napoli
90+4'

W doliczonym czasie jeszcze Hellas Werona, ale wszystko wskazuje na to, że gospodarze dołożą beznadziejną inaugurację ligową do wcześniej kompromitacji w Pucharze Włoch. Z kolei Napoli już rozpromienione swoim wysokim prowadzeniem i Azzurri chcą już przystąpić do oficjalnego świętowania.

1
1
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Kim Min Jae za ostre przewinienie.

SSC Napoli
1
1
90'

Doliczone pięć minut.

85'

Ale cyrk w obronie Hellasu Werona. Napoli robi co chce na połowie przeciwnika, a każdy zawodnik, wprowadzony z ławki rezerwowych, chce dołożyć cegiełkę do efektownego zwycięstwa. Trafienie Adama Ounasa, po podaniu Victora Osimhena, zostało anulowane z powodu spalonego.

1
2
83'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Adam Ounas.

79'

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Victor Osimhen.

Napoli co prawda już bez Piotra Zielińskiego, ale nadal z impetem naciera na bramkę przeciwnika. Od razu po pojawieniu się na boisku, Matteo Politano pokazywał, że ma ochotę na strzelenie gola. Wykorzystał drugą ze swoich sytuacji podbramkowych i trafił na 5:2 po podaniu Victora Osimhena.

75'

Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu i spotkanie wygląda na rozstrzygnięte. Generalnie prawie przez całą rywalizację na boisku rządzi Napoli, ale skuteczny w ofensywie Hellas Werona potrafił swoimi dwoma strzałami do bramki podnieść poziom emocji.

2
75'

SSC Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Alessio Zerbin.

wchodzi Wchodzi
Luigi D'Avino #23
schodzi Schodzi
1
1
72'

Hellas Werona. Schodzi: Kevin Lasagna. Wchodzi: Milan Duric.

Milan Duric #19
70'

Przerwa na napoje.

1
1
68'

SSC Napoli. Schodzi: K. Kvaratskhelia. Wchodzi: Eljif Elmas.

K. Kvaratskhelia #77
1
66'

Hellas Werona. Schodzi: Martin Hongla. Wchodzi: Antonin Barak.

Martin Hongla #18
65'

Gol! Strzelił Stanislav Lobotka. Asystował mu Mario Rui.

Napoli już nie zamierza wypuszczać z dłoni prowadzenia zdobytego strzałem Piotra Zielińskiego. Obrona z Pawłem Dawidowiczem w szeregach wygląda komediowo. Wjechał w nią banalnie Stanislav Lobotka i podwyższył prowadzenie Azzurrich na 4:2.

62'

Tak trafił do bramki Piotr Zieliński!

59'

Hellas Werona. Schodzi: Thomas Henry. Wchodzi: Roberto Piccoli.

Thomas Henry #9
1
1
58'

Hellas Werona. Schodzi: Bruno Amione. Wchodzi: Panagiotis Retsos.

Bruno Amione #2
55'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu K. Kvaratskhelia.

W 55. minucie Napoli ponownie na prowadzeniu, a pierwszego gola w sezonie strzelił Piotr Zieliński. Trudno było dziwić się radości skreślanego w ostatnich tygodniach pomocnika. Reprezentant Polski zaskoczył obrońców Hellasu wbiegnięciem z drugiej linii w pole karne i po podaniu Chwiczy Kwaracchelii wygrał w sytuacji sam na sam z Lorenzo Montipo. Bramkarz Hellasu trącił piłkę, ale nie zdołał zapobiec jej lądowaniu w siatce.

SSC Napoli
Asysta:
27
9
3
54'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Osimhen za przewinienie blisko pola karnego przeciwnika.

52'

Żółtą kartkę otrzymał Bruno Amione za przewinienie na Hirvingu Lozano.

2
48'

Gol! Strzelił Thomas Henry. Asystował mu Davide Faraoni.

Na brak goli na inaugurację sezonu w lidze włoskiej nie można narzekać. Wymiana ciosów w Weronie jeszcze trwa. W 48. minucie Thomas Henry strzelił na 2:2 z główki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Davida Faraoniego. Napoli zostało ponownie trafione z zaskoczenia i musi ruszyć do ataku.

1
2
47'

Napoli z zamiarem przynajmniej utrzymania skromnego prowadzenia po zmianie stron. Na pewno gospodarze muszą pokazać coś bardziej interesującego, żeby zapunktować na Stadio Marcantonio Bentegodi.

1
czas Druga połowa
Czy Hellas Werona wyrówna po przerwie?
2
1
komentarz

Pierwsza połowa na 2:1 dla Azzurrich. Wyraźna przewaga zespołu z Neapolu, ale długo nie została ona potwierdzona prowadzeniem. Zespół aktywnego Piotra Zielińskiego potrafił dopiero w końcówce, przed przerwą, odpowiedzieć dwoma golami na trafienie Kevina Lasagni.

2
45+3'

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Bramka na 2:1 padła jeszcze w pierwszej połowie, choć minęły dwie pierwotnie doliczone minuty. Napoli zdobyło prowadzenie strzałem Victora Osimhena, który oderwał się obrońcom gospodarzy i wpakował piłkę z bliska do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przedłużonym przez Giovanniego Di Lorenzo.

45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Hongla za protestowanie po ostrym przewinieniu.

45'

Doliczone dwie minuty.

40'

Pozostało jeszcze kilka minut obu zespołom na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Napoli pozostaje w natarciu i ma ochotę na zdobycie prowadzenia jeszcze przed zejściem na przerwę do szatni.

37'

Gol! Strzelił K. Kvaratskhelia. Asystował mu Hirving Lozano.

Hellas nie nacieszył się długo swoim prowadzeniem. W 37. minucie Chwicza Kwaracchelia strzelił na 1:1 po dograniu Hirvinga Lozano. To mocne przywitanie Gruzina z kibicami nowego klubu, do którego dołączył w letnim oknie transferowym. Azzurri już dopadli swojego przeciwnika.

SSC Napoli
2
1
2
34'

W 34. minucie po raz pierwszy zapachniało wyrównaniem. Po wrzutce z rzutu wolnego piłka została strącona w kierunku bramki Lorenzo Montipo przez Andrego-Francka Zambo Anguissę. Hellas Werona ma szczęście, że pozostaje na prowadzeniu, ponieważ ostemplowany został słupek!

29'

Gol! Strzelił Kevin Lasagna. Asystował mu Koray Gunter.

Hellas praktycznie nie zaatakował aż do przerwy na napoje w 26. minucie. Dopiero po niej gospodarze ruszyli do przodu i okazali się znacznie skuteczniejsi od Napoli. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było przedłużenie Koraya Guentera do Kevina Lasagni. Napastnikowi Hellasu pozostało dostawić stopę i zdobyć prowadzenie 1:0. Zdobycie zaliczki przez ekipę z Werony było niespodziewanym zwrotem akcji.

Asysta:
Koray Gunter #21
1
3
28'

Gra wznowiona i Hellas Werona pokazał, że również jest w stanie przeprowadzić niebezpieczny atak. Martin Hongla próbował strzałem głową wrzucić piłkę za kołnierz Alexa Mereta, ale Włoch nie pozwolił sobie na błąd w bramce.

1
1
26'

25'

Hellas Werona nie ma na razie nic ciekawego do zaproponowania w ofensywie. Alex Meret nie ma nic do roboty w bramce Napoli, a jego kompani z pola prowadzą "bombardowanie". Ostatnie uderzenie z dystansu zostało przyblokowane i Napoli miało jeszcze szansę na zdobycie prowadzenia z rzutu rożnego.

22'

Ponownie Hirving Lozano był wiodącym zawodnikiem w ofensywie Napoli. Egoistyczne rozwiązanie reprezentanta Meksyku, a oddane przez niego uderzenie z dystansu nie sprawiło problemu Lorenzo Montipo. Pudło.

18'

Hirving Lozano starał się zrewanżować za podanie Piotrowi Zielińskiemu. Kopnięcie Meksykanina zostało zablokowane i cała akcja Azzurrich została zakończona tylko niecelnym uderzeniem z dystansu.

16'

W 16. minucie Zieliński już nie strzelał, a podawał do Hirvina Lozano, którego uderzenie zostało zablokowane.

1
13'

Selekcjoner Czesław Michniewicz przygląda się Piotrowi Zielińskiemu z trybun Stadio Marcantonio Bentegodi. W 13. minucie było ciekawie, ponieważ reprezentant Polski oddał groźne uderzenie z linii pola karnego. Robinsonada Lorenzo Montipo uratowała gospodarzy przed stratą gola.

1
11'

Napoli było w posiadaniu piłki na początku meczu, ale rozgrywało w żółwim tempie. Pierwsze przyspieszenie zespołu Spallettiego było w 11. minucie, ale Victorowi Osimhenowi nie udało się oddać uderzenia z bliska do bramki po podaniu Hirvinga Lozano.

1
1
2
1
1
10'

Napoli było w posiadaniu piłki na początku meczu, ale rozgrywało w żółwim tempie. Gracze Hellasu Werona są skoncentrowani na pozycjach w obronie i nie pozwolili na wykonanie ani jednego dobrego podania do Victora Osimhena.

1
7'

Po przewinieniu na połowie Hellasu Werona jest szansa na zagrożenie gospodarzom z rzutu wolnego. Kompletnie jednak nieudane zagranie Giovanniego Di Lorenzo i piłka nie doleciała do oczekującego na podanie Victora Osimhena.

1
1
5'

Azzurri są pewnym znakiem zapytania, nie są stawiani wśród głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa Włoch, a nawet przewiduje się im problem z ich awansem do Ligi Mistrzów. W poniedziałek w Weronie debiutują w Napoli obrońca Kim Min Jae oraz skrzydłowy Chwicza Kwaracchelia.

1
2'

Hellas Werona w granatowych strojach z żółtymi elementami. Z kolei Napoli w białych koszulkach i spodenkach z błękitnymi elementami. Na początku spotkania piłka na połowie gospodarzy.

2
czas Start meczu
18:18

Piotr Zieliński zagra od początku spotkania.

1
1
18:12

Paweł Dawidowicz w jedenastce Hellasu Werona.

1
2
17:59

Sędzia: Michael Fabbri

1
17:47

Napoli rozpocznie sezon meczem na wyjeździe z Hellasem Werona. Drużyna Luciano Spallettiego musi sobie radzić bez kilku ikonicznych postaci wcześniejszych sezonów. Z zespołu odeszli między innymi Kalidou Koulibaly i Dries Mertens. Na opuszczenie Neapolu nie zdecydował się Piotr Zieliński, którego kusił West Ham United.