Lazio. Schodzi: Felipe Anderson. Wchodzi: Matteo Cancellieri.

Lazio Schodzi: Manuel Lazzari. Wchodzi: Elseid Hysaj.

ZMIANA

Lazio. Schodzi: Danilo Cataldi. Wchodzi: Toma Basic.

Toma Basic #88
73'

Nerwowa atmosfera i sprzyja ona będącym na prowadzeniu zawodnikom Napoli. Biancocelesti szarpią zamiast rozgrywać piłkę i tworzyć sobie sytuacje podbramkowe. Nie może się podobać w tym meczu gra Ciro Immobile, który nie stanowi dużego zagrożenia dla klubu z rodzinnych stron.

69'

Żółtą kartkę otrzymał Felipe Anderson za niesportowe zachowanie.

69'

Żółtą kartkę otrzymał Danilo Cataldi za ostre przewinienie.

90+2'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: K. Kvaratskhelia. Wchodzi: Giacomo Raspadori.

K. Kvaratskhelia #77
68'
ZMIANA
67'

Żółtą kartkę otrzymał S. Milinkovic-Savic za niesportowe zachowanie.

S. Milinkovic-Savic #21
Lazio Rzym
1
65'

Teraz to rzymianom nie pozostało nic innego niż postaranie się o poprawienie wyniku. Przez prawie całe spotkanie Lazio gra dość topornie, ale rozdrażnione golem Chwiczy Kwaracchelii miało szansę na odzyskanie prowadzenia. Ciro Immobile nie wykorzystał jednak niepewnego zagrania Amira Rrahmaniego.

1
61'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił K. Kvaratskhelia. Asystował mu Andre Zambo Anguissa.

Napoli przeważało i robiło co chciało na połowie przeciwnika. W zasadzie gościom brakowało tylko skuteczności do pełni szczęścia. W 61. minucie już nie było żadnych wątpliwości i Chwicza Kwaracchelia oddał potężne uderzenie z kilkunastu metrów na 2:1. Nie przyjmował on piłki, a po prostu huknął do sieci.

1
60'

To już godzina starcia za drużynami.

57'

Napoli przeważa w drugiej połowie, ale w ostatnich minutach Biancocelesti hamowali akcje podopiecznych Luciano Spallettiego w nieco bardziej bezpiecznej odległości od bramki Ivana Provedala. Na przykład przed momentem Patric interweniował po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w kierunku Victora Osimhena.

53'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Luis Alberto. Wchodzi: Matias Vecino.

51'

Trudno w to uwierzyć, ale Napoli jeszcze nie prowadzi po przerwie. Niedowierzanie wynika z faktu, że podopieczni Luciano Spallettiego mieli już kilka szans na ponowne pokonanie Ivana Provedela. Uderzenia Piotra Zielińskiego, Victora Osimhena oraz Chwiczy Kwaracchelii były nieskuteczne.

48'

Napoli po przerwie zamierza pójść za uderzeniem i strzelić kolejne gole Biancocelestim. Być może jednak Lazialich stać na taką grę jak na początku spotkania i podobny scenariusz jak w niedawnym starciu przeciwko Interowi.

1
czas Druga połowa
komentarz

Piotr Zieliński asystował przy golu!

Czy Napoli strzeli minimum gola również po przerwie?
Tak
Nie
komentarz

Lazio wcześnie zdobyło prowadzenie strzałem Mattii Zacccagniego i bezpośrednio po golu pokazało zdyscyplinowany futbol. Z czasem jednak Napoli zaczęło spychać Biancocelestich do coraz głębszej defensywy, co poskutkowało trafieniem Kima Mina Jae. Po nieco ponad 45 minutach walki w Rzymie jest 1:1. Cieszy asysta Piotra Zielińskiego!

45'

Doliczone dwie minuty.

44'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

41'

Chwila spokoju na Stadio Olimpico po dwóch mocnych ciosach zadanych przez Mattię Zaccagniego oraz Kima Mina Jae.

38'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kim Min Jae. Asystował mu Piotr Zieliński.

Kolejna szansa została już wykorzystana przez zespół z Neapolu. W pole karne Lazio wbiegł Kim Min Jae i strzelił na 1:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Zielińskiego. Asysta trafiła na konto Polaka! Piłka zatańczyła w pobliżu linii bramkowej, próbował ją wybić Ivan Provedel, ale sędzia dostał na zegarek sygnał, że ma za zadanie uznać gola.

1
2
1
1
1
37'

W 37. minucie mocno zapachniało wyrównaniem, ponieważ rewelacyjna akcja indywidualna Chwiczy Kwaracchelii zakończyła się uderzeniem w słupek.

35'

Akcja Biancocelestich przerwana gwizdkiem sędziego.

32'

Lazio się trochę przebudziło po skomplikowanych minutach meczu. Gospodarze oddalili grę o bramki Ivana Provedela i potrafili ponownie wymienić kilkanaście podań w centrum boiska.

26'

Azzurri są coraz bliżej bramki Biancocelestich i zaczyna pachnieć wyrównaniem. Jeszcze przed momentem interweniowali rzymianie i nie pozwolili Victorowi Osimhenowi na wykorzystanie dogrania Chwiczy Kwaracchelii.

1
1
22'

Napoli z coraz większą przewagą pod względem posiadania piłki. Obrona Lazio nie pozwoliła Victorowi Osimhenowi na oddanie uderzenia po płaskim dośrodkowaniu Hirvinga Lozano. Jeszcze poprawka zza pola karnego Giovanniego Di Lorenzo, ale ten strzał nie sprawił dużego problemu Ivanowi Provedelowi.

20'

Lazio miało szansę na strzelenie drugiego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Co prawda było uderzenie, ale piłka została odprowadzona poza boisko przez Alexa Mereta. Będzie wznowienie byłego młodzieżowego reprezentanta Włoch.

19'

Podopieczni Luciano Spallettiego natknęli się na zdyscyplinowanych i energicznych przeciwników. Po kilkunastu minutach po graczach z Kampanii było widać sfrustrowanie, ponieważ nie przeprowadzili żadnego ataku niebezpiecznego dla Lazio.

1
17'

Mattia Zaccagni dał prowadzenie Lazio!

15'

Napoli w posiadaniu piłki, jednak nieco zbyt leniwe rozegranie zawodników z Kampanii. Luciano Spalletti nie mógł być zadowolony. Tym bardziej, kiedy zobaczył złapanie Chwiczy Kwaracchelii w pułapkę ofsajdową.

1
1
11'

Z kolei Lazio nie może zbyt wcześnie skoncentrować się na bronieniu skromnego prowadzenia, ponieważ miało to przykre konsekwencje dla rzymian w poprzednim meczu przeciwko Sampdorii. Ostatnia akcja podopiecznych Maurizio Sarriego zakończyła się zbyt mocnym podaniem do ustawionego na desancie Ciro Immobile.

1
8'

Napoli musi organizować się do ataku i do odrabiania strat. Jedna z akcji Azzurrich została przeprowadzona z wykorzystaniem Piotra Zielińskiego. Ostatecznie uderzenie zostało zablokowane i gracze z Kampanii musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mattia Zaccagni. Asystował mu Felipe Anderson.

Lazio zdobyło prowadzenie w 4. minucie, więc wcześnie wybuchła wrzawa na trybunach Stadio Olimpico. Akcja Biancocelestich została przeprowadzona z wykorzystaniem ustawionego na prawej stronie boiska Felipe Andersona. Jego płaskie podanie trafiło przed pole karne do Mattii Zaccagniego, a ten ułożył sobie piłkę na prawej stopie i precyzyjnym kopnięciem pokonał Alexa Mereta.

2'

Po szalonych derbach Mediolanu, poprzeczka jest zawieszona wysoko przed zawodnikami Lazio oraz Napoli. Oba zespoły lubią wcześnie podejść pressingiem do przeciwnika i postarać się o otwarcie rezultatu.

czas Start meczu
20:36

Wybrańcy trenera Maurizio Sarriego.

20:32

Piotr Zieliński zagra od początku meczu.

00:08

Sędzia: Simone Sozza

00:07

Luciano Spalletti przed konfrontacją na Stadio Olimpico.

00:07

Napoli zahamowało po energicznym rozpoczęciu sezonu.

00:05

Napoli zremisowało w poprzednim meczu na Stadio Diego Armando Maradona. Konfrontacja z beniaminkiem US Lecce zakończyła się wynikiem 1:1. Jedynego gola dla zespołu Luciano Spallettiego strzelił Eljif Elmas po dograniu Matteo Politano.

00:04

Obrona strzału z rzutu karnego przez Alexa Mereta nie pomogła w odniesieniu zwycięstwa.

00:03

Lazio prowadziło, ale zdobyło tylko punkt w Genui.

00:03

Akcja bramkowa Lazio była ozdobą konfrontacji w Genui.

1
00:02

Lazio jest niepokonane od początku sezonu, ale nie popisało się w poprzednim meczu z UC Sampdorią. Po podstawowym czasie było na prowadzeniu dzięki akcji Sergeja Milinkovicia-Savicia oraz Ciro Immobile. Bramka na 1:1, która odebrała rzymianom dwa punkty, padła w doliczonym czasie.

00:01

Biancocelesti tradycyjnie liczą na wysoką formę Ciro Immobile.

1
00:00

Na zakończenie soboty w lidze włoskiej dojdzie do konfrontacji Lazio z SSC Napoli. Rzymianie są prowadzeni przez Maurizio Sarriego, który w przeszłości pracował między innymi z Piotrem Zielińskim w klubie z Kampanii. Oba zespoły przygotowują się do startu w europejskich pucharach.