90'

Doliczony czas.

89'

Gol! Strzelił Giacomo Raspadori. Asystował mu Gianluca Gaetano.

W 89. minucie Giacomo Raspadori okazał się najważniejszym piłkarzem meczu. To jego uderzenie pozwoliło Napoli odnieść zwycięstwo w skomplikowanym meczu. Pokonał on Bartłomieja Drągowskiego mocnym uderzeniem po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

87'

Jeszcze szansa na rozstrzygnięcie meczu przed wprowadzonym z ławki rezerwowych Hirvingiem Lozano. Wymanewrował on już Bartłomieja Drągowskiego, ale zbyt nonszalancko podszedł do próby umieszczenia piłki w odsłoniętej bramce.

83'

Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie tego spotkania.

1
1
81'

Spezia Calcio. Schodzi: Kevin Agudelo. Wchodzi: Jacopo Sala.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Kevin Agudelo #33
1
1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Drągowski za kradnięcie czasu.

3
2
1
72'

W 72. minucie nie Piotr Zieliński, a Jakub Kiwior miał szansę rozstrzygnięcia meczu. Piłka po uderzeniu defensora Spezii Calcio zatańczyła w pobliżu linii bramkowej Napoli.

1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Eljif Elmas za ostre przewinienie.

SSC Napoli
70'

Spezia Calcio. Schodzi: Mehdi Bourabia. Wchodzi: Mikael Ellertsson.

Mikael Ellertsson #28
70'

Spezia Calcio. Schodzi: Ethan Ampadu. Wchodzi: Petko Hristov.

Petko Hristov #15
1
70'

Od 57. minuty można oglądać na boisku Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski zastąpił w jedenastce gospodarzy Andrego-Francka Zambo Anguissę i ma nadać rumieńce atakom Napoli. Luciano Spalletti wcześnie dokonał solidnego przemeblowania w podstawowym składzie.

1
67'

SSC Napoli. Schodzi: K. Kvaratskhelia. Wchodzi: Giovanni Simeone.

K. Kvaratskhelia #77
62'

Spezia Calcio. Schodzi: Simone Bastoni. Wchodzi: Viktor Kovalenko.

Viktor Kovalenko #24
Simone Bastoni #20
57'

SSC Napoli. Schodzi: Andre Zambo Anguissa. Wchodzi: Piotr Zieliński.

Andre Zambo Anguissa #99
1
55'

Napoli będzie przyspieszać im bliżej będzie do zakończenia spotkania. Azzurri na pewno nie będą zadowoleni z ewentualnego podziału punktów na Stadio Diego Armando Maradona.

50'

Pierwsza sytuacja podbramkowa po przerwie została stworzona przez Napoli. Podanie trafiło do Andrego-Francka Zambo Anguissy, a jego uderzenie zostało obronione przez Bartłomieja Drągowskiego.

czas Druga połowa
Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

Do przerwy pozostało bezbramkowo i po trybunach Stadio Diego Armando Maradona niósł się pomruk rozczarowania. Napoli nie atakowało równie niebezpiecznie i dynamicznie jak w poprzednim meczu z Liverpoolem.

45'

Doliczone dwie minuty.

1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Emanuel Gyasi za ostre przewinienie.

Emanuel Gyasi #11
43'

Ostatnie ataki w pierwszej połowie.

41'

W 41. minucie Spezia odpowiedziała swoim interesującym atakiem. Piłka trafiła do Emmanuela Gyasiego, a ten znalazł sobie miejsce do oddania uderzenia zza linii pola karnego. Na posterunku interweniował Alex Meret.

38'

Pozostaje coraz mniej czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Pomruk wyczekiwania na trybunach Stadio Diego Armando Maradona, ponieważ gospodarze atakują nieskutecznie.

35'

Na razie najgroźniejszym spośród podopiecznych Luciano Spallettiego jest Chwicza Kwaracchelia. Przyjezdni mają dużo problemów z zatrzymaniem sprowadzonego między sezonami piłkarza Napoli.

30'

Minęły dwa kwadranse konfrontacji na Stadio Diego Armando Maradona. Dość zażarta rywalizacja i piłkarze z Ligurii nie zamierzają wyłącznie chować się przed przeciwnikami. Uczestnik Ligi Mistrzów jeszcze nie przeprowadził skutecznego ataku.

17'

Bezpardonowe konfrontacje w centrum boiska.

1
15'

Kwadrans na początku spotkania nie przyniósł jakiegokolwiek przełomu. Przewaga w posiadaniu piłki po stronie Napoli, ale przeciwnicy nie pozwalają na dużo pod bramką Bartłomieja Drągowskiego.

8'

Sędzia spogląda coraz bardziej surowym wzrokiem na piłkarzy Spezii Calcio, którzy nie przebierają w środkach przy powstrzymywaniu ataków Napoli.

1
2
5'

Na razie Spezią Calcio skoncentrowana na odpieraniu przeciwnika. W szeregach obronnych gości grają między innymi Arkadiusz Reca oraz Jakub Kiwior.

3'

Pierwsze ataki w meczu i Napoli w swoim stylu stara się wywrzeć presję na przeciwnikach. W poprzednim starciu z Liverpoolem drużyna Luciana Spallettiego zepchnęła The Reds do głębokiej obrony.

czas Start meczu
14:16

Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior w podstawowym zestawieniu Spezii Calcio.

3
2
1
14:13

Piotr Zieliński rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

2
1
1
12:56

Kolejka ligi włoskiej rozpocznie się w Neapolu. Niepokonani od początku sezonu podopieczni Luciano Spallettiego zmierzą się tym razem ze Spezią Calcio. Postarają się pójść za uderzeniem po odniesieniu efektownego zwycięstwa z Liverpoolem w Lidze Mistrzów.