Piotr Zieliński oddał jeden strzał ponad poprzeczką.

1
88'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Hirving Lozano.

Reprezentant Polski wbiegł w pole karne z drugiej linii i bez dłuższego zastanowienia oddał uderzenie z powietrza na 2:0 po dośrodkowaniu Hirvinga Lozano. Piłka wpadła do bramki blisko Guglielmo Vicario. Pan Piotr z golem!

60
27
5
2
5
85'
ZMIANA

Empoli FC. Schodzi: Razvan Marin. Wchodzi: Emmanuel Ekong.

wchodzi Wchodzi
Emmanuel Ekong #17
schodzi Schodzi
81'

Po trafieniu z rzutu karnego Hirvinga Lozano oraz wykluczeniu Sebastiano Luperto, była jedna szansa na drugiego gola Napoli, ale interweniował w pobliżu linii bramkowej Alberto Grassi. Jeszcze próba Victora Osimhena, ale kolejna do kolekcji niecelnych.

1
2
1
1
76'

Utrzymanie prowadzenia ułatwił gospodarzom Sebastiano Luperto. W 74. minucie były obrońca Napoli w barwach Empoli zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za faul na aktywnym Hirvingu Lozano.

1
1
1
74'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Sebastiano Luperto za przewinienie na Hirvingu Lozano.

3
3
1
73'
ZMIANA

Empoli FC. Schodzi: Tommaso Baldanzi. Wchodzi: Liam Henderson.

Tommaso Baldanzi #35
1
73'
ZMIANA

Empoli FC. Schodzi: Filippo Bandinelli. Wchodzi: Alberto Grassi.

Filippo Bandinelli #25
69'
GOOOOOOL!!!
7
2
1
67'

I jest rzut karny za nonsensowne przewinienie na Victorze Osimhenie.

4
2
1
64'

W 64. minucie nastąpił desant zmienników w Napoli. Na boisku pojawił się między innymi Piotr Zieliński za Tanguya Ndombele. Ponadto Luciano Spalletti wprowadził z ławki rezerwowych Hirvinga Lozano i Eljifa Elmasa.

64'
ZMIANA
63'

Napoli niezmiennie tylko próbuje zaszkodzić przeciwnikom. Victor Osimhen starał się wykorzystać dogranie z rzutu wolnego przyznanego za przewinienie Fabio Parisiego na Matteo Politano. Uderzenie Nigeryjczyka okazało się niedokładne.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Fabiano Parisi za kolejne przewinienie na Matteo Politano.

Fabiano Parisi #65
Empoli FC
59'
ZMIANA

Empoli FC. Schodzi: Nicolas Haas. Wchodzi: J. Akpa Akpro.

J. Akpa Akpro #11
Nicolas Haas #32
1
1
59'
ZMIANA

Empoli FC. Schodzi: Martin Satriano. Wchodzi: Sam Lammers.

Sam Lammers #7
Martin Satriano #9
1
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Leo Ostigard za przewinienie taktyczne po stracie Stanislava Lobotki.

Leo Ostigard #55
SSC Napoli
1
2
55'

I niebawem zmiany personalne w Napoli.

52'

W 52. minucie była szansa na gola Francka-Andrego Zambo Anguissy, a w odpowiedzi Alex Meret zmierzył się z pierwszym uderzeniem celnym Filippo Bandinelliego na bramkę Napoli.

50'

Napoli stara się przyspieszyć po zmianie stron i zepchnąć przeciwnika w pobliże bramki Guglielmo Vicario. Dośrodkowanie Maria Ruiego z rzutu rożnego trafiło co prawda do Leo Ostigarda, ale temu nie udało się oddać niebezpiecznego strzału z niewygodnej pozycji.