1
1
90'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Federico Chiesa.

Gol Polaka na pożegnanie kibiców z Serie A! Sporo szans Arkadiusza Milika i tuż przed wyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Polski strzelił na 3:0. W 89. minucie potwierdził wyższość Juventusu nad Biancocelestimi po dograniu Federico Chiesy!

153
51
9
5
7
86'

Zagranie Pedro Rodrigueza przecięło pole karne strzeżone przez Wojciecha Szczęsnego.

1
1
82'

Lazio nie ma najwyraźniej ochoty na zaryzykowanie w ostatnich minutach spotkania. Rzymianie zepsuli sobie samopoczucie przez przerwą mundialową bezbarwnym występem na Allianz Stadium.

3
77'

Lazio. Schodzi: S. Milinkovic-Savic. Wchodzi: Marcos Antonio.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
S. Milinkovic-Savic #21
2
2
75'

Zobaczymy, czy piłkarze Juventusu postarają się o mocne wrażenia w ostatnim fragmencie spotkania. Publiczność pewnie jest zadowolona z wyniku, ale przecież nie będzie narzekać na ewentualnego trzeciego gola Bianconerich.

1
1
73'

Lazio już zrezygnowane i bez gola kontaktowego na pewno nie doda rumieńców meczowi. Z kolei gospodarze są spokojni i brakuje im kilkunastu minut do odniesienia kolejnego zwycięstwa.

1
1
2
1
70'

Rozczarowująca postawa zespołu z Rzymu. Od początku spotkania nie ma on sposobu na poradzenie sobie ze zdyscyplinowanymi obrońcami Juventusu. W zasadzie tylko jedna interwencja Wojciecha Szczęsnego była skomplikowana.

1
69'

Lazio. Schodzi: Elseid Hysaj. Wchodzi: Mario Gila.

Mario Gila #34
1
69'

Lazio. Schodzi: Luka Romero. Wchodzi: Matteo Cancellieri.

Matteo Cancellieri #11
1
64'
62'
61'

W 61. minucie Wojciech Szczęsny wykazał się na linii bramkowej. Polak rzucił się energicznie w kierunku piłki i nie pozwolił na zdobycie gola kontaktowego Luisowi Alberto.

3
1
59'

Lazio. Schodzi: Toma Basić. Wchodzi: Luis Alberto.

Toma Basic #88
5
58'

Lazio. Schodzi: Danilo Cataldi. Wchodzi: Matias Vecino.

54'

Gol! Strzelił Moise Kean.

Polak co prawda jeszcze nie strzelił gola, ale pomógł w zdobyciu bramki na 2:0. Arkadiusz Milik zabrał piłkę Danilo Cataldemu, a Moise Kean przyczaił się w pobliżu bramki Lazio i wykonał dobitkę strzału Filipa Kosticia obronionego przez Ivana Provedela.

Juventus FC
12
4
1
4
1
48'

Arkadiusz Milik miał drugą szansę na zdobycie gola w 48. minucie. Podanie od Filipa Kosticia było nieznacznie spóźnione, a następnie próba pokonania uderzeniem Ivana Provedela została poskromiona przez bramkarza Lazio.

2
2
1
47'

czas Druga połowa
Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w tym meczu?
3
1
1
2
2
komentarz

Bianconeri zdobyli prowadzenie 1:0 w końcówce pierwszej, nieatrakcyjnej części meczu. Na razie Sergej Milinković-Savić miał być liderem Lazialich, a jest sabotażystą w ich jedenastce.

2
1
3
2
3
45'

Doliczona minuta.

1
43'

Gol! Strzelił Moise Kean. Asystował mu Adrien Rabiot.

Nagle w 43. minucie Juventus przeprowadził akcję na 1:0! Była ona konsekwencją dziecinnej straty Sergeja Milinkovicia-Savicia w centrum boiska. Bianconeri mieli otwarte przestrzenie, a piłka trafiła po podaniu prostopadłym do Moisego Keana. Napastnik wykorzystał nierozsądne wyjście na przedpole Ivana Provedela i przerzucił nad nim piłkę sytuacyjnym lobem!

22
6
4
2
3
40'

Pedro Rodriguez oddał potężne uderzenie z dystansu, a piłka, odbita rykoszetem od pleców defensora, przeleciała ponad poprzeczką w bramce Wojciecha Szczęsnego.

1
1
38'

Riposta Bianconerich w postaci ataku oskrzydlającego. Gospodarze często wykorzystują ustawionego na lewej stronie boiska Filipa Kosticia. Ostatecznie akcja została zepsuta przez Arkadiusza Milika oraz Nicolę Fagiolego.

1
2
2
1
35'

Bardzo nieatrakcyjny fragment meczu. Juventus pozwala Biancocelestim na rozgrywanie piłki, ale praktycznie nie ma żadnych skomplikowanych egzaminów dla Wojciecha Szczęsnego.

1
32'

W ostatnich minutach meczu praktycznie bez sytuacji podbramkowych. Była próba zaskoczenia defensywy Juventusu dośrodkowaniem, ale dobrze ustawili się podopieczni Massimiliano Allegrego.

1
3
2
1
1
30'

Alessio Romagnoli utrudnia grę Arkadiuszowi Milikowi. Były zawodnik Milanu nie odstępuje na krok napastnika Juventusu, ale w obronie tego drugiego stanął sędzia i odgwizdał przewinienie.

1
1
2
2
1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Sergej Milinković-Savić za faul na zbierającym się do kontrataku Federico Gattim.

Lazio Rzym
1
2
3
1
1
27'

Żółtą kartkę otrzymał Bremer za przewinienie na Pedro Rodriguezie.

1
2
1
2
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Gatti za ratowanie się po stracie faulem na Felipe Andersonie.

2
23'

Krótka przerwa w grze była tym razem spowodowana zderzeniem Nicoli Fagiolego z Adamem Marusiciem.

1
1
1
21'

Faul Arkadiusza Milika na Sergeju Milinkoviciu-Saviciu.

2
1
1
19'

W 19. minucie pokazał się w ataku Arkadiusz Milik. Po dalekim podaniu Polak opanował piłkę i w towarzystwie dwóch graczy Lazio, wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Potężnie kopnięta futbolówka przeleciała tuż obok słupka w bramce rozpaczliwie szybującego Ivana Provedela.

4
2
15'

Czujnie Wojciech Szczęsny i nie dał się zaskoczyć sprytnym podaniem Sergeja Milinkovicia-Savicia w kierunku najbardziej wysuniętych zawodników Lazio.

5
1
1
2
11'

Podanie aktywnego Filipa Kosticia przed pole karne Lazio do ustawionego tam Nicoli Fagiolego. Płaskie uderzenie z dystansu zostało zatrzymane przez Ivana Provedela. Sam zaasekurował się bramkarz Lazio, kiedy piłka odkleiła się od jego rękawic.

1
9'

Ponadto od pierwszego gwizdka zagrał Wojciech Szczęsny. Interweniował on z wyczuciem po dośrodkowaniu Sergeja Milinkovicia-Savicia i przywitał się z piłką w 9. minucie.

2
2
1
5'

Podanie w pole karne Biancocelestich do Moisego Keana. Akcja Juventusu zakończyła się minimalnie niecelnym uderzeniem po ziemi. Ivan Provedel został w blokach i z przerażeniem spojrzał w kierunku piłki.

1
4
3
3'

W jedenastkach zabrakło podstawowych napastników. W Juventusie nie gra Dusan Vlahović, zamiast którego w zestawieniu Massimiliano Allegrego znaleźli się Arkadiusz Milik oraz Moise Kean. Lazio liczyło na pomoc Ciro Immobile, ale skończyło się na krótkim wejściu niedawno kontuzjowanego napastnika w poprzednim meczu z Monzą.

1
czas Start meczu
20:41

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik zagrają od pierwszego gwizdka.

20:19

W ostatnim meczu ligi włoskiej przed przerwą mundialową zmierzą się Juventus z Lazio. Oba zespoły są kandydatami do podium na zakończenie rundy jesiennej. Za nimi między innymi zwycięstwa w derbach. Lazio okazało się lepsze niż AS Roma w derbach della Capitale, a Bianconeri poradzili sobie wcześniej z Torino FC w derbach della Mole.