(1:0)
Zakończony
AS Roma
komentarz

Koniec! Nieprawdopodobne sceny na San Siro. Milan wypuścił z rąk w zasadzie pewne zwycięstwo!

3
1
90+7'
90+3'

Nieprawdopodobne. Remis! Tatarusanu odbił piłkę po strzale Maticia z bliska, ale zrobił to tak niefortunnie, że po chwili z gola cieszy się Abraham, który był w idealnym miejscu!

8
4
90+3'

Niespodziewane kłopoty Milanu. Roma dochodzi do stałych fragmentów w doliczonym czasie.

2
90+2'

Dośrodkowanie Pellegriniego z lewej strony, Abraham doszedł do strzału, ale nie trafił w bramkę.

1
1
1
90+1'
90'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

1
87'

Gol! Strzelił Roger Ibanez. Asystował mu Lorenzo Pellegrini.

A tu... jak na złość! Roger Ibanez strzela gola kontaktowego po rzucie rożnym! Pewny strzał głową, a doskonale dograł piłkę Pellegrini.

87'

Roma przeniosła grę na połowę Milanu, ale nie przekłada się to na sytuacje strzeleckie.

83'

Z rzutu wolnego strzelał Giroud, ale prosto w mur.

82'

Rzut wolny dla Milanu z ok. 25 metrów.

82'
80'

Strzał rozpaczy Ibaneza z dystansu. Bardzo niecelny.

77'

Gol! Strzelił Tommaso Pobega. Asystował mu Rafael Leao.

Zabójczy kontratak Milanu. 2:0! Cóż za wejście w ten mecz Tommaso Pobegi. Ruszył lewym skrzydłem Leao, wystawił piłkę niepilnowanemu Pobedze, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Rui Patricio!

Tommaso Pobega #32
AC Milan
3
3
76'

Kwadrans do końca. Milan wciąż prowadzi i nie zanosi się na zmianę wyniku. Roma nie kwapi się do atakow.

74'
wchodzi Wchodzi
Aster Vranckx #40
schodzi Schodzi
74'

Sędzia po konsultacjach z VAR-em podtrzymał decyzję z boiska.

72'
2
2
2
2
2
72'

Protesty gospodarzy. Domagają się rzutu karnego. Po zagraniu Saelemaekersa był kontakt piłki z ręką zawodnika Romy czy nie? Duże zamieszanie na boisku.

70'
70'

Abraham przegrał pojedynek na skrzydle z Tomorim i następnie faulował swojego rywala. Oczywiście nie zgadza się z decyzją sędziego.

68'
78'

AS Roma. Schodzi: Nicolo Zaniolo. Wchodzi: Benjamin Tahirović.

65'

Kalulu zachował się dobrze w polu karnym. Przeciął podanie od Abrahama w kierunku Zaniolo. Nie było strzału.

1
64'

Frustruje się Abraham. Złapany na spalonym po dłuższym zagraniu.

62'
61'

Brahim Diaz. Niezła próba strzału zza pola karnego. Zabrakło niewiele.

61'

Pół godziny do końca. Milan zdaje się mieć to spotkanie pod kontrolą.

60'

Dośrodkowanie Dybali, piłka spadła na linii pola karnego, skąd strzelał Pellegrini, jednak został zablokowany.

59'

Przegrał drybling na skrzydle Zalewski, ale szczęśliwie wywalczył rzut rożny. Stara się, choć momentami wygląda to trochę chaotycznie.

57'

I znów nieudana akcja Romy. Zalewski się przewrócił, machał rękami, protestował, ale goście utrzymali się przy piłce, więc nie było faulu. Tylko, że później nic z tej akcji nie wyszło.

54'

Kolejny atak Milanu. Dośrodkowanie z prawej strony, Giroud zdecydowanie wygrał walkę w powietrzu, ale strzelił prosto w bramkarza.

1
52'

Świetny strzał Theo Hernandeza z dystansu! Z problemami, ale odbija piłkę Rui Patricio.

51'

Dybala chciał zrobić coś z niczego, jednak na siłę szukał lewej nogi. To dobrze czytali obrońcy Milanu i nie pozwolili mu na oddanie strzału.

1
48'

Jakiegoś urazu doznał Celik. Potrzebna jest pomoc medyczna. Źle to wygląda.

48'

Kolejna akcja Leao. Na dużej dynamice wbiegł w pole karne, ale kąt miał dość ostry i strzelił wyraźnie niecelnie.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

1
czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Przerwa! Milan zasłużenie prowadzi z Romą 1:0. Gospodarze przeważali przez większość czasu gry. Dopiero w końcówce Roma stworzyła dwie sytuacje, a to trochę mało.

45'
45'

Sędzia doliczył do pierwszej połowy minimum dwie minuty.

43'

Pewne piąstkowanie Tatarusanu po rzucie rożnym. Po chwili Dybala strzelił niecelnie z dystansu.

42'

Zalewski! Ależ blisko gola młody Polak. Złamał akcję na prawą nogę i oddał mocny strzał z dwudziestu metrów. Tatarusanu stał jak wryty, nawet nie drgnął, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.

1
1
1
1
41'

Pierwsza połowa zmierza ku końcowi. Roma w dalszym ciągu nie za bardzo potrafi zagrozić bramce Milanu. Tatarusanu nie ma dziś zbyt wiele pracy.

39'

Tomori szukał uderzenia przewrotką po wrzutce z prawej strony. Coraz większy luz łapią gospodarze.

38'

Ponownie Tonali centrował z rzutu rożnego, ale górą zawodnicy Romy.

37'

Nie ustają w atakach gospodarze. Korner po akcji Saelemaekersa.

37'

Saelemaekers strzelał z powietrza z ok. dwudziestu metrów, ale nie trafił w bramkę. Niewygodnie odegrał mu Giroud.

34'

Aj, świetnie pograli zawodnicy Romy. Abraham technicznie zagrał do Dybali, ten szukał miejsca do oddania strzału, ale w najbardziej dogodnym momencie po prostu nie trafił w piłkę prawą nogą.

32'

Roma wykonała w tym meczu zaledwie 50 podań. To najlepiej pokazuje z jakim nastawieniem przyjechali do Mediolanu.

31'

Protestowali goście, a najgłośniej Zalewski i to on został ukarany żółtą kartką. Nie wiadomo o co chodziło, bo gol wydaje się prawidłowy.

31'
30'

Gol! Strzelił Pierre Kalulu. Asystował mu Sandro Tonali.

Milan na prowadzeniu! Precyzyjne dośrodkowanie Tonaliego z rzutu rożnego, wygrał walkę w powietrzu Kalulu i strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Miał ją na rękach Rui Patricio, ale nie dał rady skutecznie interweniować!

29'

Dobra akcja Milanu. Theo Herhandez zagrał piłkę przed pole karne do Brahima Diaza, ale ten uderzył zbyt blisko środka bramki. Pewna interwencja Rui Patricio, ale będzie korner dla gospodarzy.

26'

Brzydki wślizg Leao w nogi rozpędzonego Abrahama. W pełni zasłużona kartka.

26'
3
1
1
25'

Bennacer z rzutu rożnego, było zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie wybili piłkę goście.

23'

Zaniolo strzelał zza pola karnego z nieprzygotowanej pozycji i został zablokowany.

22'

Jakiś uraz Manciniego. To efekt interwencji we własnym polu karnym i zderzenia z Giroud. Nie należy to do najprzyjemniejszych sytuacji.

20'

Atak pozycyjny Milanu, choć grany trochę w trybie slow motion. Roma jest dobrze ustawiona z tyłu.

18'

Pellegrini zagrywał z rzutu rożnego, ale Tatarusanu był faulowany na przedpolu. Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gości.

2
1
17'

Czekamy na jakieś konkrety. Póki co brakuje klarownych sytuacji z obu stron.

1
1
1
1
1
14'

Pokazał się Zalewski. Najpierw wygrał pojedynek fizyczny z Calabrią, ale później źle osłaniał piłkę i rywal mu ją odebrał. Zmarnował dobrą okazję Polak.

1
14'

Kąśliwe dośrodkowanie w wykonaniu Leao, ale żaden z partnerów nie ruszył w kierunku piłki. Pewnie łapie ją Rui Patricio.

13'

Praktycznie od pierwszych minut to gospodarze są stroną przeważającą. Dłużej utrzymują się przy piłce. Roma raczej w defensywie, czekająca na kontry.

1
12'

Leao chciał prostym zwodem minąć Celika, ale ten dobrze się ustawił, a następnie był faulowany. Oczywiście zdaniem sędziego.

1
9'

Ależ wściekli zawodnicy Romy. Momentalnie ruszyli do sędziego. Nie zgadzają się z karą wymierzoną przez sędziego. Celik taktycznie faulował przy linii bocznej Diaza.

9'
8'

Calabria powstrzymał szarżującego przy linii bocznej Zalewskiego. Pierwsza próba akcji reprezentanta Polski niezbyt udana.

7'

Nieporozumienia w zespole z Rzymu na połowie rywala. Są kłopoty z przedostaniem się w okolice pola karnego. Milan wygląda na dobrze zorganizowany w tyłach zespół.

4'

W odpowiedzi zablokowany strzał Zaniolo z dystansu.

3'

Pierwsza okazja dla Milanu. Po stracie Abrahama gospodarze wyprowadzili kontrę, Lean zacentrował idealnie na głowę Tonaliego, ale ten z kilku metrów strzelił głową obok słupka.

1
1'

Rozpoczynamy spotkanie Milan - Roma! Sędzia Davide Massa gwizdnął po raz pierwszy.

1
czas Start meczu
20:42

Mediolan przywitał zawodników deszczem, ale pogoda nie odstraszyła kibiców, którzy licznie wypełnili San Siro.