(0:1)
Zakończony
Liverpool FC
komentarz

Liverpool pewnie pokonał Ajax Amsterdam 3:0 i zapewnił sobie awans o fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

1
90+2'

Piłkarze Ajaxu jeszcze z niewielkimi nadziejami na gola honorowego, próbują przedostać się pod bramkę Alissona.

90'

Doliczone 3 minuty.

88'

Do końca meczu kilka minut. Liverpool za moment zamelduje się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

85'
wchodzi Wchodzi
#0
schodzi Schodzi
85'

Ładna indywidualna akcja Timbera, ale strzał powędrował obok słupka.

83'

Od dłuższego czasu emocje jak na grzybach. Ajax nie wierzy, a Liverpool nie musi.

1
81'

Kudus padł w polu karnym. O faulu nie ma mowy.

78'

Taylor fatalnie dośrodkował z prawej strony.

75'

Bajcetić technicznie przymierzył z dystansu. Wprost w ręce bramkarza.

73'

Do końca nieco ponad kwadrans. To zapewne nie będą najbardziej emocjonujące chwile w historii futbolu.

70'

Liverpool FC. Schodzi: Fabinho. Wchodzi: Stefan Bajcetić.

Stefan Bajcetić #43
70'
#0
70'

Kłopoty Hendersona.

1
1
68'

Niezłą akcję Ajaxu fatalnym strzałem zakończył Kenneth.

66'

Salah uderzył sprzed pola karnego. Chybił.

64'

Bergwijn dokręcał piłkę do bramki gości. Nie dokręcił.

63'
#0
70'
61'

Ajax próbuje się odgryźć, ale nie widać już wiary w jego poczynaniach. Liverpool z kolei złapał luz.

58'
58'

Van Dijk główkował niecelnie po dośrodkowaniu Robertsona.

1
57'

Bassey trafił piłką w swoją rękę, ale o karnym nie ma mowy.

54'

Kapitalne wejście w drugą odsłonę zaliczyli The Reds. Błyskawicznie rozstrzygnęli losy tego meczu i awansu do fazy pucharowej.

1
52'

Gol! Strzelił Harvey Elliott. Asystował mu Mohamed Salah. Prostopadłe podanie w pole karne, a Elliott przymierzył pod poprzeczkę! 0:3 i jest już po meczu!

1
1
2
51'

Sytuacja Ajaxu do przerwy była zła. Obecnie jest fatalna, a Liverpool złapał wiatr w żagle.

1
1
49'

Gol! Strzelił Darwin Nunez. Asystował mu Andrew Robertson. Po wrzutce z narożnika celnie główkował Nunez! Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

1
1
1
2
49'

Nunez posłał centrostrzał, z którym poradził sobie Pasveer.

1
1
47'

Nunez został w ostatniej chwili uprzedzony po dośrodkowaniu Alexandra-Arnolda.

46'

Gramy dalej. To ostatnie 45 nadziei dla Ajaxu, by również wiosną występować w Lidze Mistrzów.

czas Druga połowa
komentarz

Do przerwy Ajax wyglądał lepiej, ale to Liverpool prowadzi 1:0, a powinno być 2:0.

1
4
45'

Doliczona minuta.

1
1
1
1
44'

To musiało być 0:2! Firmino przytomnie odegrał do Nuneza, a ten z kilku metrów nie trafił w zasadzie do pustej bramki! Słupek uratował Ajax.

1
2
2
43'

Ajax nie ma już nic do stracenia. Liverpool nie gra wielkiego meczu i na pewno jest do ukąszenia.

1
42'

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Jordan Henderson. Zewnętrzną częścią stopy w kierunku Salaha zagrał Henderson, z bramki wyszedł Pasveer, ale zachował się irracjonalnie i nagle się zatrzymał. Egipcjanin długo się nie namyślając strzelił bez przyjęcia i Liverpool niespodziewanie prowadzi.

1
4
2
3
41'

Elliott uderzył z 20 metrów. Piłkę pewnie wyłapał Pasveer.

1
39'

Tymczasem PKO Ekstraklasa w Lidze Mistrzów. Piłka krążyła bez celu w powietrzu, a piłkarze obu drużyn odbijali ją głową bez większego celu.

1
36'

To powinien być gol na 1:0! Tadić dopadł do piłki w polu karnym i mając sporo miejsca przymierzył na bramkę. W ostatniej chwili zablokował go Alexander-Arnold.

2
1
34'

Firmino kapitalnym podaniem odnalazł Robertsona w polu karnym, który uderzył w boczną siatkę.

34'

Alexander-Arnold uderzył z powietrza. Taki był to strzał, jak forma Anglika w tym sezonie.

31'

Miękko piłkę na jedenasty metr dorzucił Henderson. Problem w tym, że nie było tam żadnego kolegi.

29'

W końcu nieco lepsza akcja gości. Gomez znalazł długim podaniem Elliotta, który zgraniem z powietrza podał do Salaha. Strzał Egipcjanina z kilku metrów zablokował Alvarez.

1
27'

Nunez spróbował indywidualnej akcji. Odbił się od pierwszego rywala.

1
24'

Liverpool ma problem nawet z wyjściem z własnej połowy. Przerzut na lewą stronę do Robertsona, a Szkot nie zdołał przyjąć piłki.

1
21'

Gomez posłał długą piłkę do Nuneza, którego uprzedził Pasveer.

19'

Przewaga Ajaxu nie podlega dyskusji. Liverpool nie potrafi utrzymać się przy piłce, o strzałach na bramkę nie wspominając.

2
1
1
1
17'

Tym razem Sanchez z dystansu. Celnie, lecz Alisson nie miał problemów z interwencją.

16'

Niecelnie sprzed pola karnego uderzył Berghuis.

15'

Sanchez szukał Tadicia płaskim dograniem w pole karne. We wszystko wmieszał się Alisson.

14'

Henderson zagrał piłkę ręką. Do dośrodkowania z rzutu wolnego nie doszedł jednak żaden z graczy Ajaxu.

12'

Liverpool nieco odsunął Ajax od swojego pola karnego. Bez większych emocji w ostatnich akcjach.

10'

Szybki wypad The Reds. Płaskie podanie Salaha w pole karne pewnie wyłapał Pasveer.

8'

Gospodarze z dużą wiarą weszli w ten mecz. Tylko zwycięstwo przedłuża ich szanse na awans z grupy.

6'

Wrzutkę Tadicia próbował zamknąć Alvarez, ale nie zdołał dobrze trafić głową w piłkę.

1
5'

Ajax na początku meczu dłużej jest przy piłce. Liverpool nieco przyczajony.

1
3'

Brobbey odegrał piłkę do Berghuisa, który z kilku metrów trafił w słupek!

1'