1
2
1
88'

W końcówce podstawowego czasu było uderzenie w słupek w bramce odsłoniętego Juventusu. Zabrakło dokładności w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym.

1
4
2
1
87'
ZMIANA
87'
ZMIANA
Petar Musa #33
3
84'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Enzo Fernandez za przewinienie taktyczne.

8
6
1
2
1
82'

Bianconeri dostali odrobinę wiatru w żagle po złapaniu kontaktu z przeciwnikiem. Teraz test dla Benfiki, ponieważ w jej grę wdarło się najwyraźniej niepotrzebne rozluźnienie.

2
2
1
81'
ZMIANA

Benfica. Schodzi: Alexander Bah. Wchodzi: Gilberto.

Alexander Bah #6
2
2
1
1
4
79'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Weston McKennie.

Nagle Bianconeri wstali z kolan i wynik nie wygląda już upokarzająco. Zaczyna z kolei wyglądać hokejowo. Kolejne dośrodkowanie Samuela Ilinga-Juniora, a nieudolnie wybijana przez Benficę piłka została wpakowana do sieci przez Westona McKenniego.

34
19
6
4
6
77'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Samuel Iling-Junior.

Zmiennicy przeprowadzili atak na 2:4. Arkadiusz Milik po raz drugi strzelił gola Benfice. Polak próbuje ratować honor Juventusu uderzeniem z powietrza po dośrodkowaniu Samuela Ilinga-Juniora.

6
76'

Rafa Silva o krok od hat-tricka. Uderzenie po dośrodkowaniu Joao Maria, jednak piłka została wystrzelona ponad poprzeczkę w bramce Wojciecha Szczęsnego. Świetna szansa została zmarnowana!

2
1
1
75'

I jeszcze kwadrans podstawowego czasu.

1
2
74'

Dogasa to spotkanie. Benfica pokazała już wystarczająco dużo interesującego, a Juventus snuje się po boisku. Była próba zaatakowania przez zmienników, jednak podanie Arkadiusza Milika nie zostało opanowane przez Fabio Mirettiego.

1
2
70'
ZMIANA

Juventus FC. Schodzi: Filip Kostić. Wchodzi: Samuel Iling-Junior.

1
1
1
1
1
70'
ZMIANA
69'

Po przewinieniu Alexa Sandro gospodarze mieli możliwość podwyższenia wyniku po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka została przechwycona przez Wojciecha Szczęsnego.

2
68'

Mnożą się nieporozumienia między zawodnikami Juventusu. Alex Sandro nie odnalazł swoim podaniem żadnego kompana z zespołu i piłka ponownie trafiła do graczy w czerwono-białych strojach.

65'

Zdecydowanie więcej ciekawego w ofensywie proponuje Benfica, choć mogłaby cofnąć się na własną połowę boiska i pilnować wyraźnego prowadzenia. Gospodarze są jednak pewni siebie i zabawiają publiczność kolejnymi atakami.

1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Danilo za brutalne wejście nakładką.

Juventus FC
2
1
61'

Uderzenie z bliska na bramkę Juventusu, ale w odpowiednim miejscu ustawił się Wojciech Szczęsny i interweniował nogami. Jeszcze niebezpiecznie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale strącenie piłki głową okazało się minimalnie niedokładne.

1
60'
ZMIANA
60'
ZMIANA
58'

Rozegranie zespołu z Piemontu, ale radzą sobie z tym gospodarze. Podanie Filipa Kosticia nie dotarło do ustawionego w pobliżu pola karnego Manuela Locatellego.

1
2
1
1
1
54'

Bawią się gospodarze, a dla gości nie ma jakiegokolwiek usprawiedliwienia. Juventus nie miał nawet tylu sytuacji podbramkowych co liczba goli portugalskiego zespołu.

1
1
1
4
4
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Rafa Silva. Asystował mu Alejandro Grimaldo.

Raczej można było spodziewać się zwycięstwa Benfiki, ale 4:1 to już upokorzenie. Rafa Silva pokonał Wojciecha Szczęsnego miękkim lobikiem w sytuacji sam na sam. Obrona Juventusu została w Turynie i można odliczać ostatnie minuty z nadzieją przyjezdnych na awans.

11
3
3
4
6
47'

Po przerwie piłkarze Juventusu od rzutu rożnego. Piłka pozostała poza bramką po próbach Filipa Kosticia oraz Westona McKenniego.

1
1
czas Druga połowa
46'

komentarz

Smutny jest obraz Juventusu. Nic nie zmienia się na lepsze. Bianconeri przegrywają 1:3 i potrzebują trzech goli do uratowania się przed pożegnaniem z Ligą Mistrzów. Arkadiusza Milika nie ma na boisku, a Wojciech Szczęsny dopiero w końcówce rozprawił się z jakimkolwiek uderzeniem celnym.

5
12
2
2
1
45'

Doliczone trzy minuty.

1
3
1
1
43'

Benfica oddała piłkę przeciwnikom i przygląda się ich topornemu rozegraniu. Futbolówka krążyła po obrzeżach pola karnego gospodarzy zanim dośrodkowanie Filipa Kosticia zostało poskromione. Nie oddał uderzenia Moise Kean.

1
1
1
38'

Nie trzeba chyba dodawać, że Juventus potrzebuje trzech goli do przedłużenia nadziei na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Każdy może sam ocenić jaka jest szansa na takie przebudzenie podopiecznych Massimiliano Allegrego.

1
1
3
35'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Rafa Silva. Asystował mu Joao Mario.

Benfica ośmieszała cieszącą się dobrą sławą obronę Juventusu i w 35. minucie powiększyła przewagę na 3:1. Uderzenie z krzyżaka jest policzkiem dla kiedyś silnego europejskiego klubu. Rafa Silva wykończył wstrzelenie z prawego skrzydła Joao Mario. Wojciech Szczęsny z bagażem trzech goli po trzech uderzeniach celnych.

7
5
2
13
8
33'

Akcja Juventusu z wykorzystaniem prawego skrzydła. Podanie do nieobstawionego Westona McKenniego, ale piłka, po dośrodkowaniu reprezentanta USA, została wyekspediowana na korner.

1
3
1
28'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Joao Mario.

Gole sypią się jak z rogu obfitości. W 28. minucie Joao Mario przypomniał o sobie włoskim kibicom strzałem z rzutu karnego na 2:1 dla Benfiki. Pokonał on Wojciecha Szczęsnego mocnym uderzeniem w lewą stronę. Jedenastka została przyznana gospodarzom za zagranie ręką Juana Cuadrado.

9
2
4
8
7
27'

Benfica rozdrażniona i jest rzut karny za zagranie ręką Juana Cuadrado.

5
1
3
2
22'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dusan Vlahović. Asystował mu Danilo.

Bianconeri od rzutu rożnego. Przy piłce ustawieni Juan Cuadrado oraz Filip Kostić. Ostatecznie po dośrodkowaniu Serba strącenie Danilo i uderzenie do bramki Dusana Vlahovicia. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego, ale nie, wszystko zgodnie z przepisami. 1:1 w Lizbonie po długiej wideo weryfikacji!

Juventus FC
14
10
1
2
2
19'

Nerwowo przyjezdni z Turynu, o czym świadczy między innymi niedokładne odegranie głową Leonardo Bonucciego do Wojciecha Szczęsnego.

3
1
2
2
3
17'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Antonio Silva. Asystował mu Enzo Fernandez.

Ataki Benfiki stawały się coraz groźniejsze. Po kwadransie miała ona 63 procent posiadania piłki i na efekt jej naporu trzeba było poczekać do 17. minuty. Antonio Silva bez problemu oderwał się od obrońców Juventusu i główkował z bliska do sieci po dośrodkowaniu Enzo Fernandeza. Portugalska drużyna na zasłużonym prowadzeniu 1:0.

8
5
5
8
4
15'

Jedenastka na miarę niespodzianki?

13'

Podanie w pole karne do Rafy Silvy, który uciekł zdezorientowanym Leonardo Bonucciemu oraz Danilo. Uderzenie ofensywnego zawodnika Benfiki okazało się niecelne. W odpowiedzi piłka prześlizgnęła się po głowie Dusana Vlahovicia po dośrodkowaniu.

1
1
11'

Federico Gatti, czyli największe zaskoczenie w jedenastce Juventusu, wyekspediował piłkę po dośrodkowaniu na korner. Benfica nie oddała uderzenia po zagraniu spod chorągiewki.

3
2
1
2
1
9'

Trener Massimiliano Allegri nie postawił od początku meczu na Arkadiusza Milika. Partnerem Dusana Vlahovicia w ataku został Moise Kean, który zaprezentował się dobrze w poprzednim, wygranym 4:0 meczu z Empoli.

1
1
1
2
1
7'

Enzo Fernandez ułożył sobie piłkę na prawej stopie przed polem karnym Juventusu. Jego uderzenie nie było niebezpieczne dla Wojciecha Szczęsnego.

1
1
1
3
1
6'

Juventus starał się odpowiedzieć na ataki oskrzydlające Benfiki. Zabrakło porozumienia między Westonem McKennim a napastnikami Bianconerich.

3
2'

Benfica w czerwonych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach. Z kolei Juventus w czarnych strojach z białymi elementami. Pierwsze, niebezpieczne dośrodkowanie Rafy Silvy w kierunku Goncalo Ramosa, ale rewelacyjnie interweniował Juan Cuadrado.

03:58

Orły rozegrały w piątek hitowe spotkanie z FC Porto.

03:58

Przygotowania tuż przed wylotem do Portugalii.

1
03:57

Każdy inny wynik niż wygrana wyeliminuje podopiecznych Massimiliano Allegrego z Ligi Mistrzów. Rywalizacja z Benficą będzie egzaminem dla obrony Juventusu. Wojciech Szczęsny zachował czyste konto w poprzednim, wygranym 4:0 meczu z Empoli, ale drużyna z Portugalii pokazała już w Turynie, że potrafi radzić sobie z defensywą Bianconerich.

1
03:55

Benfica w przeddzień wyzwania.

03:55

Benfica zagrała w poprzednim meczu z FC Porto. Prestiżowa rywalizacja na Estadio Dragao zakończyła się zwycięstwem 1:0 zespołu z Lizbony. Decydująca bramka padła w 72. minucie po strzale Rafy Silvy z podania Davida Neresa.