Fortuna Puchar Polski: 1/8 finału
09 lis 2022 17:30
komentarz

Raków Częstochowa po bramce Lopeza pokonał Pogoń i awansował do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

36
13
1
1
3
90+5'

Pogoń atakuje całym zespołem. Czasu już ma niewiele.

18
21
11
2
9
90+3'
33
90+2'

Raków nie dopuszcza Pogoni pod własną bramkę. Obrońca trofeum coraz bliżej ćwierćfinału. Przed momentem mecz mógł zamknąć Koczerhin, ale uderzył w bramkarza.

39
6
4
4
9
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

21
8
6
6
25
89'
12
6
7
2
24
89'

Akcja Portowców przerwana. Sędzia dostrzegł spalonego.

16
10
1
2
6
88'
ZMIANA
87'

Raków starał się skontrować. Prostopadłe zagranie do Piaseckiego. Obrońca przerwał akcję.

4
5
2
2
85'

Pogoń szuka wyrównania i dogrywki. Czasu do końca coraz mniej.

13
5
2
4
3
83'

We własnym polu karnym ucierpiał Svarnas. Grek odbił się od rywala i upadł na murawę.

2
7
2
2
81'

Minuty płyną, Pogoń niewiele potrafi zdziałać. Raków skutecznie rozbija dość chaotyczne próby Portowców.

17
12
1
6
10
80'
ZMIANA
77'
ZMIANA
4
1
4
2
2
77'
ZMIANA
75'

Akcja Rakowa, wycofanie piłki do Giannisa Papanikolaou. Strzał poszybował obok bramki Pogoni.

13
3
4
2
5
72'

Grosicki wpadł w pole karne prawą stroną, mocne dogranie na korner tuż przy słupku wybił Trelowski.

15
6
1
2
3
71'

Kolejna próba z dystansu Dąbrowskiego. Tym razem celnie, ale Trelowski pewnie interweniował.

16
6
1
2
2
70'

Pogoni pozostało dwadzieścia minut, aby doprowadzić do dogrywki.

14
10
1
1
7
68'
GOOOOOOL!!!

Z rzutu wolnego uderzył Lopez. Piłka dostała rotacji i Klebaniuk przepuścił ją po koźle do siatki. Mimo wszystko błąd bramkarza! 0:1!

98
34
4
11
30
66'

Zagranie do Kucharczyka, ten starał się uderzyć sprzed pola karnego obok źle ustawionego Trelowskiego, ale w bramkę nie trafił.

6
2
5
4
6
65'

Pogoń w ataku pozycyjnym, ale gospodarzom brakuje zdecydowania.

10
6
1
5
2
63'
ZMIANA
61'
ZMIANA
59'

Z dystansu uderzył Dąbrowski. Próba prawą nogą poszybowała metr obok słupka.

14
10
1
2
57'

Cały czas brakuje strzałów. Raków aktywniejszy, ale Pogoń nie zamierza czekać na to, co zrobi rywal.

5
1
3
1
2
54'

Klebaniuk niepewnie na przedpolu. Okazało się jednak, że był faulowany.

4
1
1
1
6
53'

Akcje Rakowa napędza Lopez. Pogoń skutecznie się broni.

9
4
2
2
50'

Dobra akcja Portowców. Zagranie do Kowalczyka, który jednak nie trafił w bramkę.

11
10
1
4
5
48'

Raków od początku 2. połowy w ataku. Goście szukają szybkiej bramki i późniejszego spokoju.