Tonali z uderzeniem z dystansu. Piłka po rykoszecie przeleciała obok bramki.

Ależ niewiele brakowało. Centrostrzał w wykonaniu Rebicia, po którym piłka trafiła w poprzeczkę! Onana był kompletnie zdezorientowany.

90'

Sędzia doliczył minimum sześć minut.

1
90'

Włączyła się finezja u zawodników Interu. Lautaro zagrywał piętką, niewiele brakowało do kolejnej stuprocentowej sytuacji.

1
87'

Kolejne błędy w defensywie Milanu. Ta drużyna jest totalnie rozbita. Inter w pogoni za kolejnym golem.

2
2
85'

Żółtą kartkę otrzymał Sandro Tonali.

85'

Pełna kontrola tego meczu przez Inter.

1
84'

Inter. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Kristjan Asllani.

wchodzi Wchodzi
Kristjan Asllani #14
schodzi Schodzi
1
83'

Uraz Calhanoglu. Konieczna będzie zmiana.

1
80'

AC Milan. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Ante Rebić.

80'
79'

Żółtą kartkę otrzymał Lautaro Martinez.

1
77'

Gol! Strzelił Lautaro Martinez.

Szaleństwo. Jedna z nielicznych akcji Interu w drugiej połowie i mamy 3:0! Tomori skompromitował się po raz kolejny. Źle obliczył tor lotu piłki, dał się wyprzedzić Lautaro po długim zagraniu z własnej połowy, a reprezentant Argentyny z ostrego kąta fałszem pokonuje Tatarusanu!

3
1
1
1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Theo Hernandez.

76'

Kwadrans do końca. Inter jest bardzo blisko siódmego Superpucharu Włoch w historii.

1
75'

Obraz gry w dalszym ciągu się nie zmienia. Inter schował się za podwójną gardą i czeka na jakiś ruch ze strony rywala.

1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Hakan Calhanoglu.

1
1
70'

Niewiele wynika z tych akcji Milanu. Brakuje konkretów.

2
69'

Milan w ataku pozycyjnym. Inter broni się całym zespołem na własnej połowie, ale wszystko determinuje wynik.

1
67'

Milan w natarciu. Strzał Leao z dystansu pewnie broni Onana. Zabrakło zarówno siły, jak i precyzji.

1
64'

AC Milan. Schodzi: Junior Messias. Wchodzi: Divock Origi.

63'

AC Milan. Schodzi: Simon Kjaer. Wchodzi: Pierre Kalulu.

63'

Inter. Schodzi: Federico Dimarco. Wchodzi: Robin Gosens.

62'

Inter ustawił się wyraźnie defensywnie i tylko czeka na kontry.

1
61'

Pół godziny do końca. Coraz więcej nerwów na boisku. Sędzia chyba nie panuje nad zawodnikami.

1
58'

Brahim Diaz wychodził na czystą pozycję i nagle rozległ się gwizdek sędziego. Nie zastosował korzyści arbiter, w co nie mogą uwierzyć zawodnicy Milanu.

2
1
56'

Bennacer z celnym strzałem zza pola karnego. W środek bramki. Pewnie łapie piłkę Onana.

1
56'

Był rzut rożny dla Milanu, wrzucał Tonali, ale wybija piłkę Inter.

1
54'

Ależ szybko zagrał Inter. Klepka do prawego skrzydła, urwał się Darmian, zagrał płasko do Lautaro, jednak znów zabrakło strzału.

1
1
51'

Calabria znalazł trochę przestrzeni na skrzydle, ale nie popisał się przy dośrodkowaniu. Nie miał szans dojść do piłki Giroud.

2
2
49'

Ewidentnie obudzili się Rossoneri. Szybka kontra, Leao dostał piłkę na lewym skrzydle, złamał akcję do środka i uderzył mocno z szesnastu metrów. Onana by nie zdążył, ale strzał był minimalnie niecelny.

1
2
47'

Powinno być 1:2! Ładnie zagrał Milan. Płaskie podanie z lewej strony, był w dobrej sytuacji Bennacer, ale przepuścił piłkę między nogami do Giroud, który jednak był minimalnie spóźniony.

1
1
46'

Milan ruszył do ataku, jednak Hernandez strzelał nad poprzeczką z dystansu.

1
46'

komentarz

Przerwa! Świetna połowa w wykonaniu Interu. Początek wyrównany, ale po golu na 1:0 wszystko się zmieniło i przewaga Interu była kolosalna. Na razie są to dość jednostronne derby.

2
1
1
1
1
45+3'

Kontra Interu. Było groźnie. Mchitarjan dostał podanie w tempo, chciał popisać się jeszcze lepszą asystą do Lautaro, ale zagrał minimalnie zbyt mocno i Argentyńczyk nie opanował piłki.

1
1
45'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty do pierwszej połowy.

1
44'

Wściekają się piłkarze Interu, bo sędzia przerwał grę po zderzeniu głową Tomoriego z Dzeko, a dosłownie kilka sekund później była stuprocentowa sytuacja dla Nerazzurrich.

1
43'

Prowokacje Dzeko. Tomori go odepchnął. Sędzia wezwał obu zawodników do siebie, ale nie ukarał żadnego z nich kartką.

1
1
42'

Wreszcie jakaś szansa Milanu. Tonali za długo zwlekał jednak ze strzałem z kilkunastu metrów i został zablokowany. Po chwili niecelnie dobijał jeszcze Tomori.

1
40'

Kapitalny wślizg Calhanoglu. Znakomita postawa w defensywie, wygarnął piłkę spod nóg rozpędzającego się Messiasa.

1
1
38'

Desperacki strzał Leao z dystansu. Niecelny.

1
37'

Milan w ataku pozycyjnym, choć to określenie trochę na wyrost. Bardziej jest to podawanie piłki wszerz boiska w środkowej strefie.

1
36'

Inter doskonale spisuje się w defensywie. Po golu na 2:0 dominacja tego zespołu jest niepodważalna.

1
33'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Barella.

1
1
33'

Tomori gra dziś totalną katastrofę. Prostopadłe podanie w pole karne, wydawało się, że obrońca Milanu wybije piłkę, ale nieoczekiwanie w nią nie trafił. Musiał ratować się wślizgiem i niewiele brakowało do rzutu karnego!

1
1
32'

Jedna z nielicznych kontr Milanu, odegranie Giroud do Leao, ale ten za daleko wypuścił sobie piłkę.

2
1
2
1
1
30'

Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki Tomoriego. Dimarco długo się nie zastanawiał i huknął zza pola karnego. To był pocisk! Znowu broni Tatarusanu!

1
2
2
1
2
29'

Barella niecelnie uderzał zza pola karnego.

1
1
2
1
1
29'

Milan przybity do muru. Nie potrafi wyjść z własnej połowy.

2
1
1
1
1
28'

Dimarco z rzutu rożnego i znakomicie broni Tatarusanu! Z bliska strzelał Dzeko.

2
1
1
1
1
26'

Ależ kapitalne dośrodkowanie Mchitarjana. Na dalszym słupku zamykał akcję Dimarco, ale nie trafił w piłkę! Mogło być już 3:0.

3
1
1
2
1
25'

Bawi się Inter. Świetna klepka przed polem karnym i tylko błąd w przyjęciu u Lautaro sprawił, że nie było stuprocentowej sytuacji.

2
2
2
1
2
24'

Calhanoglu z rzutu rożnego i bardzo niepewnie na przedpolu Tatarusanu. Kiepskie piąstkowanie, ale sędzia popełnił błąd i nie podyktował rzutu rożnego.

2
1
23'

Bastoni ruszył do ofensywy! Dostał podanie od Dimarco, chciał mocno wstrzelić piłkę w pole karne, ale ratuje się Milan. W opałach Rossoneri!

2
21'

Gol! Strzelił Edin Dzeko.

Ależ Inter jest dziś skuteczny! Druga sytuacja i drugi gol! Jedno kilkudziesięciometrowe podanie wystarczyło, by Dzeko znalazł się w polu karnym. Następnie Bośniak prostym zwodem oszukał Tonaliego i uderzył nie do obrony przy dalszym słupku!

3
1
2
3
20'

Milan szuka gola wyrównującego. Pokazywał się do prostopadłego podania Giroud, lecz Brahim Diaz zagrał zdecydowanie za mocno.

1
1
19'

Bennacer strzelał z dystansu. Lepiej to przemilczeć. Oby na trybunach nikt nie ucierpiał.

1
18'

Z rzutu rożnego zagrywał Tonali, ale nikt nie oddał strzału.

1
17'

Kolejny szybki atak Milanu! Leao dostał doskonałe podanie na wolne pole, chciał technicznym strzałem zaskoczyć Onanę, ale bramkarz Interu odbija piłkę nad poprzeczkę.

1
1
16'

Szybka kontra Milanu. Leao przebiegł kilkadziesiąt metrów, był faulowany, ale utrzymał się przy piłce. Podanie do Messiasa, jednak ten trochę pogubił się w polu karnym i nie dał rady dograć do lepiej ustawionych partnerów.

1
1
14'

Dzeko bliski asysty! Poczekał, podał do Lautaro, który przyjęciem piłki wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

1
1
13'

Miękkie podanie Leao w pole karne, Giroud chciał przyjąć piłkę, ale został popchnięty przez Dimarco. Sędzia nie zareagował. Sporo tu ryzykował obrońca Interu.

1
12'

Wiemy już, że spalonego nie było. Gol uznany, Inter prowadzi w derbach!

3
1
1
1
2
11'

Trwa analiza, bo Barella mógł być na minimalnym spalonym w momencie podania.

2
1
1
1
1
10'

Gol! Strzelił Federico Dimarco. Asystował mu Nicolo Barella.

Inter na prowadzeniu! Pięknie to rozegrali. Dzeko podał na jeden kontakt do Barelli, ten popisał się przytomną asystą wzdłuż pola karnego, a Federico Dimarco potężnym strzałem umieścił piłkę w siatce!

6
3
2
2
9'

Sporo walki w pierwszych minutach, ale finezyjnej gry póki co niewiele.

7'

Powoli biegł do kontry Dzeko, ale nikt go nie atakował, więc pokusił się o strzał z trzydziestu metrów. Bardzo niecelnie. Koledzy mają pretensje, że nie było podania.

1
6'

Tonali wrzucał z rzutu wolnego, było spore zamieszanie w polu karnym, jednak ostatecznie Inter wybija piłkę.

5'

I kolejne przepychanki. Już na samym początku przekonaliśmy się, że są to derby Mediolanu, a nie zwykły mecz.

4'

Ależ wściekłość Acerbiego. Czysto interweniował przy linii bocznej, a sędzia podyktował rzut wolny dla Milanu po rzekomym faulu na Messiasu.

4'

Uderzenie Calhanoglu, był po drodze rykoszet, ale obrona Milanu nie miała żadnych problemów z wyjaśnieniem tej sytuacji.

2'

Tomori już na samym początku "zameldował się" w nogi Dzeko. Ostre wejście. Rzut wolny dla Interu, a do bramki ok. 35 metrów.