Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Riquelme za powstrzymanie przeciwnika faulem.

Żółtą kartkę otrzymał Ioannis Kousoulos za ostre przewinienie.

Ioannis Kousoulos #8
Cypr
75'

Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Pytanie, czy gospodarze, skoro i tak muszą pogodzić się z porażką, zdecydują się na podjęcie większego ryzyka w ofensywie. A może Hiszpanie spróbują jeszcze pokazać cokolwiek pasjonującego widzom.

75'

Gol! Strzelił Kostas Pileas. Asystował mu C. Charalampous.

Karą za anemiczną postawę La Roja jest trafienie na 1:3 zmiennika Kostasa Pileasa w 75. minucie. Chwila radości dla gospodarzy!

Kostas Pileas #14
Cypr
Asysta:
C. Charalampous #5
73'

Hiszpania. Schodzi: Lamine Yamal. Wchodzi: Ferran Torres.

72'

Poradził sobie bramkarz z dośrodkowaniem. Próba uruchomienia napastnika reprezentacji Cypru dalekim wykopem, jednak osamotnionemu zawodnikowi nie udało się przetestować niebezpiecznym strzałem Davida Rayi.

70'

Po przerwie doszło do festiwalu zmian i zrobiło się nieco sparingowo na boisku. Hiszpanom przestało zależeć na bardzo dynamicznych atakach, a Cypr próbował wywołać w przeciwnikach respekt nieprzyjemnymi faulami.

66'

Cypr. Schodzi: Andreas Karo. Wchodzi: Ioannis Kousoulos.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Andreas Karo #2
65'

Hiszpania. Schodzi: Jesus Navas. Wchodzi: Dani Carvajal.

64'

Agresywnie, wręcz ostro zaczęli grać reprezentanci Cypru. Z kolei przyjezdni jakby obniżyli napięcie i starali się spokojnie dowieźć wynik do ostatniego gwizdka spotkania. Dlatego druga połowa nie jest równie energiczna jak pierwsza.

60'

Cypr. Schodzi: Ioannis Pittas. Wchodzi: Andronikos Kakoullis.

Andronikos Kakoullis #11
Ioannis Pittas #9
59'

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Karo za ostre przewinienie.

Cypr
55'

Ciekawie zapowiadająca się akcja reprezentacji Hiszpanii. Trzech zawodników starało się wymanewrować gęsto ustawionych przeciwników, jednak wmieszali się w to gospodarze. Po przerwie jakby nieco spokojniej na połowie Cypru, ale przecież niewykluczone jest kolejne przyspieszenie La Roja.

50'

Hiszpania nie rezygnuje z prowadzenia ataku pozycyjnego, to jest jej piłkarskie DNA.

czas Druga połowa
46'

Cypr. Schodzi: Charalambos Kyriakou. Wchodzi: Kostas Pileas.

Charalambos Kyriakou #12
46'

Cypr. Schodzi: Anderson Correia. Wchodzi: C. Charalampous.

Anderson Correia #7
46'

Cypr. Schodzi: Hector Kyprianou. Wchodzi: Danilo Spoljaric.

Hector Kyprianou #3
46'

Hiszpania. Schodzi: Mikel Merino. Wchodzi: Aleix Garcia.

46'

Hiszpania. Schodzi: Robin Le Normand. Wchodzi: David Garcia.

David Garcia #15
Robin Le Normand #3
Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Kompletnie jednostronna pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 3:0. Cypr wcześnie skoncentrował się na minimalizowaniu strat, skoro miał problem z przeprowadzeniem jakiegokolwiek ataku zakończonego strzałem. Kibice na trybunie zaczęli recenzować bezradność gospodarzy gwizdami. Dopiero w 41. minucie Grigoris Kastanos sprawdził formę Davida Rayi uderzeniem zza pola karnego.

45'

Doliczone trzy minuty.

43'

I pora na ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

41'

Dopiero w 41. minucie Grigoris Kastanos sprawdził formę Davida Rayi strzałem zza pola karnego.

40'

Hiszpania. Schodzi: Mikel Oyarzabal. Wchodzi: Rodrigo Riquelme.

39'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z zawodników z Hiszpanii. Prawdopodobnie będzie zmiana.

37'

Akcja La Roja została zatrzymana z powodu zagrania ręką atakującego zawodnika. Tym samym wznowienie od rzutu wolnego przyznane gospodarzom.

35'

Hiszpania niezmiennie w wymianie podań na połowie przeciwnika. Z kolei reprezentanci Cypru starają się nauczyć czegoś na własnych błędach i minimalizować straty.

33'

Nieudana próba przeprowadzenia ataku na prawej stronie boiska. Hiszpanie byli czujni i nie pozwolili nawet na wywalczenie rzutu rożnego.

1
30'

Nie ma już wątpliwości, że Hiszpania odniesie zwycięstwo w przedostatnim meczu eliminacji Euro 2024. Pytanie, czy zwolni i dopuści do głosu gospodarzy, czy raczej będzie kontynuowała swoje radosne granie.

1
28'

Gol! Strzelił Joselu. Asystował mu Mikel Oyarzabal.

W 28. minucie nikt nie przeszkodził Joselu w zdobyciu gola na 3:0. Uśmiechnięci reprezentanci Hiszpanii na boisku i ich kibice na trybunach.

26'

Już w 26. minucie centymetrów zabrakło Hiszpanii do zdobycia kolejnego gola. Martin Zubimendi miał możliwość oddania strzału zza linii pola karnego i trafił w słupek. Bramkarz ma coraz większe pretensje do nieodpowiedzialnie grających kompanów z pola.

25'

Nie klei się gra gospodarzom i niezmiennie mają oni problem ze zbudowaniem interesującego dla publiczności ataku. Kibice raczej spokojnie przyglądają się klasowej grze Hiszpanii.

23'

Lądowanie piłki w bramce Cypru i długa wideo weryfikacja.

22'

Gol! Strzelił Mikel Oyarzabal. Asystował mu Alejandro Grimaldo.

Hiszpania ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki, a w 22. minucie ponownie wpakowała ją do bramki Cypru. Tym razem radość ze zdobycia gola została wstrzymana na blisko dwie minuty z powodu wideo weryfikacji. Decyzja sędziego asystenta o pokazaniu spalonego Mikela Oyarzabala wyglądała jednak od początku na niezrozumiałą. Pomocnik podwyższył wynik na 2:0 po asyście Alejandro Grimaldo.

19'

Nieudana próba przebicia się z atakiem przez gospodarzy przez centrum boiska. Musieli energicznie powracać do bronienia reprezentanci Hiszpanii.

17'

Żółtą kartkę otrzymał Anderson Correia za ostre przewinienie na rozpędzającym się przeciwniku.

Cypr
16'

Nie poradzili sobie z kontynuowaniem ataku reprezentanci Hiszpanii po zdecydowanie zbyt głębokim dośrodkowaniu.

15'

Kwadrans spotkania za drużynami i nękani wysokim pressingiem gospodarze nie mają jakiegokolwiek pomysłu na zagrożenie Hiszpanom. W obawie przed kolejną stratą piłki, reprezentanci Cypru nerwowo wybijają futbolówkę poza boisko.

11'

Ponownie przewinienie na jednym z zawodników z Hiszpanii.

10'

Nie zmienia się obraz spotkania, w którym swoje warunki narzuca reprezentacja Hiszpanii. Ostatnie rozegranie przyjezdnych zostało powstrzymane przewinienie na Laminie Yamalu na boku boiska.

7'

Hiszpania nie pozwala na odpowiedź gospodarzom, a do tego otworzyła się szansa na ponowne wpakowanie piłki do bramki przeciwnika po jej wysokim odebraniu.

5'

Gol! Strzelił Lamine Yamal. Asystował mu Mikel Merino.

Strzelanie w czwartek rozpoczęło się już w 5. minucie. Obrona Cypru sprawiała wrażenie skoncentrowanej na początku spotkania, ale rozpadła się bardzo wcześnie. Hiszpanie spokojnie wymienili podania, a na koniec rozegrania piłka trafiła nieco przypadkowo do nieobstawionego Lamine Yamala. Ten przełożył sobie bramkarza i przecisnął futbolówkę do siatki przez gąszcz Cypryjczyków. Zrobiło się 1:0 dla Hiszpanii.

3'

Spokojne rozegranie reprezentantów Hiszpanii na połowie przeciwnika. Gospodarze schowali się bardzo ostrożnie na własnej części boiska i ograniczali się do przesuwania w obronie.

1
2'

Gospodarze w białych koszulkach i spodenkach, natomiast reprezentacja Hiszpanii w bordowych koszulkach, a do tego w ciemnych spodenkach oraz getrach. Nie będzie najmniejszego problemu z rozpoznaniem zespołów.

1
czas Start meczu
17:40

Sędzia: Mykoła Balakin (Ukraina)

17:35

W przedostatnim meczu eliminacji Euro 2024 reprezentacja Hiszpanii zagra na wyjeździe z Cyprem. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego jest liderem w grupie z 15 punktami i walczy o utrzymanie pierwszego miejsca przed Szkotami. Z kolei Cypr jest na ostatniej lokacie po komplecie siedmiu porażek. Tym samym w czwartek dostarczyciel punktów ma ostatnią szansę na wskóranie czegoś w eliminacjach.