1
1
2
89'

Reprezentacja Włoch naciska w jedenastu na dziesięciu przeciwników. Była szansa na pokonanie Jordana Pickforda po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Anglicy poradzili sobie z dośrodkowaniem, a sędziowie nie dopatrzyli się zagrania ręką.

2
4
2
88'
84'
84'

Anglia. Schodzi: Bukayo Saka. Wchodzi: Reece James.

81'

Anglia. Schodzi: Phil Foden. Wchodzi: Kieran Trippier.

80'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Luke Shaw za spóźniony atak na Mateo Reteguiu.

6
2
3
3
2
80'

Dużo dyskutowania z Srdjanem Jovanoviciem. Anglicy domagali się przyznania im kolejnego rzutu karnego za zagranie ręką Francesco Acerbiego. Niewiele później było ostre przerwanie kontrataku Azzurrich przez obciażonego kartonikiem Luke'a Shawa.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Luke Shaw. Kolejny piłkarz, który komplikował wznowienie gry.

2
3
1
77'

To ostatni gol wieczoru?

75'

Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu, więc gospodarze wciąż z nadzieją na zapunktowanie. Inna sprawa, że po golu kontaktowym, nie było wielu sytuacji podbramkowych groźnych dla Jordana Pickforda.

71'

Żółtą kartkę otrzymał Kyle Walker za opóźnianie gry.

6
6
1
2
1
69'

Włochy. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Sandro Tonali.

69'

Anglia. Schodzi: Jack Grealish. Wchodzi: Phil Foden.

65'

Reprezentacja Włoch obudziła się jakąś godzinę po pierwszym gwizdku. Już po zmianach personalnych nęka Anglików dośrodkowaniami. Niebawem zresztą będą kolejne roszady selekcjonera Roberto Manciniego.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Jorginho za faul na Harrym Kanie.

1
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Harry Maguire za ostry atak w nogi przeciwnika.

3
5
1
56'

Gol! Strzelił Mateo Retegui. Asystował mu Lorenzo Pellegrini.

Włosi nie mogli zagrać gorzej niż w pierwszej połowie, a uderzenie na 1:2 w 56. minucie pozwoliło uwierzyć w odrobienie strat. Mateo Retegui był najmniej znanym spośród reprezentantów Włoch, ale właśnie on przedstawił się płaskim strzałem do bramki Jordana Pickforda po podaniu Lorenzo Pellegriniego. Obrona z Anglii została wymanewrowana po raz pierwszy.

Mateo Retegui #19
Włochy
7
7
1
1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Jack Grealish za zbyt wysokie podniesienie nogi.

51'

Podanie Marco Verrattiego w pole karne gości do Lorenzo Pellegriniego. Mocne uderzenie rzymianina obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Jordana Pickforda. Bramkarz Anglii widzi pewną ospałość w defensywie swojego zespołu i stara się pobudzić kompanów z pola.

50'

Domenico Berardi miał dużo do powiedzenia sędziemu z Serbii po przyznaniu gościom wrzutu z autu. Denerwują się gospodarze, ale trudno się temu dziwić, skoro kompletnie nic im nie wychodzi od początku spotkania.

47'

Włosi praktycznie nie mogą zagrać gorzej w drugiej połowie niż w pierwszej. Drobna szansa na gola kontaktowego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zabrakło piłkarza na zamknięciu po niepewnej interwencji na przedpolu Jordana Pickforda.

czas Druga połowa
komentarz

Azzurri kompletnie zawodzą.

komentarz

Rekord Harry'ego Kane'a i 2:0 dla Anglii.

Czy Anglia zwycięży w Neapolu?
1
1
1
komentarz

Anglia zdominowała pierwszą połowę meczu w Neapolu. Włosi zostali pożegnani gwiazdami z trybun Stadio Diego Armando Maradona. Azzurri przegrywają 0:2 i mocniej pachniało trzecim golem gości niż jakimkolwiek gospodarzy.

1
45+1'

Ogromna szansa na wbicie Włochom jeszcze jednego gola w pierwszej połowie. Została ona zmarnowana przez Jacka Grealisha. Anglik miał za zadanie wkopać piłkę do odsłoniętej w 90 procentach bramki, ale spektakularnie spudłował.

1
1
2
45'

Doliczone trzy minuty.

44'

Gol! Strzelił Harry Kane.

W 43. minucie sędzia Srdjan Jovanović przyznał Anglikom rzut karny za zagranie ręką Giovanniego Di Lorenzo. Neapolitańczyk zagapił się po dośrodkowaniu, a wideo weryfikacja była dla niego bezwzględna. Za wykonanie jedenastki zabrał się Harry Kane i nie miał problemu z pokonaniem Gianluigiego Donnarummy. 54. gol w zespole narodowym sprawił, że Harry Kane został rekordzistą w historii reprezentacji.

7
6
2
2
5
43'

Sędzia przyznał gościom rzut karny za zagranie ręką Giovanniego Di Lorenzo. Decyzja Srdjana Jovanovicia po wideo weryfikacji.

1
1
3
39'

Mateo Retegui dostał dobre podanie w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Johna Stonesa. Jeszcze był w pobliżu Lorenzo Pellegrini, ale huknął poza lustro bramki Jordana Pickforda. Praktycznie pierwsza tak obiecująca akcja Azzurrich.

1
37'

Pressing Italii nie robi dużego wrażenia na podopiecznych Garetha Southgate'a. Anglia spokojnie utrzymuje się w posiadaniu piłki, a jej prowadzenie nie było na razie zagrożone.

36'

Do pewnego momentu obiecująco wyglądała akcja reprezentacji Włoch, ale piłka po dośrodkowaniu uciekła gospodarzom. Jordan Pickford odprowadził ją wzrokiem poza boisko.

34'

Pozostało jeszcze trochę czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie. Reprezentacja Włoch niezmiennie w odwrocie, a jej szerzej nieznany napastnik odbija się jak od ściany od środkowych obrońców z Anglii.

1
1
32'

Jude Bellingham przechwycił piłkę blisko linii pola karnego przeciwnika i natychmiast oddał ją Kalvinowi Phillipsowi. Płaskie uderzenie z około 20. metra i futbolówka przeleciała nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę.

30'

Anglia wykonała duży krok w kierunku dopiero trzeciego w historii zwycięstwa wyjazdowego z Włochami. Ponadto, również po zdobyciu prowadzenia nie dopuszcza gospodarzy do głosu. Minęło pół godziny spotkania i Azzurri nie sprawdzili Jordana Pickforda strzałem.

1
29'

Żółtą kartkę otrzymał Declan Rice za utrudnianie wznowienia gry.

6
2
2
2
2
27'

Declan Rice interweniował z dużym wyczuciem blisko linii własnego pola karnego. Nie pozwolił on Nicolo Barelli na oddanie uderzenia z dystansu.

1
1
1
1
1
26'

Nieudana szarża Jacka Grealisha na lewej stronie boiska, ale było jeszcze wznowienie wrzutem z autu przyznane reprezentantom Anglii. Przyjezdni niezmiennie nie dopuszczają do głosu Italii.

1
25'

Harry Kane jest trudny do zatrzymania dla obrońców w niebieskich strojach z białymi elementami. Kapitan reprezentacji Anglii wywalczył wznowienie wrzutem z autu na połowie Azzurrich. Inna sprawa, że goście nic później nie zdziałali.

1
1
23'

Roberto Mancini ma dużo do powiedzenia Francesco Acerbiemu. Na razie mocno kuleje wyprowadzenie piłki w reprezentacji Włoch.

1
20'

Rozczarowani Anglicy ostatnią fazą ich ataku. Ponadto mieli pretensje do Srdjana Jovanovicia, który nie zdecydował się przyznać rzutu wolnego gościom po tym jak podanie Bukayo Saki do Harry'ego Kane'a odbiło się od ręki Włocha.

18'

Declan Rice i 1:0 dla Anglii!

1
1
1
18'

Spokojna interwencja Jordana Pickforda, który przechwycił piłkę kilkanaście metrów od własnej bramki.

16'

Nieco ponad kwadrans meczu za drużynami i zdecydowanie lepiej prezentuje się reprezentacja Anglii. Gospodarze nie zmusili jeszcze do poważniejszego wysiłku Jordana Pickforda oraz defensorów przeciwnika.

1
13'

Gol! Strzelił Declan Rice.

Napór Anglii przeniósł efekt zanim Italia w ogóle zebrała się do ataku. Goście zdobyli prowadzenie 1:0 w 13. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pierwsze uderzenie Harry'ego Kane'a zostało jeszcze zablokowane, ale gospodarze okazali się bezradni wobec dobitki Declana Rice'a

7
3
4
4
11
10'

Anglia od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Miękka wrzutka Luke'a Shawa w kierunku Johna Stonesa oraz Harry'ego Maguire'a, a piłka została strącona przez Francesco Acerbiego na korner. Jeszcze jedno dośrodkowanie spod chorągiewki, ale gra przerwana z powodu przewinienia Harry'ego Kane'a na Gianluigi Donnarummie.

1
1
8'

Bukayo Saka był blisko Leonardo Spinazzoli i nie pozwolił bocznemu defensorowi na rozpędzenie się w kierunku bramki Jordana Pickforda. W odpowiedzi indywidualna szarża wspomnianego Bukayo Saki i sprawdził on płaskim uderzeniem Gianluigiego Donnarummę.

1
3'

Reprezentacja Włoch w niebieskich strojach z białymi elementami. Z kolei piłkarze z Anglii w białych strojach z granatowymi wstawkami. Na razie spokojne rozegrania w bezpiecznej odległości od bramki przeciwnika.