(1:1)
Zakończony
Włochy
komentarz

Dziękujemy za obecność podczas tego fantastycznego meczu. Dobrej nocy! Piłkarskich snów!

komentarz

I tak kończy się to spotkanie. Obiecujący początek Włochów, piorunujący finisz Anglików. Ekipa Garetha Southgate'a awansowała na Euro. Włosi do samego końca walczyć będą o to z Ukraińcami.

90+3'

Jeszcze raz próbuje Moise Kean, ale jego strzał został zablokowany.

90+1'

Anglicy szykują się już do fetowania awansu.

1
90'

O co najmniej 180 sekund przedłużona jest druga połowa.

1
2
1
1
1
89'

Jeszcze ciekawa, ale rozpaczliwa próba Moise Keana.

86'

Moise Kean nie może zabrać się z piłką, bo przyklejony do niego jest Kieran Trippier.

83'

Ponad 83 tysiące widzów dziś ogląda mecz na Wembley.

82'

Wszystko, czego próbuje Italia, jest blokowane na wysokości 30-40 metra.

80'

A Kane jeszcze walczy o piłkę, przechwytuje i daje się sfaulować. Niesamowicie aktywny jak na tę porę meczu.

79'

Włosi już mogą się po takim ciosie nie podnieść. Dojrzale grają Anglicy.

77'

Kunszt Harry'ego Kane'a! Długa piłka z połowy reprezentacji Anglii. Napastnik wziął na plecy Scalviniego, a potem jeszcze wyprzedził Bastoniego. Przed nim był już tylko Donnarumma. Nie można było tego zmarnować!

5
3
1
1
3
75'

Henderson próbował zagrać za plecy Bastoniego do uciekającego Kane'a. Troszkę za mocno.

72'

Zaostrza się gra. Przed momentem ucierpiał Foden. Teraz popychany Bellingham. Włosi szukają w ten sposób jakiegoś punktu zapalnego i zwrotnego w tym meczu.

1
1
1
1
1
70'

Też jesteśmy pod wrażeniem.

68'

Kane usunął się na bok, strzału spróbował Foden. Mało brakowało.

66'

A żółtej kartki nie otrzymał Kalvin Phillips, choć powinien. Anglik nadepnął wyraźnie na stopę Nicolo Barelli. Sędzia Turpin postanowił go oszczędzić, choć przecież gracz Manchesteru City ma na koncie żółtą kartkę...

65'
Giorgio Scalvini #19
Włochy
63'
63'
62'

Odpowiada strzałem z narożnika pola karnego Rashford, ale nad bramką.

61'

Ładna, kombinacyjna akcja Włochów zakończona strzałem Scamacci. Piłka leciała w okienko angielskiej bramki, ale zdążył złapać ją Pickford.

60'

Teraz Bellingham przyaktorzył w starciu z Cristante. Panowie musieli sobie co nieco wyjaśnić, ale z pomocą arbitra.

57'

Barella i Scamacca zwlekali z oddaniem strzału i... nadziali się na kontrę. Popędzili Bellingham, który podprowadził piłkę o kilkanaście metrów, a następnie zagrał do Rashforda. Ten zszedł z lewej strony do środka na prawą nogę i uderzył mocno pokonując Donnarummę!

56'

Strzał znienacka Berardiego nad bramką. Do statystyk.

1
54'

Wrzutka z rzutu wolnego na głowę Kane'a, ale albo za mocna, albo... Harry za nisko skoczył.

1
52'

Teraz to Udogie faulował Fodena w środkowej strefie. A obrońca z Włoch ma już żółtą kartkę na koncie...

1
1
51'

Zabrali piłkę Udogie Anglicy. Piłka zagrana do Kalvina Phillipsa, ale piłkarz Manchesteru City uderzył nad bramką.

1
49'

Cristante zagrał na pamięć do partnera. Nie przejdzie na tym poziomie.

2
48'

Pressują Włosi, ale ruszyli Anglicy. Po starciu z Udogie padł w polu karnym Foden i... nie ma rzutu karnego.

1
47'

Oba zespoły bez zmian i na razie bez szarży na bramkę.

1
46'

komentarz

Tymczasem w świecie statystyk: 60. gol Harry'ego Kane'a w reprezentacji Anglii.

komentarz

Za nami 48 minut pasjonującej walki na Wembley. Przyda się chwila na ochłonięcie. To naprawdę dobry mecz.

45+3'

Italia miała jeszcze rzut rożny, ale zagrożenie znikome.

1
1
1
45+2'

Ależ świetnym refleksem wykazał się Pickford! Doskonała interwencja przy strzale Udogie z 7. metra. Dobitka Di Lorenzo także nieskuteczna.

2
1
1
45'

Co najmniej trzy minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

44'

Zgubił krycie Acerbi, dzięki czemu uciekł mu Kane, ten zgrał do Rashforda, strzał z kąta 45 stopni odbity przez Donnarummę.

42'

Obaj piłkarze już gotowi do gry. Wznawiamy.

40'

Bellingham wszedł w drybling przy Scalvinim, ale panowie zderzyli się głowami, gdy Anglik się pochylił do przodu.

1
1
1
1
1
38'

Berardi mógł uruchomić podaniem Frattesiego, ale zabrakło dokładności w tej akcji. Ale widać, jak dużo sił kosztuje graczy obu ekip to spotkanie.

1
36'

I już jesteśmy pod bramką angielską. Akcja prawą stroną, ale minął się z piłką Berardi. Ależ niewiele brakowało!

35'

Genialne podanie Bellinghama. Początkowo wydawało się, że do uciekającego Kane'a, ale to był Rashford, ale przyjął sobie piłkę ręką.

34'

Strzał mocny Berardiego, ale prosto w Maguire'a.

33'

I już faul Kane'a na Acerbim. Błyskawicznie doskoczył do obrońcy na 25. metrze.

32'

Harry Kane pewnie wykorzystuje rzut karny! Donnarumma rzucił się w lewo, napastnik Bayernu uderzył w prawo.

3
1
3
7
31'
30'

I będzie!

2
3
29'

Trwa analiza VAR, choć naszym zdaniem raczej będzie jedenastka.

2
1
28'

Rzut karny dla Anglii!

Świetne podanie z głębi pola do Bellinghama. Anglik urwał się środkowym obrońcom. Wślizgiem próbował ratować akcję Di Lorenzo, ale trafił w nogę rywala na 13. metrze.

3
1
1
3
27'

I jest akcja Anglików. Trippier wrzucał w pole karne, głową zamykał to Walker, ale strzał był tak lekki, że będzie się liczył do statystyk, ale Donnarumma nie miał z nim żadnych kłopotów.

1
28'
1
25'

Zablokowane podanie Fodena do Bellinghama. Ruszyli z kontrą Włosi, ale przerywa to faulem w kole środkowym Kieran Trippier.

23'

Ależ to była szansa na 2:0! Scamacca dostał piłkę od Barelli, wyłonił się zza "zasłony" angielskich obrońców i uderzył tuż nad ziemią, ale i obok bramki.

1
2
22'

Kopnięty przez Barellę od tyłu Maguire, ale sędzia uznał, że nie ma przewinienia.

1
21'

Ba, piłkarze z Wysp mają teraz problem ze zbudowaniem akcji na połowie przeciwnika.

1
20'

Zdecydowanie nie ma już takiego naporu Anglików jak na początku.

19'

Barella chciał zagrać piętką do Acerbiego w polu karnym Anglików, lecz w ostatniej chwili rywale wybili piłkę z własnej szesnastki.

18'

El Shaarawy przyspieszył na lewej stronie, zagrał do środka, w pole karne do Davide Frattesiego, ale nie pozwolił mu Kyle Walker opanować piłki.

16'

To pierwszy gol Scamacci w reprezentacji.

1
15'

Jedno wyjście, jedna akcja Włochów i... bramka!

Zagranie z lewej strony, piłka przeleciała niemalże po linii pola karnego, doszedł do niej na prawej stronie Giovanni Di Lorenzo, który wymienił sobie piłkę z Berardim i zagrał na szósty metr do Scamacci. Zanim do tego doszło jeszcze strzał zamarkował Frattesi, ale piłki nie dotknął, więc zmylił tym wszystkich wokół. Tak oto otworzył nam się wynik tego spotkania!

13'

Jak na razie 2/3 czasu tego spotkania przy piłce byli piłkarze trenera Southgate'a.

12'

Uderzenie bezpośrednie Rashforda z rzutu wolnego, ale piłka poleciała nad poprzeczką bramki Donnarummy.

11'

Kolejny błąd gości pod presją Anglików. Piłka wybita na aut, a następnie rzut wolny wywalczył Rashford.

10'

I już mamy po żółtej kartce. Najpierw akcję przerwał nieprzepisowo Kalvin Phillips, a potem zrewanżował się tym samym Destiny Udogie.

10'
1
1
2
2
2
9'
1
1
1
1
8'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy po ciekawej kombinacji i akcji Rashforda z Kane'm. Ale po dośrodkowaniu zagrożenia nie było.

2
2
1
1
1
7'

I już pierwsza interwencja ręką włoskich graczy. Robią wszystko, by utrudnić rywalom zadanie.

2
2
1
2
2
6'

Italia w pierwszym ataku pozycyjnym, ale brakowało dokładności na 30. metrze od bramki Pickforda.

5'

Miękkie dośrodkowanie z głębi pola w stronę Kane'a, lecz minimalnie za wysokie.

4'

Bellingham zatańczył z piłką przy linii pola karnego, zgubił Di Lorenzo, miękko wrzucił, ale piłka została wybita głową przez jednego z włoskich defensorów.

3'

Dośrodkowanie Trippiera z prawej strony, ale nikt go nie zamknął.

2'

Bardzo wysoko pressingiem podchodzą Anglicy. Udało im się odzyskać piłkę w okolicach linii środkowej.

3
1
1'

Zaczęli gospodarze.

1
czas Start meczu
20:43

Jesteśmy po hymnach. Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze minuta ciszy ku pamięci ofiar wczorajszego zamachu w Brukseli.

1
20:39

Mecz poprowadzi Francuz Clement Turpin.

1
20:36

Jeśli Włosi dziś wygrają, zrównają się punktami z Anglikami.