Albania
90+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ernest Muci. Asystował mu Myrto Uzuni.

Już w doliczonym czasie bramka, która odebrała nadzieję na zapunktowanie gospodarzom. Wprowadzony z ławki rezerwowych Ernest Muci pokonał bramkarza Wysp Owczych strzałem z kilkunastu metrów na 3:1. W ten sposób zdobył pierwszego gola w seniorskiej kadrze Albanii.

Albania
Asysta:
Myrto Uzuni #11
1
2
90'

Doliczone pięć minut.

89'
ZMIANA

Albania. Schodzi: Taulant Seferi. Wchodzi: Armando Sadiku.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Taulant Seferi #15
89'
ZMIANA

Albania. Schodzi: Kristjan Asllani. Wchodzi: Keidi Bare.

Keidi Bare #7
Kristjan Asllani #21
88'

Kompletnie nieudane dośrodkowanie zostało odprowadzone wzrokiem poza boisko przez bramkarza reprezentacji Wysp Owczych.

85'

Z kolei w 85. minucie piłka przeturlała się nieznacznie obok słupka po strzale Joannesa Bjartalio.

83'

Pozostało jeszcze trochę czasu gospodarzom i przenieśli oni grę na połowę przeciwnika. Nie było jednak uderzenia na bramkę Etrita Berishy po dalekim wrzucie z autu.

80'
ZMIANA

Wyspy Owcze. Schodzi: Gunnar Vatnhamar. Wchodzi: Brandur Hendriksson.

Brandur Hendriksson #13
Gunnar Vatnhamar #16
80'
ZMIANA

Wyspy Owcze. Schodzi: Solvi Vatnhamar. Wchodzi: Stefan Radosavljevic.

Stefan Radosavljevic #17
Solvi Vatnhamar #10
79'

Niby kontrolują grę reprezentanci Albanii. Mario Mitaj przeprowadził efektowną akcję indywidualną, ale nie potrafił zakończyć jej uderzeniem do bramki. Trafił prosto w dobrze ustawionego Teitura Gestssona.

75'
ZMIANA

Albania. Schodzi: Nedim Bajrami. Wchodzi: Ernest Muci.

Nedim Bajrami #8
75'
ZMIANA

Albania. Schodzi: Jasir Asani. Wchodzi: Anis Mehmeti.

Anis Mehmeti #19
73'

Farerzy starali się jeszcze raz wyrównać, a najgroźniejsi byli cały czas po dośrodkowaniach. W 73. minucie mogła paść bramka po akcji zmienników, jednak Andrass Johansen nie przymierzył głową po dorzuceniu Joannesa Bjartalida.

70'

Coraz więcej przestrzeni na połowie reprezentacji Wysp Owczych. Albania starała się to przekuć w trzeciego gola uderzeniem zza pola karnego, ale nie była to próba równie udana jak ta Kristjana Asslaniego w 51. minucie.

68'

Była szansa na pokonanie bramkarza reprezentacji Wysp Owczych po raz trzeci. Sokol Cikalleshi uruchomił ustawionego na czystej pozycji kompana, ale ten nie potrafił oddać celnego uderzenia z ostrego kąta. Gospodarze jeszcze pozostają w kontakcie z przeciwnikiem.

67'
ZMIANA

Albania. Schodzi: Sokol Cikalleshi. Wchodzi: Myrto Uzuni.

65'
ZMIANA

Wyspy Owcze. Schodzi: Joan Edmundsson. Wchodzi: Andrass Johansen.

Andrass Johansen #6
Joan Edmundsson #9
65'
ZMIANA

Wyspy Owcze. Schodzi: Rene Joensen. Wchodzi: Petur Knudsen.

Petur Knudsen #19
Rene Joensen #20
63'

Spokojna i cierpliwa wymiana podań podopiecznych Sylvinho. Przez to selekcjoner Wysp Owczych nie może wprowadzić na boisko przygotowanych już blisko linii bocznej boiska zmienników.

60'

Albania nie chce po raz drugi stracić prowadzenia. Wydaje się, że gospodarze są w stanie stwarzać niebezpieczeństwo tylko po stałych fragmentach gry. Zobaczymy, czy podopieczni Sylvinho nie będą prokurować szans na doprowadzenie do remisu.

1
54'

Farerzy raz jeszcze próbowali odpowiedzieć golem po dorzuceniu z rzutu wolnego. Gospodarze doszli do pozycji strzałowej, ale tym razem nie skierowali piłki w bramkę Etrita Berishy.

51'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kristjan Asllani. Asystował mu Nedim Bajrami.

Albania otrząsnęła się w przerwie po stracie gola i odpowiedziała strzałem na 2:1 Kristjana Asslaniego w 51. minucie. Pomocnik gości próbował od początku meczu przymierzyć zza pola karnego aż perfekcyjnie kopnął piłkę, której gospodarze nie potrafili wybić po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przed trafieniem do siatki futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

5
49'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Rene Joensen za przewinienie taktyczne.

Wyspy Owcze
2
1
1
1
46'
ZMIANA

Wyspy Owcze. Schodzi: Jakup Andreasen. Wchodzi: Joannes Bjartalio.

Joannes Bjartalio #7
Jakup Andreasen #22
1
1
czas Druga połowa
komentarz

Albania nie wykorzystała swoich szans na powiększenie prowadzenia i została trafiona przez Wyspy Owcze w minucie doliczonej do pierwszej połowy spotkania. Na razie niespodziewane 1:1 w Torshavn.

7
4
1
45+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Odmar Faero. Asystował mu Joan Edmundsson.

Niewykorzystane szanse zemściły się na Albanii w minucie doliczonej do pierwszej połowy meczu. Joan Simun Edmundsson wykonał bardzo dokładne dorzucenie z rzutu wolnego, a spory dystans nie przeszkodził Odmarowi Faero w oddaniu strzału głową do bramki. Środkowy obrońca zaskoczył spóźnionego na linii Etrita Berishę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

2
45'

Doliczona minuta.

1
2
1
1
1
44'

Sokol Cikalleshi miał jeszcze jedną szansę na gola w pierwszej połowie, ale ten zawodnik nie imponuje skutecznością. Napastnik obrócił się z piłką w polu karnym i oddał mocne uderzenie. Zabrakło mu dokładności, dlatego Albania igrała z ogniem.

41'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Leniwe rozegranie reprezentantów Albanii, a gospodarze z mocno symulowanym pressingiem.

35'

Tym razem gospodarze domagali się przyznania im rzutu karnego po nerwowej interwencji obrońcy reprezentacji Albanii. Nie zareagował sędzia i Farerzy musieli zadowolić się wywalczeniem kornera.

1
1
32'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Sokol Cikalleshi!

W 32. minucie Albania miała dużą szansę na podwyższenie prowadzenia. Sokol Cikalleshi zabrał się za wykonanie wywalczonego przez siebie rzutu karnego. Nie potrafił go jednak wykorzystać. Uderzenie z lewą stronę zostało zatrzymane przez Teitura Gestssona. Ta interwencja może jeszcze dodać wiary w zapunktowanie gospodarzom.

31'

Rzut karny dla Albanii za faul na Sokole Cikalleshim.

1
2
3
28'

Kristjan Asslani popełnił bezpardonowe przewinienie w centrum boiska. Na razie bez napomnienia żółtym kartonikiem. Cypryjski sędzia postanawia słownie utemperować zawodnika, który asystował przy jak dotąd jedynym golu Nedima Bajramiego.

1
1
26'

Albania oddała piłkę przeciwnikom, co na razie jest najlepszym rozwiązaniem. Drużyna w biało-niebieskich strojach gubi się w rozegraniu.

1
24'

Wyspy Owcze na razie bez konkretnej odpowiedzi na gola Nedima Bajramiego. Gospodarze próbują cokolwiek zdziałać, ale wymienianie podań wychodzi im jakieś 40 metrów od bramki strzeżonej przez Etrita Berishę.

20'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nedim Bajrami. Asystował mu Kristjan Asllani.

Trener Albanii uspokoił się w 20. minucie, ponieważ to wtedy jego drużyna przeprowadziła akcję bramkową na 1:0. Piłka powędrowała jak po sznurku w pole karne kompletnie pogubionych gospodarzy. Nedim Bejrami nie miał obok siebie żadnego przeciwnika po podaniu Kristjana Asslaniego i pokonał bramkarza Wysp Owczych płaskim strzałem w kierunku dalszego narożnika.

Albania
Asysta:
1
8
6
17'

Jaris Asani kolejnym śmiałkiem z reprezentacji Albanii, który oddał uderzenie zza linii pola karnego. Ponownie Teitur Gestsson nie musiał interweniować z powodu niedokładności przeciwnika.

15'

Albania nie zdominowała na początku Farerów. Kristian Asslani prowadził ostrzał bramki zza pola karnego, ale ani razu nie kopnął piłki celnie. Wyspy Owcze jakoś sobie radzą, co delikatnie irytuje selekcjonera Sylvinho.

12'

Wyspy Owcze od pierwszego w meczu rzutu rożnego. Dochodzące dośrodkowanie nie zaskoczyło przyjezdnych i z drobnymi problemami oddalili oni zagrożenie od bramki strzeżonej przez Etrita Berishę.

10'

Gra orkiestra na stadionie, ale na boisku niewiele się dzieje. Po raz drugi w tym meczu reprezentacja Wysp Owczych zastawiła pułapkę ofsajdową na atakującego z Albanii.

7'

Akcja indywidualna okazała się aż zbyt egoistyczna i atakujący zawodnik reprezentacji Albanii odbił się od grupki obrońców Wysp Owczych.

1
5'

Farerzy w białych koszulkach i getrach, a także niebieskich spodenkach. Z kolei Albania wyszła na boisko w Torshavn w czarnych strojach z czerwonymi elementami.

1'

Albania przyleciała na Wyspy Owcze w roli faworyta i niezależnie od konieczności gry na nietypowym, sztucznym boiska chciała wcześnie zdobyć prowadzenie. Nie minęła minuta i piłka znalazła się w bramce Teitura Gestssona, ale przed uderzeniem Taulanta Seferiego był spalony. Powtórki potwierdziły, że sędzia asystent popisał się sokolim wzrokiem.