1
3
1
86'

Gospodarze utrzymują się przy piłce na połowie przeciwnika. Raczej trudno spodziewać się gola wyrównującego.

2
2
15
12
84'
Klaemint Olsen #11
Jakup Andreasen #22
1
1
84'
Andrass Johansen #21
Solvi Vatnhamar #10
1
1
1
82'
Brandur Hendriksson #8
Wyspy Owcze
2
5
14
80'

Była szansa dla gości po błędzie Provoda. Potknął się i ruszył prawym skrzydłem Vatnhamar, wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane!

9
2
10
12
78'

Teraz Wyspy Owcze muszą zaatakować. Ale czy są w stanie?

23
12
1
8
3
77'

Wyspy Owcze. Schodzi: Paetur Petersen. Wchodzi: Joan Simun Edmundsson.

1
77'
David Doudera #12
1
2
1
77'
76'

Soucek pewnie z jedenastu metrów. 1:0.

19
15
10
56
89
75'
18
75'
33
23
5
1
4
75'

Jeszcze jakieś przepychanki.

17
40
7
10
17
74'

Rzut karny dla Czechów! Faero zagrywał nieprzepisowo ręką po płaskim dośrodkowaniu Lingra.

13
11
14
102
126
73'

Gubią się gospodarze. Coraz więcej niedokładności na boisku.

20
10
3
2
1
71'

Cerny strzelał (?) z rzutu wolnego z ponad 30 metrów. Kompletnie nieudane zagranie.

30
12
1
1
1
70'

Czesi w ataku pozycyjnym, z którego nic nie wynika. A czasu coraz mniej.

18
15
1
69'

Oczywiście pamiętajmy, że remis w dzisiejszym meczu niewiele daje Polakom. I tak będzie trzeba wygrać bezpośrednie starcie z Czechami.

11
4
4
8
11
67'

Provod miał mnóstwo miejsca na lewym skrzydle, zagrał po ziemi, ale piłka tylko odbiła się od nogi Soucka i poleciała daleko od bramki.

21
24
5
3
6
66'

W dalszym ciągu dają o sobie znać braki w umiejętnościach reprezentantów Wysp Owczych. Są problemy z wydostaniem się z własnej połowy.

2
3
18
11
64'

Provod szukał strzału zza pola karnego i został zablokowany. Nie ma tam miejsca, nie ma jak się przecisnąć.

9
21
2
3
2
62'

Kontratak Czechów, jednak Hlozek w najważniejszym momencie podawał zbyt mocno w kierunku Kuchty. Można to było zdecydowanie lepiej rozegrać.

17
19
5
1
61'

Pół godziny do końca. Czy Czesi wcisną zwycięskiego gola? Druga połowa na to nie wskazuje.

28
21
1
59'

Odważniej grają goście w drugiej połowie. Oglądamy nawet nieco wyższy pressing całego zespołu.

24
13
1
1
1
58'
2
58'

Akcja dwójki rezerwowych, ale Kuchta strzelił nad bramką z kilku metrów.

11
8
57'
Jan Kuchta #11
4
1
57'
Lukas Provod #14
David Jurasek #15
1
3
4
1
55'

Aj, niewiele zabrakło do sensacji. Po dośrodkowaniu z prawej strony strzelał Nattestad, ale za lekko i nie zaskoczył tym Mandousa.

13
5
4
2
55'

Pierwszy raz dziś goście potrafili utrzymać się przy piłce na połowie przeciwnika dłużej niż kilka sekund.

10
5
3
1
1
53'

Dośrodkowanie Juraska z lewej strony. Kąśliwie, na bliższy słupek, jednak Cvancara był spóźniony. Łapie piłkę Lamhauge.

15
10
2
51'

W porównaniu do pierwszej połowy zmieniło się tyle, że goście zaczęli niebezpiecznie tracić piłkę na własnej połowie.

3
6
3
13
8
50'

Ciekawe płaskie podanie w pole karne, Cvancara był pilnowany przez obrońcę, ale mimo to zdołał trącić piłkę na wślizgu. Strzelił jednak za lekko i pewnie interweniował Lamhauge.

8
4
1
2
2
47'

Petersen biega osamotniony do pressingu. Oczywiście nie jest w stanie nic zrobić.

3
7
1
2
3
46'

Po rzucie rożnym niecelnie strzelał Cvancara.

4
1
7
1
46'

komentarz

Przerwa! Spora niespodzianka w meczu Czechy - Wyspy Owcze, bo na razie bezbramkowy remis. Przygniatająca przewaga gospodarzy, jednak mimo wielu sytuacji nie udało się zdobyć ani jednej bramki.

76
31
7
4
4
45+2'

Ależ to by było piękne. Holes wrzucał w pole karne, Hlozek efektownie złożył się do strzału nożycami, jednak uderzył tuż nad poprzeczką.

11
16
6
5
5
45+1'

Edmundsson zapędził się na połowę przeciwnika i pokusił się o strzał z 30 metrów. No cóż, warto docenić tę próbę, chociaż nie była najlepsza.

17
11
1
4
1
45'

Sędzia dolicza minimum 3 minuty.

3
3
1
3
5
43'

Przyjezdni mieli rzut wolny niemal z linii środkowej. To nic, mieliśmy dośrodkowanie w pole karne, ale Edmundsson faulował w ofensywie.

2
2
5
4
5
41'

Coraz mniej czasu do końca pierwszej połowy. Wyspy Owcze w dalszym ciągu nie mają absolutnie nic do powiedzenia w ofensywie, rzadko w ogóle przedostają się na połowę rywala.

2
4
4
13
8
40'

Dziwne, bramkarz gości dostał kartkę za grę na czas. A to dopiero 40. minuta.

6
8
4
9
20
40'
7
39'

Cerny z dystansu. Wyglądało to na niebezpieczny strzał, ale piłka przeleciała obok bramki. Lamhauge wszystko kontrolował.

3
2
1
38'

Kolejne dośrodkowanie z bocznego sektora. Jurasek szukał Lingra, ale ten w trudnej sytuacji strzelił wysoko nad bramką.

3
7
3
1
36'

Lingr dynamicznie wbiegł w pole karne i przewrócił się po lekkim kontakcie z Faero. Sędzia ocenił to na symulkę.

16
9
1
2
1
36'
Czechy
20
15
1
35'

Hlozek strzela w słupek!

18
16
5
3
2
34'

Hlozek faulowany przez Edmundssona. Do bramki jakieś 30 metrów. Rzut wolny dla Czechów.

3
3
4
5
8
33'

Sędziowie uznali, że nie było przewinienia. Gramy dalej.

17
11
1
1
1
32'

Sadilek przewrócił się w polu karnym. Domagają się "jedenastki" gospodarze. Czy faulował Edmundsson? Trudno powiedzieć.

3
4
6
5
8
31'

Sporo ryzykował teraz Mandous. Przyjmował piłkę poza polem karnym i niewiele zabrakło, a wykorzystałby to Petersen. Ostatecznie golkiper Czechów wybił futbolówkę.

3
2
2
1
4
29'

Sadilek zdecydował się na strzał i nie trafił w bramkę.

11
13
3
1
1
28'

Po dośrodkowaniu Doudery zagrywał piłkę ręką Nattestad. Rzut wolny dla Czechów metr od bocznej linii pola karnego.

1
1
3
4
4
26'

I kolejne dośrodkowanie na pole karne. Holes wrzucał, Lingr miał bardzo dużo wolnej przestrzeni, lecz chyba pospieszył się ze strzałem głową, nie trafił dobrze w piłkę i zabrakło mu dość sporo.

5
4
4
1
2
24'

Cerny w akcji na prawym skrzydle. Niezła wrzutka na głowę Cvancary, ale ten był pilnowany przez Edmundssona i strzelił bardzo niecelnie.

7
6
4
1
23'

Po rzucie rożnym strzelał głową Krejci. Za lekko, za blisko środka bramki. Piłka w rękach Lamhauge.

5
7
1
1
5
23'

Poklepali Czesi, Hlozek świetnie przyjął piłkę i wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili zablokował go Faero.

3
2
1
1
21'

Joensen oberwał piłką po dośrodkowaniu Juraska. Potrzebna była przerwa, bo lekko przytkało zawodnika gości.

3
4
2
4
5
20'

Tym razem szczęścia z dystansu poszukał Soucek. Strzelił za lekko i Lamhauge broni bez problemów.

6
7
1
1
3
19'

Potężnie zza pola karnego uderzył Hlozek. Lamhauge wypuścił piłkę z rąk, jednak nie zdążył do dobitki żaden z Czechów.

4
5
1
18'

Wrzucał Hendriksson, jednak bardzo pewnie na przedpolu Mandous. Nie było zagrożenia.

3
3
3
6
18'

Pierwsza dziś ofensywna akcja Wysp Owczych. Powalczył w parterze Petersen i wywalczył rzut rożny.

16
9
1
16'

Kolejne rozpaczliwe wybicie gości, ale tym razem faulował Jurasek. Niepotrzebnie odpychał Petersena w walce w powietrzu.

5
4
1
2
3
14'

Jak to nie wpadło? Świetne dośrodkowanie z prawej strony, strzelał głową Lingr i kapitalnie na linii bramkowej interweniuje Lamhauge. Instynktownie, nogami. Blisko, bardzo blisko gola na 1:0.

7
5
2
3
13'

Tylko czeski bramkarz jest na swojej połowie. Pozostali zawodnicy skupieni są na małej przestrzeni na połowie Wysp Owczych.

1
3
1
3
6
12'

Troszeczkę wyhamowały ataki gospodarzy. Farerzy przetrwali pierwszy szturm.

8
7
2
1
10'

Ciekawostka. Polska przegrywała już z Czechami 0:2. Wyspy Owcze jeszcze się trzymają.

13
26
1
3
1
9'

Płaskie uderzenie Lingra z ostrego kąta. Ofiarnie rzucił mu się pod nogi Joensen i zdołał to zablokować.

6
1
2
5
8'

Z dystansu strzelał Doudera, był rykoszet i piłka przeleciała centymetry obok słupka.

7
2
2
3
2
8'

Wybronili się goście. Przynajmniej na moment.

3
2
1
4
1
8'

Teraz Czesi po kontrze, Hlozek świetnie opanował piłkę zagraną na kilkadziesiąt metrów, ale nie dał rady precyzyjnie zacentrować. Tylko rzut rożny.

3
1
7'

Atmosfera wyczekania na pierwszego gola. Póki co przygniatająca przewaga Czechów.

1
1
1
4
5'

Krótko rozegrany rzut rożny, ale Cvancara strzelał nad poprzeczką z pięciu metrów.

3
2
3
1
5
4'

Ależ blisko. Słupek ratuje Wyspy Owcze po świetnym strzale Sadilka z dystansu!

6
7
3
4
3
4'

Cała jedenastka gości na własnej połowie. Na razie wygląda to na dość rozpaczliwą obronę.