1
1
1
komentarz

No i po meczu. Padło dziewięć bramek, Portugalię oglądało się z przyjemnością. Ale dla wszystkich kibiców reprezentacji Luksemburga mamy dwie dobre informacje:

1
90+2'

Jakby co, to trener Luksemburga wrócił na ławkę.

1
90'

Bezlitosny jest sędzia. Przedłużył ten mecz o trzy minuty.

1
1
88'
GOOOOOOL!!!

Po raz dziewiąty na stadionie w Faro rozbrzmiał Calvin Harris. Ależ uderzenie Joao Felixa zza linii pola karnego!

Portugalia
3
3
85'

Trener reprezentacji Luksemburga wyszedł do szatni. On już nie może tego oglądać.

1
83'
GOOOOOOL!!!

No co mamy napisać. Demolka.

4
3
78'
ZMIANA
wchodzi Wchodzi
Seid Korac #14
schodzi Schodzi
1
77'
GOOOOOOL!!!

W takich meczach wychodzi wszystko. Diogo Jota popędził lewą flanką, wyłożył piłkę jednemu z partnerów, ale odbiła się ona od nogi przeciwnika i Jota dopadł do niej z powrotem, więc postanowił strzelić. To była dobra decyzja.

Portugalia
3
3
76'
ŻÓŁTA KARTKA
Lars Gerson #7
Luksemburg
75'
ZMIANA
Otavio #16
75'
ZMIANA
74'

Tymczasem kontra Portugalczyków i w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymany Rafael Leao.

73'

Moment aktywności Sebastiena Thilla, ale blokują jego próbę przeciwnicy.

70'

Jest próba Luksemburczyków. Akcję pociągnął Sinani, a zamykał Vincent Thill, ale za dużo mocy wpakował w to uderzenie.

67'
GOOOOOOL!!!

Kolejne doskonałe podanie za plecy do Diogo Joty, a ten wykłada piłkę wprowadzonemu chwilę wcześniej Ricardo Hortcie. Gracz Bragi huknął tak mocno, że piłka zatrzymała się dopiero w siatce.

3
3
66'

A więc niby coś tam dzieje się na boisku, ale jednak przewaga Portugalii jest niezaprzeczalna.

65'
Enes Mahmutovic #3
Luksemburg
61'

Pierwsza groźna akcja gości w tym meczu. Urwał się Leandro Bareiro, jest interwencja bramkarza Portugalii.

60'
ZMIANA
60'
ZMIANA
60'
ZMIANA
57'
GOOOOOOL!!!

Znakomita długa piłka za linię obrony Bruno Fernandesa do Diogo Joty. Ten uprzedził defensorów Luksemburga i zdobył pierwszego gola w tych eliminacjach. Portugalia podwyższa prowadzenie i jest bezlitosna.

Portugalia
3
3
56'

Z rzutu rożnego zagrożenia nie było, ale chwilę później na strzał z dystansu lewą nogą zdecydował się Danilo. Nie trafił w światło bramki.

55'

Mocno wstrzelił piłkę w szesnastkę z rzutu wolnego Bruno Fernandes. Minął się z nią Ruben Dias, ale będzie jeszcze rzut rożny.

54'
Vincent Thill #11
Luksemburg
54'
ZMIANA
Mica Pinto #17
komentarz

Dośrodkowanie w poszukiwaniu Inacio, ten wyskoczył do główki, ale tym razem uderzył ponad bramką.

52'

Inacio wszedł w drybling i został sfaulowany przed polem karnym przeciwnika. Okazja dla gospodarzy.

50'

Leao chciał finezyjnie zagrać do Joty, ale zrobił to za bardzo za plecy.

1
48'

Na razie to Portugalczycy przechodzą do ataku. Ale dobrze, przynajmniej murawa się w miarę równolegle zużyje.

46'
ZMIANA
Timothe Rupil #20
46'

Trzy zmiany w przerwie po stronie Luksemburga. Zobaczymy, czy coś wniosą

46'
ZMIANA
Florian Bohnert #4
czas Druga połowa
46'
komentarz

Do przerwy 4:0. Aż przyjemnie patrzeć, jak bawią się Portugalczycy.

1
45+4'
GOOOOOOL!!!

I znów akcja "inside-outside the box". Piłka wróciła do Bruno Fernandesa przy boku pola karnego, precyzyjna centra do Inacio, który dziś po raz drugi główką pokonuje bramkarza Luksemburga!

1
45+2'

Póki co w doliczonym czasie piłka nie opuściła połowy drużyny Luksemburga.

45'

W pierwszej połowie pogramy o co najmniej 4 minuty dłużej.

1
1
1
1
1
44'

I jeszcze pokłosiem tej akcji był strzał Bruno Fernandesa. Pod bardzo ostrym kątem znajdował się pomocnik drużyny portugalskiej i piłka przeleciała długość bramki.

43'

Kolejny raz zagotowało się przed bramką Luksemburga. Blokowany strzał Goncalo Ramosa.

1
1
1
1
1
40'

Gra wznowiona, Moris opatrzony przez medyków swojej kadry.

1
1
1
38'

Napastnik Portugalii faulował bramkarza Luksemburga. Mamy chwilę przerwy.

37'

Wycofana piłka do Morisa, a biegł do niego Goncalo Ramos, by podejść pressingiem.

35'

I jeszcze Diogo Jota po chwili trafia w poprzeczkę! Ależ to jest napór!

1
1
1
1
1
34'
GOOOOOOL!!!

Rafael Leao poprowadził akcję lewym skrzydłem, po czym zagrał do Goncalo Ramosa, który wykonał piękny piwot i zabrał się z piłką, a następnie pokonał Anthony'ego Morisa.

4
3
1
1
1
30'

I jeszcze jedna okazja. Na prawej stronie bawił się piłką Bernardo Silva, podał do Semedo, a ten z pierwszej piłki dośrodkował do Diogo Joty, który chciał to skończyć przepięknym strzałem z powietrza, ale nie trafił w bramkę. Ale gdyby trafił, były gol przepięknej urody!

29'

Kolejna dobra akcja Portugalii. Zejście z prawej strony do środka, strzał lewą nogą Diogo Joty jednak nad poprzeczką.

1
28'

Poszukiwany podaniem Curci, ale czujnie Ruben Dias na przedpolu.

1
1
1
1
1
27'

Po raz kolejny na chwilę przejęli piłkę goście, nawet próbują nią grać, ale są daleko od bramki.

25'

Zbudowali szybką akcję Luksemburczycy, ale później ją spowolnili i wszystko skończyło się na 25. metrze.

1
1
1
1
1
24'

Luksemburg całym zespołem na własnej połowie. Portugalia w sumie też poza Diogo Costą na połowie przeciwnika.

22'

Rozpaczliwa próba zagrania długiej piłki do Alessio Curciego była skazana na niepowodzenie. Obrońcy wszystkiego pilnują.

20'

Zafrasowane miny sztabu na ławce reprezentacji Luksemburga. Wygląda na to, że będą błagać o jak najniższy wymiar kary.

2
1
1
1
1
18'
GOOOOOOL!!!

Bruno Fernandes powalczył o piłkę z Maximem Chanotem. Od razu przetransportował piłkę do Bernardo Silvy, a ten - do Goncalo Ramosa. Mocny strzał po ziemi piłkarza PSG daje drugą bramkę gospodarzom!

4
3
1
1
1
16'

Kolejne groźne dośrodkowanie leciało w stronę luksemburskiej szesnastki, ale wcześniej sędzia odgwizdał faul w ataku jednego z Portugalczyków.

14'

I nadal to Portugalia jest stroną dominującą. Jest swoboda w operowaniu piłką.

1
1
1
1
1
12'
GOOOOOOL!!!

Rzucili się Portugalczycy od początku i to dało efekt! Kolejny rzut rożny, piłka wróciła do Nelsona Semedo na bok, dośrodkowanie prosto na głowę Goncalo Inacio i środkowy obrońca zdobywa pierwszą w karierzę bramkę dla reprezentacji Portugalii!

Portugalia
5
5
2
2
2
11'

Semedo prostopadle do Bruno Fernandesa, ale ten był za szybko na miejscu i minął się z piłką.

1
1
1
1
1
10'

Poszedł na przebój Florian Bonhert, ale wyprzedził do Diogo Dalot na granic portugalskiego pola karnego.

9'

Dośrodkowanie z narożnika zamykał głową Goncalo Ramos, lecz piłka przeszła wzdłuż bramki.

1
1
1
1
1
8'

Bruno Fernandes wypuścił podaniem Bernardo Silvę prawą stronę. Skończyło się na rzucie rożnym.

6'

Długie zagranie Bruno Fernandesa do Goncalo Ramosa, ale za mocne.

1
1
1
1
1
4'

Jeszcze raz to samo. Leao, tym razem pobawił się na lewej stronie z kapitanem rywali - Laurentem Jansem. Po czym dośrodkował prosto do rękawic bramkarza Luksemburga.