Historyczny wieczór dla Portugalii, która po raz pierwszy w swojej historii kończy eliminacje do Euro z kompletem punktów. Portugalczycy wysyłają sygnał do pozostałych, że do Niemiec jadą po końcowy triumf w rozgrywkach.

Słupek ratuje teraz Diogo Costę! Mogła Islandia pożegnać się honorowo z tymi eliminacjami, ale pech nie opuszcza dzisiaj podopiecznych Age Hareide.

1
1
1
89'

Chciałby za wszelką cenę dołożyć trafienie Cristiano Ronaldo, ale niestety nie jest mu to dziś dane. Chorągiewka sędziego pofrunęła do góry, a 38-latek oddał za słaby strzał, więc nie był w stanie nawet pokonać bramkarza gości.

1
87'
wchodzi Wchodzi
Joao Neves #13
schodzi Schodzi
87'
84'

Wyczekują już obie drużyny końca tego meczu, Islandczycy nie mają już żadnych argumentów, by zaskoczyć jakkolwiek reprezentację Portugalii.

1
84'
Portugalia
1
77'

Ależ powrót Portugalczyków! To mogła być niespodziewana kontra Islandii, ale za jednym atakującym zawodnikiem gości wróciło aż sześciu piłkarzy w bordowo-zielonych strojach.

1
1
1
75'
Otavio #16
72'

Bez szans Islandczycy, podążają mozolnie za piłką, która jak po sznurku przechodzi pomiędzy portugalskimi zawodnikami.

2
1
66'

Wydawało się, że jest spalony w tej akcji, ale Portugalczycy cieszyli się po zdobytym golu. Fatalny błąd bramkarza i Ricardo Horta miał przed sobą pustą bramkę.

3
3
1
1
2
64'

Zmiany wprowadzone przez selekcjonera Islandczyków sprawiają, że goście wyszli teraz wyżej i przy pomocy świeżych sił z ławki ruszają do wysokiego pressingu.

1
1
61'
62'
A. Ingvi Traustason #21
Isak Johannesson #19
62'
Andri Gudjohnsen #22
Jon Thorsteinsson #9
62'
Mikael Ellertsson #18
Willum Willumsson #15
59'

Bardzo bliski umieszczenia piłki w siatce był teraz Bernardo Silva, zabrakło centymetrów, by pokonać bramkarza Islandii.

1
58'

Uspokoiło się tempo gry. Portugalia utrzymuje wysokie posiadanie piłki, ale nie spieszy się z podejściem do pola karnego przeciwników.

1
53'

Bawią się teraz piłką Portugalczycy, wymieniają piłkę na jeden kontakt dając kibicom odrobinę radości. Nie forsują w atakach ofensywnych, wiedzą, że nie muszą na siłę szukać kolejnego gola.

1
54'
J. Berg Gudmundsson #7
Islandia
1
54'
1
48'

Ładna akcja Bruno Fernandesa, wyrasta zdecydowanie środkowy pomocnik na bohatera spotkania. Oszukał swojego przeciwnika gracz Manchesteru United i oddał strzał zewnętrzną częścią stopy, ale zabrakło odpowiedniej rotacji, by pokonać bramkarza.

1
46'
Islandia
2
czas Druga połowa
46'
Orri Oskarsson #20
komentarz

Bardzo dobra gra Portugalczyków przełożyła się na prowadzenie 1:0, dzięki czemu liderzy grupy J mogą spokojne zejść do szatni na przerwę.

1
45'

W polu karnym Islandii znalazł się nawet Ruben Dias, który wychodzi bardzo wysoko, podwajając pozycję napastnika w polu karnym rywali.

1
2
1
1
1
43'

Zabrakło precyzji w tym strzale Joao Cancelo. Nie przestają w swoich atakach gospodarze.

2
1
1
1
1
41'

Pokusił się teraz Cristiano Ronaldo o strzał lewą nogą zza pola karnego. Bardzo nieudana próba, ale widać, że Portugalczyk szuka swoich okazji do zdobycia gola za wszelką cenę.

3
1
1
2
1
39'

Czarująca gra Portugalczyków! Z przyjemnością ogląda się, jak zawodnicy Roberto Martineza wymieniają piłkę na małej przestrzeni. Islandia całą jedenastką zamknięta na własnej połowie.

1
37'

Idealne uderzenie Bruno Fernandesa! Niesamowity jest w tych eliminacjach zawodnik Manchesteru United. 6 goli i 8 asyst w 10 spotkaniach

5
5
1
1
3
34'

Zdecydował się na strzał z dystansu Joao Cancelo, ale to płaskie uderzenie w środek bramki nie zaskoczyło bramkarza.

1
1
2
1
1
32'

Kolejna dobra akcja gospodarzy, Portugalia zaczyna się spieszyć w swoich atakach. Wszystko w tej sytuacji było piekielnie dokładne, poza ostatnim podaniem do Cristiano Ronaldo. To zdecydowanie największy problem Portugalii w dzisiejszym spotkaniu - brak odpowiedniego wykończenia akcji.

1
1
3
1
1
32'
Islandia
1
30'

Ależ się złożył do tego uderzenia Bruno Fernandes! Piłka na pewno zmierzała w światło bramki, ale została zablokowana przez jednego z Islandczyków.

2
2
2
2
3
29'

Kolejna "siatka" założona przez Joao Felixa. Napastnik Barcelony czuje się dzisiaj świetnie na boisku i czaruje swoją grą.

3
2
2
2
2
28'

Znakomite wprowadzenie piłki przez Joao Cancelo. Portugalczyk był bliski wyjścia na wolną pozycję tuż przed polem karnym rywala. Musiał zatrzymać go Isak Johannesson.

Islandia
2
1
1
1
1
25'

Bardzo dobre dośrodkowanie Bruno Fernandesa z rzutu wolnego, idealnie w tempo wbiegał Goncalo Inacio, ale strzał portugalskiego obrońcy był zbyt silny i poszybował daleko od bramki.

1
1
2
1
1
22'

Niepewne wyjście z bramki Hakona Valdimarssona. Na szczęście dla 22-letniego golkipera piłka ostatecznie znalazła się w jego rękach.

1
20'

Wszystko w tej akcji Portugalczyków było idealne, poza ostatnim podaniem do Cristiano Ronaldo... sytuację dokończył jeszcze Bernardo Silva, który świetnie odnalazł w polu karnym Joao Felixa, ale to był za ostry kąt do oddania precyzyjnego strzału.

1
1
2
1
1
17'

Fantastyczna próba Islandii. Dwójkowa akcja Sigurdssona i Finnbogassona, po której środkowy pomocnik Blackburn oddał techniczny strzał na bramkę. Piłka minęła znacząco bramkę Diogo Costy, ale samo rozegranie tej akcji zasługuje na pochwały.

1
1
16'

Ależ zmarnowany potencjał tej akcji Islandczyków. Willumsson zachował się w tej sytuacji, jakby wystraszył się przeciwnika. Piłka łatwo oddana portugalskim stoperom.

1
15'

Dobrą akcję zawiązali z prawej strony boiska Bernardo Silva i Joao Mario, w porę wrócił jednak za rywalem Thorarinsson.

1
13'

Wysoki pressing stosują teraz portugalscy zawodnicy, chcą uniemożliwić Islandii rozgrywanie piłki od defensywy.

1
11'

Bardzo ładnie wyglądała ta akcja Portugalczyków. Znakomita wymiana podań, zrobili sobie sporo miejsca do rozegrania podopieczni Roberto Martineza. Dośrodkowanie Joao Mario trafia jednak w ręce bramkarza gości

1
7'

Znakomity drybling Joao Felixa, który założył siatkę swojemu rywalowi. Dośrodkowanie Otavio mogło wylądować w siatce Islandii.

1
1
2
1
1
5'

Podjęli teraz próbę zaskoczenia defensywy rywali Islandczycy, ale zabrakło dokładności u Sigurdssona.

1
3'

Imponująca przewaga Portugalczyków. Piłka skierowana do Ronaldo w porę zablokowana, ale zdołał jeszcze oddać strzał w środek bramki Joao Felix.

1
2
1
1
1
1'

Od początku spotkania napierają Portugalczycy, sporo zawodników gospodarzy na połowie rywala. Świetne zagranie na głowę Cristiano Ronaldo, ale 38-latek był na pozycji spalonej.

1
czas Start meczu
20:43

Mecz poprzedza tradycyjnie odśpiewanie hymnów obu państw. Obie drużyny są już na murawie, czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Anastasiosa Papapetrou.

1
1
20:42

Dzięki czterem bramkom przeciwko Azerbejdżanowi, Romelu Lukaku niemal na pewno sięgnie po koronę króla strzelców tych eliminacji (14 trafień). Wciąż jednak szansę na poprawienie swojego dorobku ma drugi w tabeli Cristiano Ronaldo (10 goli). Czy Portugalczyk wpisze się dziś na listę strzelców? Już za moment początek spotkania.

1
20:40

Estadio Jose Alvalade w Lizbonie będzie dziś areną zmagań ostatniej kolejki eliminacji do Euro 2024. Gospodarze mają sporą szansę, by zakończyć kwalifikacje z maksymalną liczbą punktów. Islandczycy nie grają już o bezpośredni awans. Wikingowie myślą już z pewnością o przyszłorocznych barażach, w których udział zapewnia im wynik z Ligi Narodów UEFA.

Czy Portugalia zakończy eliminacje z kompletem zwycięstw w grupie?