4
1
1
90+3'

W plebiscycie na piłkarza meczu wygrał Nathan Ake. Wszystko wskazuje na to, że Holender wprowadzi Manchester City do piątej rundy Pucharu Anglii.

1
90+2'
O. Zinchenko #35
Arsenal FC
1
2
2
1
90'

Cztery minuty nadziei Arsenalu.

1
3
1
88'

Zrobiło się gorąco pod bramką Manchesteru City. Stefan Ortega wygarnął piłkę spod nóg Eddiego Nketiaha.

4
87'

"Kanonierzy" rozgrywają piłkę bez żadnego pomysłu na atak. Defensywa Manchesteru City jest bezbłędna.

2
85'

Niestety, w koszulce Arsenalu nie zobaczymy dzisiaj Jakuba Kiwiora. Mikel Arteta wykorzystał już pięć zmian.

2
2
1
1
84'

Czy trafienie Nathana Ake zapewni awans Manchesterowi City?

1
82'

Julian Alvarez po raz drugi kropnął z dystansu. Świeżo upieczony mistrz świata trafił prosto w bramkarza Arsenalu.

1
1
1
80'

Stefan Ortega próbuje ukraść londyńczykom cenne sekundy. Goście zgłaszają pretensje do arbitra.

78'

Matt Turner miał problemy zdrowotne i teraz znowu zderzył się z Manuelem Akanjim. Skuteczna interwencja Amerykanina.

1
77'

Czas ucieka Arsenalowi, a z minuty na minuty rośnie przewaga "The Citizens". Nie zapowiada się, by goście odwrócili losy meczu.

75'
wchodzi Wchodzi
B. Silva #20
schodzi Schodzi
K. De Bruyne #17
1
3
74'
M. Odegaard #8
B. Saka #7
3
1
1
1
74'

W odróżnieniu od Mikela Artety, Pep Guardiola trafił ze zmianami. Julian Alvarez miał duży udział przy trafieniu Nathana Ake.

2
72'

Podopieczni Pepa Guardioli odcięli gości od gry. Stefan Ortega rozdziela podania.

2
70'

Londyńczycy nie mają absolutnie żadnych argumentów w ofensywie. Zasłużone prowadzenie Manchesteru City.

1
1
67'

Z dużym trudem Eddie Nketiah zdołał sięgnąć piłkę. Ten strzał nie mógł zagrozić Stefanowi Ortedze.

2
1
66'
K. Tierney #3
2
1
2
2
65'
G. Martinelli #11
L. Trossard #19
2
1
64'

Gol! Strzelił N. Ake. Asystował mu I. Gundogan.

Kto mógł się spodziewać, że Nathan Ake rzuci gospodarzom koło ratunkowe? Najpierw Julian Alvarez z dystansu trafił w słupek, zaś później Holender wykorzystał asystę Jacka Grealisha i otworzył wynik.

N. Ake #6
Asysta:
5
1
1
4
61'

O ile w pierwszej połowie obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe, to po zmianie stron emocji jest jak na lekarstwo.

1
59'

Zaskakująca próba Fabio Vieiry. Portugalski pomocnik powinien nastawić celownik przed strzałem.

1
58'
K. Walker #2
R. Lewis #82
2
1
58'
J. Alvarez #19
R. Mahrez #26
1
1
1
57'

Aaron Ramsdale intensywnie się rozgrzewał, tymczasem Mikel Arteta wstrzymał zmianę. Widać jednak grymas bólu na twarzy Matta Turnera.

1
55'

Pomimo problemów Matt Turner zażegnał niebezpieczeństwo. Amerykanin był najbliżej piłki po wrzutce Kevina De Bruyne.

1
54'

Poważne kłopoty Arsenalu. Matt Turner złapał się za bark i wygląda na to, że nie będzie w stanie kontynuować gry.

2
52'

Kevin De Bruyne zdecydował się na dośrodkowanie z głębi pola. Matt Turner wybiegł z bramki, a następnie wypiąstkował piłkę.

51'

Erling Haaland nie poradził sobie po podaniu Kevina De Bruyne. Takehiro Tomiyasu naprawił błąd Sambiego Lokongi.

1
49'

Matt Turner nie spieszy się ze wznowieniem gry. Manchester City zastosował wysoki pressing i nie opuszcza połowy gości.

2
1
47'

Jakub Kiwior rozgrzewał się, jednak wrócił na ławkę rezerwowych. William Saliba zastąpił elektrycznego w dzisiejszym meczu Roba Holdinga.