(0:1)
Zakończony
AC Milan
komentarz

AC Milan melduje się w półfinale Ligi Mistrzów! Napoli uparcie dążyło do wyrównania, ale ich pierwszy gol w tym spotkaniu padł zdecydowanie zbyt późno. Rossoneri zagrali pragmatycznie i ta taktyka się dzisiaj opłaciła

13
8
2
3
5
90+3'

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Giacomo Raspadori. Zabójcze uderzenie głową Nigeryjczyka z bliskiej odległości może jeszcze odmienić losy tego dwumeczu!

74
18
3
14
23
90+3'
6
3
1
5
5
90+1'

Maignan broni uderzenie głową Ostigarda z okolicy piątego metra. Świetną centrą popisał się Kwarecchelia

7
1
1
2
1
90'

Krunić pewnie blokuje płaski strzał Lozano z krawędzi pola karnego. Napoli wciąż szuka gola, który przywróciłby im nadzieje

4
1
2
3
2
88'

Milan jest już skupiony tylko i wyłącznie na obronie rezultatu. Goście nie podejmują prób ataków i całym zespołem strzegą bramki Maignana

3
1
4
1
1
86'

Azzurri zaczynają się spieszyć. Zespół nie ma nic do stracenia i podejmuje coraz większe ryzyko

3
3
2
84'
82'
NIESTRZELONY KARNY

Kwarecchelia marnuje jedenastkę! Maignan świetnie wyczuwa strzelca i broni mocne uderzenie Gruzina!

32
33
8
26
45
80'

RZUT KARNY! Tomori zagrywa futbolówkę ręką we własnej szesnastce. Napoli przed szansą na wyrównanie!

26
15
8
7
7
77'

Milan stara się za wszelką cenę przenieść ciężar gry na połowę Napoli

6
1
1
3
4
76'

Ostigard przedziera się prawą flanką i kąśliwie centruje w kierunku Osimhena, ale piłka szybuje zbyt wysoko dla Nigeryjczyka

1
1
5
2
1
74'
74'
wchodzi Wchodzi
Leo Ostigard #14
schodzi Schodzi
2
72'

Zieliński oddaje techniczny strzał sprzed pola karnego, ale Origi w ostatniej chwili blokuje próbę Polaka

2
2
3
4
70'

Napoli jest całym zespołem ustawione na połowie przeciwnika. Milan broni się coraz głębiej, starając się przetrwać napór rywali

6
3
68'
64'

Świetna okazja dla Napoli! Olivera główkuje po centrze z rzutu rożnego, ale nie trafia w światło bramki Milanu

1
2
6
63'
60'

Lozano posyła techniczny strzał ze skraju szesnastki, ale Maignan znów nie musi interweniować. Piłka szybuje w trybuny

1
1
2
3
59'
58'

I znów Kwarecchelia! Gruzi oddaje mocny strzał, ale ponownie futbolówka przechodzi ponad bramką Rossonerich

1
3
1
1
3
56'

Gospodarze wymieniają teraz dokładne podania w środku boiska

5
2
3
2
2
55'

Kjaer wślizgiem blokuje plasowane uderzenie Ndombele w polu karny Milanu. Świetna interwencja Duńczyka

2
2
1
4
3
52'

Azzurri zwalniają tempo gry w środkowej strefie boiska. Rywale skutecznie przesuwają się w defensywie

4
1
1
4
1
49'

Kjaer odcina Osimhena od mocnego dośrodkowania Lozano z prawej flanki. Nigeryjczyk nie ma dziś łatwego życia z obrońcami gości

5
3
6
1
48'

Milan strzeże dostępu do własnego pola karnego, a tymczasem Napoli cierpliwie buduje swój atak

5
1
3
1
1
46'

Kwaracchelia oddaje soczysty strzał z ostrego kąta, ale futbolówka szybuje minimalnie ponad bramką rywali. Gruzin był bliski wyrównania!

komentarz

Milan perfekcyjnie wykorzystał moment nieuwagi Napoli i podwyższył prowadzenie w dwumeczu. Azzurri naciskali, ale brakowało im jakości w ostatnich fazach akcji. Być może po przerwie gospodarze trafią do siatki

39
42
5
6
9
45+7'

Maignan otrzymuje kartkę za spowalnianie gry

10
8
3
7
7
45+7'

Żółta kartka dla Di Lorenzo za zbędne komentarze pod adresem Szymona Marciniaka

10
4
7
7
45+4'

Osimhen umieszcza piłkę w siatce, ale gol nie zostanie uznany. Nigeryjczyk wcześniej zagrywa piłkę ręką

15
18
7
23
20
45+3'

Azzurri są oszołomieni utratą gola i teraz to Milan stara się dyktować warunki na boisku

12
8
3
6
11
45+1'

Żółta kartka dla Tonaliego za ostre wejście w nogi rywala. Pomocnik Milanu musi mieć się od teraz na baczności

20
13
5
9
11
43'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Rafael Leao. Kapitalna kontra Milanu i reprezentantowi Francji wykończył akcję spokojnym strzałem do pustej bramki!

88
77
11
50
92
40'

A teraz pomocy medycznej potrzebuje Giroud. Francuz został poturbowany, ale będzie w stanie grać dalej

12
8
10
8
3
38'

Zbyt czytelnie rozegrany rzut rożny przez Azzurrich. Maignan wyłapuje futbolówkę i od razu wybija ją na połowę Napoli

5
3
2
8
9
37'

Lozano pada w polu karnym Milanu po wślizgu Leao. Sędzia Marciniak nie decyduje się na podyktowanie jedenastki, choć wejście Portugalczyka było bardzo agresywne

6
6
9
9
23
36'

Milan zamknięty na własnej połowie. Azzurri coraz mocniej naciskają

16
1
2
4
5
34'

I jeszcze jedna zmiana w Napoli z powodów zdrowotnych. Rui nie był w stanie rozbiegać urazu i zastępuje go Olivera

1
9
3
3
34'

Lozano pojawia się na murawie w miejsce kontuzjowanego Politano

29'

Rossoneri ustawiają się wyżej na połowie przeciwnika, jednak gospodarze bez problemu radzą sobie z pressingiem rywali

2
3
3
4
3
28'

Rui leży na murawie i prosi o pomoc sztabu medycznego. Gra zostaje przerwana

2
2
5
6
3
26'

Zieliński! Polak oddaje techniczny strzał ze skraju szesnastki, ale futbolówką ląduje prosto w rękawicach bramkarza

16
6
4
15
9
25'

Trybuny odżyły po zmarnowanym karnym przez Giroud. Napoli znów zaczyna odważniej atakować na bramkę Milanu

13
6
5
8
22'

Giroud marnuje jedenastkę! Meret świetnie wyczuwa strzelca i broni uderzenie Francuza. Na tablicy wyników wciąż 0:0

109
71
16
29
19
21'

RZUT KARNY! Sędzia dyktuje jedenastkę po tym, jak Rui nierozważnie podcina Leao w obrębie pola karnego Napoli!

11
10
7
18
24
19'

Politano miękko centruje w pole karne przeciwnika, ale wprost na głowę Calabrii, który oddala zagrożenie spod bramki gości

4
3
3
3
4
18'

Di Lorenzo twardym wejściem przy linii końcowej wybija piłkę spod nóg Bennacera i zatrzymuje atak Milanu

5
1
2
2
1
16'

Gospodarze wracają do cierpliwej gry w ataku pozycyjnym, zwalniając tempo spotkania w środkowym sektorze boiska

3
2
15''

Diaz rozpędza się prawą flanką, ale skuteczną interwencją zatrzymuje go Lobotka. Świetny powrót Słowaka

2
1
4
1
13''

Piłka po soczystym strzale Politano z dystanu przechodzi nieopodal bramki Rossonerich

2
3
2
2
2
12''

Milan próbuje uspokoić sytuację na boisku, ale gospodarze nie zwalniają tempa i nieustannie naciskają

4
1
1
1
1
10''

Azzurri sprytnie rozgrywają rzut rożny. Osimhen nie jest jednak w stanie oddać strzału głową po dośrodkowaniu Zielińskiego

2
3
3
5
9''

Kwaracchelia oddaje celny strzał po ziemi z krawędzi pola karnego. Maignan jest jednak czujny i pewnie broni to niezbyt mocne uderzenie przeciwnika

5
4
3
4
2
8''

Tomori skutecznie odcina Osimhena od kąśliwego dośrodkowania Politano. Wzrasta przewaga Napoli w pierwszych minutach

7
4
2
5
2
5''

Rui oddaje techniczny strzał z rzutu wolnego, ale piłka trafia w głowę jednego z graczy w murze

2
6
3
2
2
4''

Znakomity balans ciała Kwaracchelii i Gruzin zostaje podcięty nieopodal szesnastki gości

4
5
2
1
3
2''

Napoli przenosi ciężar gry pod pole karne Milanu i cierpliwie przygotowuje swój atak

8
1
1
2
1''

Leao z impetem wpada w Rrahmaniego. Sędzia Marciniak odgwizduje przewinienie reprezentanta Portugalii