Koniec! Chorwacja wygrywa 4:2 z Holandią i jest w finale Ligi Narodów!

1
1
1
120+2'

5:2... a jednak nie! Petković strzela, lecz w początkowej fazie akcji był spalony!

2
3
120'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

1
119'
118'

Holenderscy kibice opuszczają stadion, Chorwaci się bawią.

3
3
1
116'

Luka Modrić wprowadza Chorwację do finału Ligi Narodów. Pewny strzał z jedenastu metrów!

11
10
1
3
2
116'
3
4
1
115'

Rzut karny! Petković faulowany!

5
6
1
114'

Pasalić strzela w poprzeczkę! To powinien być koniec!

3
3
1
112'

Frustrują się Holendrzy, bo nie potrafią odebrać piłki.

1
3
110'

Po strzale Bergwijna z ostrego kąta odbił piłkę Livaković, bramka była odkryta, ale fatalnie myli się Lang! Uderza jedynie w boczną siatkę!

1
110'

W drugiej połowie dogrywki van Dijk gra już jako napastnik.

109'

Mądra gra Chorwatów. Utrzymują się przy piłce, nie pozwalają Holendrom dochodzić do sytuacji.

1
czas Druga połowa dogrywki
106'
106'
105+1'

Petković ruszał w kierunku bramki, jednak nie wygrał pojedynku biegowego z Ake. Był bez szans.

1
1
1
1
1
105'

Sędzia dolicza minimum jedną minutę.

1
1
1
104'

Płaskie wstrzelenie piłki wzdłuż piątego metra przez Pasalicia i bardzo blisko był Petković. Zabrakło agresywniejszego ataku na futbolówkę. Mogło być już po zabawie!

1
102'

Płaskie dośrodkowanie Stanisicia z prawej flanki i niewiele brakowało, a de Jong strzeliłby gola samobójczego! Piłka przeleciała obok słupka!

2
1
3
102'

Chorwacja odzyskała równowagę na boisku. Pytanie jednak czy wyciągnęła wnioski z końcówki podstawowego czasu gry i nie cofnie się w dogrywce zbyt mocno.

101'

I ponownie odżyli Chorwaccy kibice. Teraz tylko ich słychać.

2
2
1
1
1
98'

3:2 Chorwacja! Pięknie przymierzył zza pola karnego Petković! Piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

9
5
1
2
2
98'

Spokojnie grają Chorwaci. Cierpliwie, nie spieszą się. Wymieniają kolejne podania.

3
3
95'

Modrić wrzucał z rzutu rożnego, ale Vida nie trafił czysto w piłkę.

1
1
94'

Faktycznie faulowany Modrić. Spokojny początek dogrywki. Na razie gra toczy się w środku pola.

93'
91'

Rozpoczynamy dogrywkę!

czas Pierwsza połowa dogrywki
91'

Chorwacja. Schodzi: Josip Sutalo. Wchodzi: Bruno Petković.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Josip Sutalo #6
komentarz

Lada moment początek dogrywki.

komentarz

Ostatni gwizdek sędziego! Mamy remis 2:2, ale to nie koniec emocji!

1
3
3
90+6'

Szósta minuta doliczonego czasu i Holandia wyrównuje! Chorwaci nie potrafili wybić piłki z pola karnego i zostali za to ukarani! Bohaterem gospodarzy został rezerwowy Lang, który trafił z jedenastu metrów!

6
3
4
4
9
90+4'

Vlasić stanął oko w oko z bramkarzem, jednak nie zdołał go pokonać. Przy okazji był spalony.

1
1
2
90+3'

Lang wrzucał z lewej strony, dziubnął piłkę czubkiem buta Ake, ale nie popełnił błędu doskonale ustawiony Livaković!

1
90+2'
1
2
2
90+1'

Pudłuje Gakpo w idealnej sytuacji! Piłka spadła mu pod nogi na dwunastym metrze, ale nie trafił w bramkę!

1
1
90'

Sędzia dolicza minimum sześć minut!

1
90'

Chorwacja. Schodzi: Andrej Kramarić. Wchodzi: Martin Erlić.

Martin Erlić #5
88'

Pewne piąstkowanie Livakovicia na piątym metrze. Przy okazji golkiper gości był faulowany przez van Dijka.

1
1
87'

Weghorst wszedł na boisko w drugiej połowie, a jakby go nie było. Jest kompletnie niewidoczny.

3
85'
85'
85'

Vlasić strzelił minimalnie niecelnie z dystansu!

1
1
84'

A Chorwatom mało. Oni nie ograniczają się do defensywy.

1
2
82'

Coraz mniej czasu mają gospodarze. Są gwizdy z trybun, bo brakuje sytuacji w drugiej połowie.

1
2
80'

Holendrzy wreszcie wyszli z jakąś akcją, natomiast Livaković nie pomylił się na przedpolu po dośrodkowaniu z lewej strony.

1
2
1
1
1
79'
78'
76'

Chorwaccy kibice już świętują. Czy aby nie za wcześnie? Pozostał jeszcze kwadrans.

1
2
75'
75'

Holandia. Schodzi: Mats Wieffer. Wchodzi: Georginio Wijnaldum.

Mats Wieffer #6
1
1
1
72'

Gol! Strzelił Mario Pasalić. Asystował mu Luka Ivanusec.

Chorwacja już prowadzi! Świetnie to rozegrali, defensywa Holendrów po prostu stała i się przyglądała. Ivanusec wyczekał w polu karnym, zagrał płasko w okolice dziesiątego metra, a Pasalić strzałem lewą nogą zaskoczył Bijlowa!

10
7
2
1
71'

W wybornej sytuacji pudłuje Perisić! Idealnie dograł mu Modrić, miał dużo wolnego miejsca, ale nie trafił w bramkę. Gol nie byłby jednak uznany, bo przepisy przekroczył Vida.

1
1
1
69'

Na twarzy Gakpo pojawiła się krew, więc sędzia nakazał mu opuścić boisko.

1
1
69'

Po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony piłka przypadkowo trafiła do Gakpo. Błąd Juranovicia nie został jednak wykorzystany, bo zawodnik Liverpoolu strzelił zbyt lekko. Broni Livaković.

66'

Akcja Holendrów. Malen wrzucał z prawej strony, jednak Weghorst nie zdołał trącić piłki.

64'
64'

Klepali sobie Chorwaci na połowie przeciwnika, ale jeden błąd techniczny wystarczył, żeby rywal przejął piłkę. Brozović nie wyhamował i faulował.

1
63'
61'

Ivanusec był w polu karnym, próbował strzelać zza zasłony. Kolejny raz Chorwaci są blokowani.

1
61'

Pół godziny do końca i nic nie jest jeszcze przesądzone. Chorwacja dużo bardziej konkretna po przerwie.

1
59'

Wrzutka z rzutu wolnego, Ake strzelił głową w środek i broni Livaković. Był jednak faul w ofensywie zawodnika Manchesteru City.

1
57'

Nie ma... ale mogła prowadzić! Chorwaci stracili piłkę przed swoim polem karnym, od razu decydował się na uderzenie z powietrza Wieffer, lecz nie trafił w bramkę.

2
1
2
1
1
56'

Przesadził Simons w walce o piłkę i przewrócił Juranovicia. Nie ma Holandii na boisku w drugiej połowie.

2
2
2
1
1
55'

Spokój Kramaricia! Strzelił nie za mocno, blisko środka bramki. Bijlow rzucił się w prawo... 1:1!

6
5
3
2
3
53'

Rzut karny dla Chorwacji! Modrić był faulowany przez Gakpo! Ależ błąd Holendra.

4
6
1
2
3
53'

Juranović jakimś cudem utrzymał się przy piłce na prawym skrzydle. Później jednak trochę się podpalił i niecelnie centrował. A miał przed polem karnym przynajmniej dwóch niepilnowanych kolegów.

1
1
52'

Chorwaci wymieniają kolejne podania na połowie przeciwnika. Mają sporo swobody.

1
50'

Holendrzy zaczęli drugą połowę dość przeciętnie. Nie potrafią utrzymać się przy piłce.

1
49'

Świetna okazja dla gości. Kramarić urwał się lewym skrzydłem po doskonałym prostopadłym podaniu Modricia. Szybka kiwka w polu karnym, zejście na prawą nogę, ale strzał okazał się minimalnie niecelny.