Burnley FC. Schodzi: Lyle Foster. Wchodzi: Nathan Redmond.

ZMIANA

Burnley FC. Schodzi: Sander Berge. Wchodzi: Josh Brownhill.

Josh Brownhill #8
90'

Akanji popełnił błąd, Foster przejął piłkę, lecz nie miał wsparcia. Zdołał jednak wywalczyć rzut rożny.

87'

Jeden z kibiców wtargnął na murawę, ale został szybko spacyfikowany przez ochronę.

1
86'

Alvarez znalazł się w polu karnym, uderzył mocno prawą nogą, jednak Trafford był bardzo dobrze ustawiony i pewnie interweniował.

84'

Faul w ataku i grę wznowi Manchester City. No cóż...

1
83'

I kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Walczą, nie poddają się.

82'

Po rzucie rożnym niecelnie strzelał Larsen.

80'
ZMIANA
79'
ZMIANA
79'
ZMIANA

Manchester City. Schodzi: Rico Lewis. Wchodzi: Josko Gvardiol.

Rico Lewis #82
77'

Szykuje potrójną zmianę Guardiola. Jednym z przygotowanych do wejścia jest Gvardiol. Będzie to dla niego debiut w Manchesterze City.

75'
GOOOOOOL!!!

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego było olbrzymie zamieszanie w polu karnym. Gospodarze nie potrafili wybić piłki, więc skorzystał z prezentu Rodri i pewnym uderzeniem z kilku metrów podwyższył prowadzenie mistrzów Anglii.

3
3
1
74'
ZMIANA

Burnley FC. Schodzi: Jordan Beyer. Wchodzi: Benson Manuel.

Benson Manuel #10
Jordan Beyer #5
72'

Foden uniknął spalonego, widział niepilnowanego Haalanda w polu karnym, jednak nie zdołał podać mu celnie piłki.

1
71'

20 minut do końca. Raczej trudno wyobrazić sobie nagły zwrot akcji i szaleńczą Pogoń Burnley.

70'

Obraz gry się nie zmienia. Manchester City wymienia podania, zmusza gospodarzy do biegania.

67'

Rodri... długo holował piłkę, składał się do strzału, robił to bardzo czytelnie i wreszcie został zablokowany na osiemnastym metrze.

66'

Ederson pewnie łapie piłkę na przedpolu po miękkim zagraniu w pole karne. W ten sposób nie będzie łatwo gospodarzom o strzelenie gola.

64'

Lekkie zamieszanie w polu karnym, ale wyjaśnił sytuację Haaland. Skuteczny nie tylko pod bramką rywala.

1
1
1
63'

Rzut rożny dla Burnley po akcji Larsena.

1
1
61'
ZMIANA

Burnley FC. Schodzi: Zeki Amdouni. Wchodzi: Jacob Bruun Larsen.

Zeki Amdouni #25
1
61'
ZMIANA

Burnley FC. Schodzi: Luca Koleosho. Wchodzi: Anass Zaroury.

Luca Koleosho #30
60'

Ładna akcja gości, lecz Alvarez strzelił obok słupka. Podawał mu Haaland.

60'

Nie ma zbyt wielu sytuacji w drugiej połowie. Manchester City spokojnie rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska.

58'

Manchester City kontynuuje swoją grę. Podania od prawej do lewej. Do przodu, do tyłu. A rywale tylko biegają za piłką.

55'

Wrzutka Alvareza z rzutu rożnego, wygrał walkę w powietrzu Rodri, ale kolejny raz jego strzał broni Trafford.

55'

Huknął z dystansu Rodri. Piłka szybowała zbyt blisko środka bramki i Trafford nie miał problemów z obroną.

54'

Manchester City zaprasza Burnley do wyższego pressingu.

53'

Foden strzelał z zaskoczenia, składał się do przewrotki. Kolejny blok. Korner.

52'

Pokazał się do gry Haaland, dostał podanie w tempo od Alvareza, ale jego strzał z ostrego kąta został zablokowany.

52'

Próbują, starają się piłkarze Burnley, jednak nie są w stanie przebić się przez defensywę Manchesteru City.

49'

Spokojnie, ekonomicznie grają goście. Nie forsują tempa.

1
1
1
46'

Koleosho podawał w pole karne, wystartował do piłki Foster, ale był dobrze pilnowany przez Akanjiego i nie doszedł do strzału.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania.

czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

1
komentarz

Przerwa! Manchester City robi swoje i pewnie prowadzi z Burnley 2:0.

1
45+5'

Włączył się z drugiej linii Kovacić, jednak był zbyt wolny, by zdążyć do piłki zagranej z własnej połowy.

1
1
45+3'

Nie potrafią wydostać się z własnej połowy piłkarze Burnley.

45+1'

Długie podanie za linię obrony, po którym Foden znalazł się w polu karnym, składał się do strzału, ale został przewrócony przez rywala. Nie ma faulu, bo sędzia asystent sygnalizował spalonego.

45'

Sędzia dolicza minimum 5 minut.

45'

Długo utrzymują się przy piłce goście. Totalna kontrola.

1
1
43'

W ciszy oglądają ten mecz kibice na Turf Moor. Atmosfera trochę siadła.

41'

5 minut do końca pierwszej połowy. Po drugim golu dominacja Manchesteru City nie podlega już żadnej dyskusji.

40'

Ponad 70 proc. czasu gry przy piłce goście.

1
39'

Alvarez wrzucał z rzutu wolnego, jednak nie doszedł do strzału Ake.

38'

Mogła być z tego świetna kontra gości, ale Lewis zbyt długo holował piłkę i zwolnił wszystko. Nici z elementu zaskoczenia.

37'

Zablokowany strzał Fostera z trzynastu metrów. Rzut rożny dla Burnley.

36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Julian Alvarez.

Co on wyprawia... poklepali zawodnicy z Manchesteru. Walker zagrał płasko w pole karne, utrzymał piłkę Alvarez, odegrał do Haalanda, a ten uderzył idealnie, od poprzeczki. Co za trafienie.

2
2
1
1
35'

Niecelne podanie Alvareza w kierunku Haalanda, który czekał na szesnastym metrze. Zdołał interweniować rywal.

34'

Głęboko cofnięci gospodarze. Manchester City od kilkudziesięciu sekund wymienia podania na połowie przeciwnika. Brakuje jednak podań w pole karne i strzałów.

31'

Długie podanie do Haalanda i kolejny raz agresywny doskok. Norweg nie ma dziś łatwego życia. Ponownie stracił piłkę.

29'

Rozkręcają się piłkarze Burnley. Przechwyt na połowie rywala, ograny Akanji, później łatwo minięty w polu karnym Kovacić, ale uderzenie Fostera okazało się niecelne.

28'

Amdouni ruszył na przebój środkiem, już wydawało się, że będzie sam na sam z Edersonem, ale w ostatniej chwili przeszkodził mu Rodri. Kapitalna interwencja.

1
27'

Troszeczkę siadło tempo po zejściu De Bruyne.

1
26'

Alvarez na skrzydle. Podwojony, stracił piłkę. Później faulował i kopnął futbolówkę po gwizdku. O dziwo bez kartki, a w meczu o Tarczę Wspólnoty takie rzeczy były karane przez sędziego.

1
23'
ZMIANA
23'

Ściągnął opaskę kapitańską Belg. Będzie zmiana...

1
1
21'

Gra przerwana. Jakiś uraz zgłosił De Bruyne.

1
1
1
21'

De Bruyne podawał do ustawionego przed polem karnym Haalanda, ale momentalnie był doskok obrońcy i Norweg nie utrzymał się przy piłce.

19'

Zrobił nam się bardzo dobry mecz. Akcje w jedną i drugą stronę.

1
18'

A teraz Burnley. Amdouni bezczelnie wbiegł w pole karne, poradził sobie z Ake, lecz strzelił za lekko i nie zaskoczył Edersona.

17'

Ależ rozegrał rzut wolny Manchester City. De Bruyne w niesygnalizowany sposób zagrał w pole karne, Rodri ruszył do piłki, ale jego uderzenie głową obronił Trafford. W dodatku Hiszpan był na spalonym.

15'

Tymczasem piękną akcję przeprowadzili gospodarze. Zawiodło jednak wykończenie. Koleosho miał trochę miejsca w polu karnym, lecz uderzył bardzo niecelnie.

13'

Zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce goście, ale tego można było się spodziewać.

2
11'

De Bruyne wrzucał z lewej strony, ale tym razem Haaland w trudnej pozycji uderzył niecelnie. Trochę przeszkodził Norweg Bernardo Silvie, który był twarzą do bramki i już składał się do strzału głową.

1
2
9'

Nic z tego. Wrzutka na dalszy słupek, jednak Al-Dakhil nie dał rady skutecznie powalczyć o piłkę w powietrzu.

2
1
8'

Amdouni pokazał się na lewym skrzydle i był faulowany przez Walkera. Mają rzut wolny piłkarze Burnley z bocznego sektora boiska.

2
2
7'

Protestują gospodarze. Amdouni przewrócił się w polu karnym przez Akanjiego. Sędzia nakazuje grać dalej.

2
2
6'

Dużo miejsca zostawili gospodarze przed polem karnym. De Bruyne miał do bramki ok. 30 metrów i zdecydował się na strzał, ale dość mocno się pomylił.

3
2
1
5'

Czy to koniec emocji? Oby nie.

3
2
4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Rodri.

Ależ początek w wykonaniu Manchesteru City. Erling Haaland zaczyna strzelanie! Wrzutka De Bruyne, strącił piłkę na dalszym słupku Rodri, a Norweg odnalazł się w zamieszaniu na piątym metrze i trafił do siatki.

4
5
3
3'

Będzie pierwszy rzut rożny dla gości. Od początku przeszli do ofensywy.

2
2
1'