(1:0)
Zakończony
Newcastle United
90+2'

Nie pozostało nic innego niż ryzykować zawodnikom Newcastle United, ale niewiele wskazuje na to, że przedrą się przez wszystkie formacje obronne mistrza Anglii.

90'

Doliczony czas.

88'

Z kolei Pep Guardiola nie miesza w dobrze działającym mechaniźmie.

83'

Ederson nie spieszy się z ponownym wprowadzeniem piłki do gry po nieudanym dośrodkowaniu przeciwnika. Trudno się temu dziwić.

80'

Chorągiewka sędziego asystenta w górze z powodu spalonego. To kolejne rozczarowanie dla coraz mocniej poddenerwowanych zawodników Newcastle United.

77'

Dośrodkowanie Miguela Almirona nie stanowiło wielkiego zagrożenia dla Manchesteru City. Piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Edersona.

75'

Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu. W kilku sytuacjach Newcastle United miało szczęście, dlatego pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem. Teraz przyjezdni spróbują pomóc temu szczęściu i przeprowadzić atak na miarę chociaż punktu do tabeli Premier League.

72'

Odrobinę zbyt nonszalanckie zachowanie Rodriego Hernandeza, który musiał liczyć na duże wsparcie Edersona.

71'

Żółtą kartkę otrzymał Bruno Guimaraes za ostre przewinienie.

70'

Dobra interwencja w obronie zaprezentowana przez Kyle'a Walkera. Manchester City potrzebuje takich zdecydowanych działań w obronie w końcówce spotkania.

68'

Manchester City powrócił do atakowania i Newcastle United miało szczęście, że nie straciło drugiego gola po akcjach Erlinga Haalanda oraz Phila Fodena. Reakcja menedżera gości była ponownie taka sama - chce dodać drużynie energii dzięki zmianom.

66'

Newcastle United. Schodzi: Sandro Tonali. Wchodzi: Elliot Anderson.

wchodzi Wchodzi
Elliot Anderson #32
schodzi Schodzi
62'

Erling Haaland ma cały czas jakiś problem z dobrym podsumowaniem swoich akcji. Na razie lepiej prezentuje się Julian Alvarez, który w układance Pepa Guardioli dostał miejsce za plecami reprezentanta Norwegii.

60'

Nie minęła godzina spotkania i menedżer Newcastle United zaczął szukać awaryjnych rozwiązań na ławce rezerwowych. To dlatego, że zamiast goli dla gości, sypią się żółte kartki. Nerwowa atmosfera odpowiada mocniej gospodarzom, którzy pilnują skromnej zaliczki i czekają na dogodny moment do przeprowadzenia skutecznego ataku.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Harvey Barnes krótko po pojawieniu się na boisku.

57'
54'

Żółtą kartkę otrzymał Joelinton za ostre przewinienie.

52'

Akcja przyjezdnych z wykorzystaniem Joelingtona. Próbowali oni przedostać się w pole karne przeciwnika za pośrednictwem podania prostopadłego.

50'

Po zdobyciu prowadzenia Manchester City stara się jak najdłużej grać na utrzymanie piłki i w ten sposób nie dopuszczać przeciwnika do głosu. Inna sprawa, że Newcastle United nie rezygnuje z energicznego pressingu i momentami utrudnia rozgrywanie podopiecznym Pepa Guardioli.