2
2
86'

Gol! Strzelił Gabriel Martinelli. Asystował mu Kai Havertz.

Cierpliwi londyńczycy zostali nagrodzeni w 86. minucie. To wtedy Arsenal strzelił szczęśliwego gola na 1:0. Szczęśliwego, ponieważ w pokonaniu Edersona pomógł rykoszet od Nathana Ake. Kanonierzy dostali nagrodę za decyzję Gabriela Martinelliego o oddaniu strzału zza linii pola karnego. Generalnie akcja bramkowa należała do zawodników wprowadzonych z ławki rezerwowych, ponieważ podania wymieniali Takehiro Tomiyasu oraz Kai Havertz.

85'

Na pięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu była kombinacyjna wymiana podań Gabriela Jesusa z Martinem Odegaardem. Spodziewali się tego Citizens i nie pozwolili na oddanie strzału aktywnemu, ale nieefektywnemu Brazylijczykowi.

2
2
2
2
2
82'

Manchester City przejął piłkę w jego posiadanie, ale wszystko to daleko od bramki strzeżonej przez Davida Rayę. Trybuny szczelnie wypełnione kibicami, ale gaśnie nadzieja na zobaczenie przynajmniej jednego gola.

80'

To już zaledwie 10 minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Erling Haaland jest duchem w tym meczu, trudno sobie przypomnieć jego interesujący atak.

2
78'

Arsenal na połowie przeciwnika. Była niewykorzystana możliwość zagrożenia Obywatelom z rzutu rożnego. Następnie nużące rozegranie zakończyło się przeciągniętym dośrodkowaniem Gabriela Martinelliego.

2
2
2
75'

Arsenal FC. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Thomas Partey.

75'

Arsenal FC. Schodzi: Eddie Nketiah. Wchodzi: Kai Havertz.

58
6
1
1
1
75'

Arsenal FC. Schodzi: Ołeksandr Zinczenko. Wchodzi: Takehiro Tomiyasu.

1
72'

Gabriel Martinelli próbował rozpędzić się na lewej stronie boiska, jednak przed zmiennika wskoczył przeciwnik i nie pozwolił ani na wykonanie dośrodkowania, ani na oddanie strzału.

1
1
1
1
1
70'

Każda nadzieja na rozkręcenie się tego meczu gaśnie. Menedżerowie obu zespołów znają się znakomicie, ponieważ Pep Guardiola i Mikel Arteta byli w przeszłości współpracownikami. W zasadzie piłkarze obu drużyn nie mają żadnego elementu zaskoczenia, nie są w stanie zepchnąć przeciwników do głębszej obrony.

1
1
1
1
1
68'
3
1
1
1
1
68'
2
1
1
1
1
68'

Manchester City. Schodzi: Rico Lewis. Wchodzi: Matheus Nunes.

Rico Lewis #82
2
1
1
1
1
62'

Ołeksandr Zinczenko wykonał pomysłowe dośrodkowanie, ale rozprawił się z nim Josko Gvardiol. Akcja zespołu z Londynu jeszcze nie zakończyła się, a uderzenie Gabriela Jesusa zostało wyekspediowane przez gości na korner.

1
60'

Godzina meczu za drużynami i choć gospodarze zaczęli angażować do atakowania większą liczbę zawodników niż w pierwszej połowie spotkania, to niezmiennie brakuje interesujących sytuacji podbramkowych.

1
1
1
1
1
57'

Kolejna wymiana podań podopiecznych Mikela Artety na ich połowie boiska. Manchester City tym razem pozwolił przeciwnikom na podotykanie piłki zanim zorganizował się do bardziej agresywnych prób odebrania futbolówki.

1
53'

Trochę żwawsze są ataki Kanonierów po powrocie z szatni na boisko. Publiczność daje do zrozumienia zespołowi Mikela Artety, że oczekuje czegoś więcej niż zremisowanie z mistrzem Anglii.

3
2
1
1
1
50'

W 50. minucie ożywienie Arsenalu doprowadziło do zamieszania w polu karnym Citizens. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego grupka Kanonierów miała szansę na wpakowanie piłki do bramki Edersona, ale ostatecznie nieco rozpaczliwie wybronili się goście.

1
47'

Niebezpieczne dośrodkowanie w kierunku Gabriela Jesusa. Obrońca zespołu z Manchesteru w ostatnim momencie interweniował i nie pozwolił znanemu z reprezentacji Brazylii zawodnikowi na oddanie uderzenia.