Premier League: 10. kolejka
29 paź 2023 16:30
komentarz

Koniec meczu! Manchester City wygrał na Old Trafford 3:0. Manchester United nie miał po prostu żadnych szans z lepiej dysponowanym rywalem.

4
1
90+3'
Manchester United
3
1
1
90+2'
3
1
1
90+1'

Sędzia doliczył cztery minuty.

1
87'
87'
86'
82'

Ciekawa próba Fodena! Anglik oddał strzał przewrotką, a piłka przeleciała obok bramki Onany.

4
2
80'

Nokaut! Strzał Rodriego zza pola karnego został wybroniony przez Onanę. Do piłki dotarł Haaland, który zdecydował się na podanie do Fodena. Anglik umieścił piłkę w siatce i jest już 3:0 dla Manchesteru City.

Manchester City
8
4
3
71'

Ależ okazję miał Haaland. Świetną piłkę zagrał do niego Grealish. Norweski napastnik w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Onaną.

1
1
1
70'

Chyba najlepsza sytuacja Manchesteru United w tym meczu. Podanie otrzymał Marcus Rashford, który przyjął piłkę i oddał strzał z bliskiej odległości obok bramki.

1
1
69'

Z dwóch rzutów rożnych dla Manchesteru United nic nie wyniknęło - nawet strzały.

1
68'

Ofensywna akcja Eriksena, który dośrodkował z prawej strony. Zagranie Duńczyka zostało zablokowane. Rzut rożny dla Manchesteru United.

1
65'

Dośrodkowanie Fernandesa w kierunku Rashforda. Pojedynek o pozycję wygrał Walker, który wybił futbolówkę.

1
63'

Dobra pozycja Alvareza do strzału. Argentyńczyk uderzył jednak bardzo niecelnie.

61'

Spokojne ostatnie minuty na Old Trafford.

58'

Zabawili się piłkarze Manchesteru City. Piękną akcję strzałem wykończył Grealish. Jego uderzenie przeleciało jednak obok bramki Onany.

55'

Mocne uderzenie Alvareza zablokowane.

54'

Kolejny atak konstruują Obywatele.

52'

Wydawałoby się, że Manchester United rzuci się do ataku, aby zmniejszyć straty. Natomiast nic takiego obecnie się nie dzieje.

49'

Piorunujący początek drugiej połowy w wykonaniu Manchesteru City! Świetna akcja, której głównym autorem był Bernardo Silva. Portugalczyk zagrał piłkę do Erlinga Haalanda, a ten bez większych problemów umieścił ją w siatce.

6
1
3
czas Druga połowa
46'
komentarz

Pora na przerwę! Manchester City był drużyną lepszą w pierwszej połowie, a potwierdzeniem tego jest gol Erlinga Haalanda. Czekamy na drugą odsłonę spotkania.

1
45+5'

Co zrobił teraz Onana?! Kapitalna obrona Kameruńczyka, który zatrzymał strzał głową Haalanda z bliskiej odległości.

1
1
1
45+4'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w kierunku Maguire'a, którego strzał głową przeleciał daleko obok bramki.

45+1'

A teraz McTominay pokazał, że również ma ciąg na bramkę. Rashford zagrał do Szkota, a ten mimo obecności defensorów rywali oddał mocny strzał, który wybronił Ederson.

45'

Wejście prawą flanką Walkera, który szukał podaniem Haalanda. Dobra reakcja jednego z defensorów Manchesteru United.

43'

Spięcie Fodena z Amrabatem. Arbiter pokazał obu panom żółtą kartkę.

43'
1
43'
2
40'

Manchester United dotychczas bez argumentów, a rywale atakują. Kolejny strzał Grealisha - tym razem zablokowany.

38'

Bezpośredni strzał Alvareza z rzutu wolnego. Z łatwością wybronił go Onana.

37'

Grealish faulowany przed polem karnym Czerwonych Diabłów.

36'

Zamieszanie w polu karnym Manchesteru United. Niepewnie interweniował Maguire. Obok niego znajdował się Dalot.

34'

Nieudane dośrodkowanie Gvardiola. Piłka przekroczyła linię końcową.

31'

To mogła być szybka odpowiedź gospodarzy! W pewnym momencie Hojlund znalazł się w sytuacji sam na sam. Przeszkadzał mu jednak Stones, który wytrącił Duńczyka z równowagi. Napastnik Manchesteru United podał jeszcze do Fernandesa. Pomocnik Czerwonych Diabłów oddał strzał nad bramką rywala.

28'

Tym samym zawodnicy Pepa Guardioli potwierdzili przewagę. To oni jak dotąd grają po prostu lepiej.

26'

Idealny strzał Haalanda. Onana rzucił się w drugą stronę i mamy 1:0 dla Manchesteru City.

11
4
1
4
26'
4
3
24'
2
1
2
25'

Arbiter podyktował rzut karny dla Manchesteru City! Powodem tego jest zachowanie Hojlunda we własnym polu karnym. Napastnik trzymał Rodriego, który nie zdołał sięgnąć piłki.

6
2
1
24'

Sędzia podchodzi do monitora VAR! Konsternacja na Old Trafford!

12
22'

Problemy z wyjściem z własnej połowy ma Manchester United. Gra w ostatnich minutach toczy się przeważnie na połowie Czerwonych Diabłów.

20'

Krótkie rozegranie Obywateli. Błyskawiczna akcja Grealisha, który zszedł do środka i oddał strzał. Znów górą Onana.

1
19'

Rzut rożny dla gości.

16'

Bardzo niecelny strzał Rodriego z półwoleja.

15'

Prostopadłe podanie Fodena do Haalanda, który nie zdołał dotrzeć do piłki. Uprzedził go Onana.

13'

Wydaje się, że Hojlund znów podjął złą decyzję. Nie podał bowiem do wbiegającego Rashforda, który może być rozczarowany.

11'

Próbowali ukąsić z kontrataku piłkarze Manchesteru United. Na czystą pozycję wychodził McTominay, ale Hojlund zbyt późno zdecydował się na podanie.

8'

Ależ obrona Onany! Zagranie Rodriego do wbiegającego na prawej stronie Walkera, który zgrał piłkę głową do Fodena. Ten oddał strzał głową z bliskiej odległości. Świetnie zareagował właśnie Onana. Golkiper Czerwonych Diabłów wybronił strzał Anglika, a po chwili sprzątnął futbolówkę sprzed nosa Haalanda.