(0:1)
Zakończony
Pogoń Szczecin
90+1'

Skuteczne interwencje zawodników Pogoni Szczecin na skrzydłach. Jedno z dośrodkowań zostało poskromione przez Dantego Stipicę. Chorwatowi nie spieszyło się z dalekim wykopnięciem piłki.

4
4
1
1
90'

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

4
4
3
1
4
88'

Pogoń Szczecin. Schodzi: Efthymios Koulouris. Wchodzi: Alexander Gorgon.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Efthymios Koulouris #9
2
1
1
87'

Warta Poznań zgubiła piłkę po wymianie podań z udziałem Kajetana Szmyta. Wznowienie od bramki zostało przyznane Dantemu Stipicy, a gospodarze będą mieć coraz mniej szans na doprowadzenie do remisu.

4
5
1
85'
85'
85'

Kolejne dwie zmiany przygotowań Dawid Szulczek.

1
83'

Wahan Biczachczjan zakręcił przeciwnikami przed linią pola karnego i oddał uderzenie z dystansu. Jego kopnięcie zostało powstrzymane przez Adriana Lisa, tym samym Warta Poznań pozostaje w kontakcie z przyjezdnymi.

1
2
4
8
81'

Poradzili sobie Zieloni z rajdem Kamila Grosickiego, ale nie przetransportowali piłki pod bramkę Pogoni Szczecin.

3
2
3
1
3
79'
77'

Portowcy postarali się grać na utrzymanie piłki w ostatnich minutach. Sprawna wymiana podań, jednak w końcu pucharowicz zgubił rytm.

1
1
2
2
75'

Jak na zawołanie, zaatakowała niebezpiecznie drużyna z Poznania. Kajetan Szmyt pograł na prawej stronie boiska z Jakubem Bartkowskim, a dośrodkowanie byłego defensora Pogoni Szczecin zakończyło się nieznacznie niecelnym uderzeniem Stefana Savicia.

1
2
2
1
3
73'

W ostatnich minutach spotkania bez dogodnych sytuacji podbramkowych groźnych dla Pogoni Szczecin. Dante Stipica coraz bliżej zachowania czystego konta na inaugurację sezonu.

9
3
1
71'
69'

Żółtą kartkę otrzymał Wiktor Pleśnierowicz za przewinienie taktyczne na Marcelu Wędrychowskim.

6
4
1
64'

Wymiana podań na prawej stronie boiska i dośrodkowanie Linusa Wahlqvista. Do piłki dopadł Luka Zahović, jednak jakość uderzenia Słoweńca pozostawiała bardzo dużo do życzenia.

2
1
4
3
1
60'

Coraz większe zdenerwowanie na trybunach zajętych przez sympatyków Zielonych. Gra zostałą przerwana po przewinieniu Kajetana Szmyta na Leonadro Koutrisie. Za wznowienie gry od rzutu wolnego zabrał się Dante Stipica i zrobił to dalekim wykopem.

3
2
1
2
56'

Wymiana podań poznaniaków zakończona dośrodkowaniem Miguela Luisa. Poradzili sobie w powietrzu przyjezdni, ale nie utrzymali się długo w posiadaniu piłki.

1
1
3
53'

I riposta Warty Poznań. Kajetan Szmyt po raz pierwszy w meczu zakręcił Leonardo Koutrisem i wykonał płaskie dośrodkowanie. Piłka została powstrzymana przez obrońców. Zieloni jeszcze nie zahamowali i niewiele później piłka przetoczyła się nieznacznie obok bramki Pogoni Szczecin po strąceniu Jakuba Bartkowskiego.

2
1
1
6
4
50'

Początek drugiej połowy spotkania pod znakiem ataków Pogoni Szczecin. Po jednym ze strzałów zza pola karnego piłka przeleciała nieznacznie obok bramki. Mocno rozczarowany tym faktem był trener Jens Gustafsson.

9
2
2
1
47'

Krótko po przerwie kolejna wymiana podań Kamila Grosickiego z Efhymisem Koulourisem. Kapitan Pogoni Szczecin wygarnął piłkę blisko linii bramkowej, po czym oddał brawurowe uderzenie. Nie udało mu się dokręcić piłki w okienko w bramce Adriana Lisa.

komentarz

W ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania przycisnęła Warta Poznań, ale nie wykorzystała swoich szans na doprowadzenie do remisu. Z kolei Efthymis Koulouris nie przymierzył po raz drugi po podaniu Kamila Grosickiego. Skończyło się więc na jednym golu Greka i prowadzeniu 1:0 Pogoni Szczecin po 45 minutach. Zaczęło się sennie, ale po pół godzinie zrobiło się ciekawiej.

4
2
3
45'

Doliczona minuta.

5
2
1
3
41'

W ostatnim momencie uciekła piłka gospodarzom. Zbyt skomplikowane rozwiązanie wybrane przez Macieja Żurawskiego już wewnątrz pola karnego Pogoni Szczecin.

7
3
2
2
1
40'

Po golu była natychmiast szansa na doprowadzenie do remisu. Nie wykorzystał jej nieobstawiony w polu karnym Maciej Żurawski. Oddał uderzenie po wrzutce, ale huknął ponad poprzeczką w bramce Pogoni Szczecin.

8
3
3
4
36'

Gol! Strzelił Efthymios Koulouris. Asystował mu Marcel Wędrychowski.

Pojedynek nabierał rumieńców i w 36. minucie Pogoń zdobyła prowadzenie 1:0. Efthymis Koulouris wbił Warcie trzeciego gola w ciągu miesiąca. Dwa zdobył w sparingu, trzeciego w lidze. Nowy napastnik Portowców znalazł się bez opieki w polu karnym i dostawił stopę do piłki po wrzutce Marcela Wędrychowskiego. Młodzieżowiec ponownie zgubił krycie i tym razem sprawnie dostarczył piłkę Grekowi.

34
12
6
5
11
33'

Zbyt skomplikowane rozwiązania wybrali napastnicy obu zespołów i wpadli w ciągu kilkunastu sekund na skoncentrowanych w obronie Mateusza Kupczaka oraz Benedikta Zecha.

1
2
1
3
30'

W 30. minucie wyczekiwane groźne i celne uderzenie. Marcel Wędrychowski pozwolił łatwo wygarnąć piłkę Jakubowi Kiełbowi na boku boiska i ta trafiła niebawem pod nogi Stefana Savicia. Podkręcone kopnięcie skrzydłowego Warty Poznań było egzaminem dla Dantego Stipicy. Chorwacki bramkarz Pogoni Szczecin nie przepuścił futbolówki do siatki.

4
1
1
1
28'

W 28. minucie przyspieszył na prawej stronie Marcel Wędrychowski, jednak nie uruchomił kompana swoim podaniem.

5
1
1
3
2
26'

Bramkarze Adrian Lis i Dante Stipica nie mają okazji do pokazania możliwości. Raz piłka przecięła niebezpiecznie pole bramkowe Pogoni, ale goście wybili ją na korner. Była to po firmowym zagraniu Zielonych, czyli dalekim wrzucie z autu.

1
1
1
2
3
24'

Dużo podań Pogoni Szczecin, jednak nie znajduje ona klucza do obrony Warty Poznań. Zieloni w swoim stylu pracują w obronie, chowając się w jedenastu na 30 metrach od bramki Adriana Lisa.

2
1
1
1
1
21'

Mocno podniosła się temperatura blisko bramki Dantego Stipicy, a to konsekwencja firmowego elementu Zielonych, czyli wrzutu z autu. Ostatecznie Pogoń Szczecin zdołała wyekspediować piłkę na korner. Centra z niego została wyłapana przez chorwackiego bramkarza.

7
2
2
1
2
18'

Pogoń Szczecin powróciła na odpowiednie miejsca w obronie i poradziła sobie z crossowym podaniem Jakuba Kiełba. Wykończenie ataków kuleje po obu stronach stadionu w Grodzisku Wielkopolskim.

2
1
5
17'

Nic nie wynika z rozegrań Pogoni Szczecin. W jednym z nich ciekawe podanie Mateusza Łęgowskiego nie przeszło przez gąszcz przeciwników do szukającego przestrzeni Luki Zahovicia.

1
3
14'

Dwa przewinienia na boku boiska. Na początek ucierpiał Linus Walhqvist, a niewiele później Stefan Savić. Fauli niekoniecznie oczekujemy od otwarcia PKO Ekstraklasy.

3
11'

Interesująca wymiana podań z udziałem Stefana Savicia i w założeniu ostatnie podanie zostało wybite przez Efthymisa Koulourisa, który wspomógł obrońców Pogoni Szczecin. Jeszcze niewykorzystana szansa na zaskoczenie Portowców z rzutu rożnego.

1
2
1
2
8'

Warta Poznań powoli przenosi piłkę bliżej bramki strzeżonej przez Dantego Stipicę. Zieloni wywalczyli dla siebie dwa wrzuty z autu na prawej stronie boiska.

2
1
4
2
5'

Inicjatywa na początku spotkania po stronie Pogoni Szczecin, ale jeszcze nic interesującego z tego nie wynikło. Było pierwsze dośrodkowanie Kamila Grosickiego w kierunku Luki Zahovicia, jednak piłka poszybowała ponad głową Słoweńca.

3
1
1
1
3'

Pogoń Szczecin miała możliwość zaskoczenia gospodarzy z rzutu wolnego po przewinieniu na Marcelu Wędrychowskim, jednak nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry. Następnie piłka uciekła Portowcom po podaniu crossowym Mariusza Malca w kierunku Linusa Wahlqvista.

3
1
1
1
czas Start meczu
17:59

Sektor gości nabity kibicami ze Szczecina. Część gości także na sektorach neutralnych.

1
17:39

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania. Pogoń Szczecin zagra w nowych, granatowo-bordowych pasiakach. Także Warta Poznań prezentowała nową, dość klasyczną kolekcję strojów. Zielonym koszulkom będą towarzyszyć białe spodenki i getry.

1
17:05

Z kolei po stronie Warty Poznań dwóch byłych zawodników klubu ze Szczecina Jakub Bartkowski oraz Maciej Żurawski.

1
17:00

Pogoń wyjedzie na mecz z dwoma debiutantami w podstawowym składzie Jens Gustafsson postawił na pomocnika Joao Gamboę i napastnika Efthymisa Koulourisa. Ponadto w szczecińskim zespole zagra od początku dwóch młodzieżowców Mateusz Łęgowski oraz Marcel Wędrychowski.

02:56

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

1
02:55

Jens Gustafsson przed meczem z Zielonymi.

1
02:54

Przygotowania zespołu ze Szczecina.

1
02:54

Pogoń bez problemów kadrowych przed rozpoczęciem sezonu.

1
02:53

Pogoń Szczecin zakończyła poprzedni sezon w kontrowersyjnych okolicznościach na czwartym miejscu w PKO Ekstraklasie. Nie obroniła miejsca na podium, ale w trzecim sezonie z rzędu pokaże się w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Już w następnym tygodniu szczecinianie powalczą w drugiej rundzie z północnoirlandzkim Linfield FC.

1
02:51

Piłkarze Pogoni Szczecin ruszyli w krótki wyjazd w czwartek.

1
02:51

Mateusz Kupczak przed starciem z Portowcami.

1
02:50

Warta Poznań nie zagra w najmocniejszym składzie.

1
02:50

Warta Poznań nie miała problemu z wywalczeniem utrzymania w PKO Ekstraklasie w poprzednim sezonie. Podopieczni Dawida Szulczka zakończyli rozgrywki na ósmym miejscu w tabeli. Zieloni zwyciężyli w 12 meczach, a ponadto dziewięć razy zremisowali, a do tego ponieśli 13 porażek. Poznaniacy potrafili być w przeszłości niewygodnymi przeciwnikami dla Pogoni w meczach ligowych.

2
02:47

Tak prezentowali się piłkarze Warty Poznań przed rozpoczęciem sezonu.

1
02:46

Pora na pierwszy mecz sezonu w PKO Ekstraklasie. Na inaugurację rozgrywek Warta Poznań zmierzy się w Grodzisku Wielkopolskim z Pogonią Szczecin. Oba zespoły całkiem niedawno zmierzyły się w meczu kontrolnym i zdecydowanie lepiej poszło w nim podopiecznym Jensa Gustafssona.