PKO Ekstraklasa: 1. kolejka
23 lip 2023 20:00
90+9'

Gol! Strzelił Rok Kidric. Asystował mu Roman Yakuba.

Sporo doliczonych minut i w ostatniej z nich Puszcza Niepołomice zdołała odpowiedzieć golem na 2:3 Roka Kidricia. To trafienie na otarcie łez dla beniaminka.

5
90+5'

Naprawa siatki. Kibice chcą już rozpocząć świętowanie, tymczasem remont.

3
3
1
1
90+3'

Gol! Strzelił Andrejs Ciganiks. Asystował mu Juljan Shehu.

Widzew Łódź potwierdził wyższość nad przeciwnikiem strzałem na zakończenie kontrataku. Andrejs Ciganiks nie zmarnował podania innego zmiennika Juliana Shehu. 3:1 w doliczonym czasie!

8
3
1
3
3
90+2'

Piotr Lasyk wybrał się do ławki rezerwowych Puszczy Niepołomice i pokazał żółtą kartkę awanturującemu się tam Tomaszowi Tułaczowi. Ostrzeżenie dla doświadczonego, a jednocześnie debiutującego w PKO Ekstraklasie szkoleniowca.

1
3
1
90'

Doliczone sześć minut.

1
4
6
89'

Widzew Łódź. Schodzi: Jordi Sanchez. Wchodzi: Imad Rondic.

wchodzi Wchodzi
Imad Rondic #99
schodzi Schodzi
1
1
1
88'

Puszcza Niepołomice jeszcze ma kilka minut na doprowadzenie do remisu. Łodzianie grają dość rozsądnie i nie zanosi się na zepsucie im samopoczucia.

1
1
85'

Bartłomiej Pawłowski miał możliwość wpakowania piłki z bliska do siatki po płaskim dośrodkowaniu Patryka Stępińskiego. Nie było to perfekcyjne uderzenie lidera Widzewa Łódź i pozwolił on na zaprezentowanie spektakularnej robinsonady Kewinowi Komarowi.

3
1
1
84'

Przewinienie na rozpędzającym się i sprytnie utrzymującym w posiadaniu piłki Marku Hanousku.

1
1
82'

Puszcza Niepołomice w wymianie podań na połowie przeciwnika i szuka sposobu na zdobycie przynajmniej punktu. To ostatni beniaminek PKO Ekstraklasy, który ma jeszcze szansę na uniknięcie porażki na inaugurację sezonu w elicie.

1
80'

To już ostatnia faza spotkania. Sytuacja podbramkowa, której nie wykorzystał Jordan Majchrzak, przypomniała o tym, że Puszcza Niepołomice jest w stanie przeprowadzić atak na miarę wyrównania. Beniaminek przeniósł grę na połowę podopiecznych Janusza Niedźwiedzia.

1
1
1
1
79'
78'

Frekwencja klasycznie bez zarzutu.

1
76'

Jordan Majchrzak mógł od razu zameldować się golem w PKO Ekstraklasie! Piłka odbiła się od słupka w bramce Henricha Ravasa. Nie przymierzył idealnie po zgraniu Roka Kidricia w sytuacji sam na sam z golkiperem.

1
73'

Lepiej późno niż później.

71'

Podanie Jordiego Sancheza do Dominika Kuna, a ten nie przedostał się na czystą pozycję przez dwóch obrońców Puszczy Niepołomice. Kolejna niewykorzystana szansa Widzewiaków na powiększenie prowadzenia przed końcówką spotkania.

70'

Ciekawie zapowiadające się podanie na wolne pole Bartłomieja Pawłowskiego. Kewin Komar ustawił się w odpowiednim miejscu i wyekspediował futbolówkę z okolicy pola karnego Puszczy Niepołomice.

1
67'

Fragment bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Taki sam był w pierwszej połowie, ale piłkarze z czasem przebudzili się i wywołali jeszcze jedną falę ataków.

3
1
66'

Nieudana kombinacja podopiecznych Janusza Niedźwiedzia. Ostatecznie piłka odbiła się od Dominika Kuna i poszybowała w rękawice Kewina Komara zamiast w kierunku Frana Alvareza.

1
63'

Konrad Stępień pokazał się blisko linii bocznej boiska na prawej stronie. Nie udało mu się utrzymać piłki pod kontrolą i wszystko zakończyło się katastrofalnym dośrodkowaniem.

1
2
61'

Żółtą kartkę otrzymał Fran Alvarez za faul na oddalającym się Mateuszu Cholewiaku.

Widzew Łódź
1
60'

Godzina meczu za zawodnikami i Widzew Łódź stara się pozostawać w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika po debiutanckim golu w PKO Ekstraklasie jego kapitana.

2
59'

Łodzianie na prowadzeniu po odwróceniu wyniku. 2:1!

2
1
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Marek Hanousek za faul na uciekającym przeciwniku.

Widzew Łódź
1
55'

Gol! Strzelił Patryk Stępiński. Asystował mu Bartłomiej Pawłowski.

Widzew Łódź na prowadzeniu! Patryk Stępiński miał dużo czasu na ułożenie stopy do strzału i przymierzył idealnie. Kapitan gospodarzy wbiegł w pole karne Puszczy Niepołomice i wykorzystał podanie na zakończenie solowego rajdu Bartłomieja Pawłowskiego. Ponadto w akcji bramkowej zwróciło uwagę przytomne przepuszczenie futbolówki przez naciskanego Frana Alvareza.

53'

Szybkie wznowienie gry od rzutu wolnego po przewinieniu taktycznym. Patryk Stępiński rozprawił się z dalekim zagraniem Puszczy Niepołomice i przytomnie główkował w rękawice własnego bramkarza.

49'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Piotra Mrozińskiego. Szykuje się zmiennik do pojawienia się na murawie.

47'

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od sytuacji podbramkowej po zaledwie kilkunastu sekundach. Bartłomiej Pawłowski nie zaskoczył swoim strzałem z ostrego kąta Kewina Komara i łodzianie musieli zadowolić się wypracowaniem tylko rzutu rożnego.