Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

2
88'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jakub Lewicki. Asystował mu Afimico Pululu.

Równie efektowne wejście na boisko z ławki rezerwowych zaliczył Jakub Lewicki. Nie potrzebował on dużo czasu na zdobycie gola na 4:1 po pojawieniu się na murawie. Pokonał Kewina Komara płaskim strzałem po dograniu Afimico Pululu w kontrataku.

15
7
2
25
87'

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Wdowik za ostre przewinienie.

5
3
5
81'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Afimico Pululu.

Białostoczanie nie przeżywali długo straty gola i niebawem odzyskali dwubramkowe prowadzenie. Afimico Pululu strzelił na 3:1 z ostrego kąta. Piłka trafiła do bramki Puszczy Niepołomice między nogami zaskoczonego Kewina Komara.

16
5
1
3
19
79'
ZMIANA
1
7
1
1
1
79'
ZMIANA
1
4
1
1
76'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Sołowiej. Asystował mu Piotr Mroziński.

Puszcza jeszcze nie poddała się i w 76. minucie wskrzesiła wiarę w zapunktowanie. Łukasz Sołowiej wybrał się w pole karne przeciwnika i oddał uderzenie bez przyjęcia przy bliższym narożniku w bramce Zlatana Alomerovicia. Defensor cieszył się nie tylko z pierwszego gola w PKO Ekstraklasie, ale również z trafienia przeciwko byłemu klubowi.

12
2
3
4
9
75'
ZMIANA
75'
ZMIANA

Puszcza Niepołomice. Schodzi: Roman Yakuba. Wchodzi: Jakub Stec.

1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Miłosz Matysik za ostre przewinienie.

7
2
2
3
70'

Kombinacyjne rozegranie, ale zabrakło odrobiny pomysłu na zakończenie ataku strzałem. Skończyło się oddaniem piłki przeciwnikom.

1
1
1
2
3
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nene.

Jagiellonia okazała się w tym wszystkim skuteczniejsza, a gol na 2:0 w 66. minucie dał jej więcej spokoju. Tym razem z pokonania Kewina Komara cieszył się Nene. Przymierzył on do sieci po wrzucie z autu z okolicy linii pola karnego. Duża radość na stadionie w Białymstoku!

15
6
1
1
28
65'

Ponad godzina mecz za nami i niezmiennie bez żółtego kartonika.

3
4
1
1
3
62'
ZMIANA
60'

Ponownie Wojciech Łaski, który wyraźnie rozochocił się po zdobyciu gola w czasie doliczonym do pierwszej połowy meczu. Tym razem jego próba pokonania Kewina Komara została zablokowana i drużyna Adriana Siemieńca musiała zadowolić się wypracowaniem rzutu rożnego.

3
4
1
2
2
57'

W 57. minucie była tak naprawdę pierwsza szansa na doprowadzenie do remisu. Kamil Zapolnik poradził sobie z obrońcami Jagiellonii Białystok i dotarł do piłki po dośrodkowaniu. Problem w tym, że główkował prosto w Zlatana Alomerovicia.

2
3
2
2
2
55'

Tym razem kompani z Jagiellonii Białystok mogli mieć śmiało pretensje do Jesusa Imaza. Lider zespołu zachował się źle w kontrataku i nie nadał mu odpowiedniego tempa.

1
1
2
2
2
53'

Taras Romanczuk zapolował na piłkę po dośrodkowaniu. Zabrakło odrobiny przestrzeni liderowi drugiej linii Jagiellonii Białystok.

2
1
1
2
2
50'

Wojciech Hajda miał ochotę na pokonanie Zlatana Alomerovicia uderzeniem zza pola karnego. Piłka nie poszybowała jednak w lustro bramki Jagiellonii Białystok.

2
2
1
1
2
48'

Beniaminek wyszedł na drugą połowę spotkania już bez Marcela Pięczka, którego zmiennikiem był Mateusz Cholewiak. To jednak nie goście, a gospodarze zaatakowali jako pierwsi po przerwie. Dominik Marczuk zachował się samolubnie i oddał dwa uderzenia, choć na jego podanie czekał Jesus Imaz. Nie pokonał żadnym z nich Kewina Komara.

komentarz

Puszcza Niepołomice musi gonić przeciwnika.

1
Czy Puszcza Niepołomice wyrówna po przerwie?
komentarz

Pierwsza połowa zakończona wynikiem 1:0 i nie zaspokoiła ona oczekiwań wybrednych miłośników PKO Ekstraklasy. Najlepszych szans na zdobycie prowadzenia nie wykorzystali Jesus Imaz z Jagiellonii Białystok oraz Jakub Serafin z Puszczy Niepołomice. Wreszcie w czasie doliczonym Wojciech Łaski przymierzył do bramki beniaminka.

5
1
1
1
3
45+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Wojciech Łaski.

Jagiellonia zdobyła prowadzenie 1:0 w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Wojciech Łaski znalazł się w dobrym miejscu i zakończył strzałem do siatki kontratak gospodarzy. Z lewego skrzydła zbiegł do środka i zaskoczył swoim uderzeniem Kewina Komara. Puszcza Niepołomice została trafiona "do szatni".

15
11
2
2
5
45'

Doliczone trzy minuty.

4
1
2
2
2
42'

Ostatnie szanse na poprawienie bezbramkowego wyniku w pierwszej połowie spotkania. Nieco brakuje animuszu obu zespołom, przez co nie podejmują one brawurowego ryzyka w ofensywie.

1
1
1
2
4
40'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem jednego z zawodników.

1
1
1
3
3
38'

Puszcza Niepołomice starała się raz jeszcze zagrozić gospodarzom dalekim wrzutem z autu. Wyglądają na perfekcyjnie przygotowanych do meczu podopieczni Adriana Siemieńca.

2
2
2
1
4
36'

W 36. minucie raz jeszcze Jesus Imaz wystąpił w roli głównej. Najbardziej bramkostrzelny piłkarz Jagiellonii miał możliwość pokonania Kewina Komara strzałem z centrum pola karnego. Dostał on podanie od Dominika Marczuka, ale nieumiejętnie dostawił stopę do piłki i spudłował.

1
1
1
1
1
34'

Kibice mają nadzieje, że piłkarze mają więcej pomysłów na rozstrzygnięcie zaciętego meczu niż wykonywanie licznych dośrodkowań w pole karne przeciwnika.

4
2
2
2
2
32'

Akcja Puszczy Niepołomice z wykorzystaniem Marcela Pięczka. Temu zawodnikowi nie udało się na zakończenie rajdu wykonać dobrego dośrodkowania. Coraz mniej czasu pozostaje obu zespołom na otwarcie wyniku przed ostatnim gwizdkiem Patryka Gryckiewicza w pierwszej połowie spotkania.

1
2
2
2
2
29'

Próba zaskoczenia Jagiellonii Białystok po dośrodkowaniu, ale na przedpolu popracował Zlatan Alomerović. Radzi sobie z większością wyzwań doświadczony bramkarz zespołu z Podlasia.

3
1
1
1
1
28'

Na zakończenie drugiego kwadransa Jesus Imaz próbował uderzyć po dośrodkowaniu, ale futbolówka tylko prześlizgnęła się po jego głowie.

4
1
1
1
4
26'

Podanie Kamila Zapolnika do Artura Siemaszki, który próbował wtargnąć w pole karne Jagiellonii Białystok. Blisko był Miłosz Matysik i wślizgiem wyekspediował piłkę na korner. Tym samym akcja Puszczy Niepołomice nie zakończyła się niebezpiecznym strzałem.

2
2
2
1
2
25'

Dośrodkowanie w pole karne beniaminka, a tam interweniował z powodzeniem na przedpolu Kewin Komar.

3
1
1
1
3
23'

W ostatnich minutach bez dogodnych sytuacji podbramkowych. Puszcza Niepołomice starała się przeprowadzić atak przez centrum boiska, ale odbiła się między innymi od Tarasa Romanczuka.

2
2
1
1
1
19'

Jagiellonia odpowiedziała kontratakiem w 19. minucie i Kewin Komar nie mógł spokojnie obserwować lotu piłki po strzale z okolicy narożnika pola karnego. Techniczna próba była nieznacznie niecelna.

4
1
1
2
4
18'

Jagiellonia Białystok oswobodziła się spod pressingu przeciwnika i przeniosła piłkę na połowę beniaminka. Tam wywalczyła dla siebie wznowienie od rzutu rożnego. Za jego wykonanie zabrał się Bartłomiej Wdowik, a dośrodkowanie zostało wypiąstkowane przez Kewina Komara.

1
1
1
5
5
16'

Na początek drugiego kwadransa spotkania dośrodkowanie Jakuba Serafina w kierunku Roka Kidricia. Przed napastnikiem Puszczy Niepołomice znalazł się jeden z obrońców Jagiellonii Białystok i wyekspediował piłkę poza boisko.

4
1
1
1
1
14'

Puszcza Niepołomice podeszła w okolicę pola karnego przeciwnika na prawej stronie boiska. Gospodarze nie pozwolili na wykonanie dośrodkowania w kierunku Roka Kidricia oraz Artura Siemaszki.

3
1
1
1
1
10'

Wcześnie zagotowali się sztabowcy Jagiellonii i nie dlatego, że gospodarze mają problem z przeprowadzeniem groźnego ataku. Już w 10. minucie jeden ze współpracowników trenera Adriana Siemieńca zobaczył czerwoną kartkę i musiał opuścił ławkę rezerwowych. Gorące protesty były spowodowane faulem na Jesusie Imazie, który nie został wyceniony nawet na napomnienie żółtym kartonikiem.

1
1
3
1
3
8'

Nieudana próba uruchomienia podaniem najbardziej wysuniętego w Puszczy Niepołomice - Roka Kidricia. Przyjezdni mieli jeszcze możliwość zagrożenia białostoczanom dalekim wrzutem z autu, a całe zamieszanie zakończyło się niebezpiecznym strzałem Jakuba Serafina. Na linii interweniował robinsonadą Zlatan Alomerović.

2
1
2
1
2
5'

Początek meczu przebiegł pod znakiem nieudanych rozegrań obu stron. Tak jakby piłkarze potrzebowali trochę czasu na rozwinięcie skrzydeł i zbadanie możliwości przeciwnika.

3
1
1
1
1
3'

Pierwsze rozegranie w meczu zostało zaproponowane przez zawodników Jagiellonii Białystok. Beniaminek rozstawił się dobrze w obronie, a jego premierowe natarcie zakończyło się płaskim dośrodkowaniem kompletnie do nikogo.

4
1
1
1
1
2'

Jagiellonia Białystok w żółto-czerwonych pasiakach, a Puszcza Niepołomice w białych koszulkach oraz spodenkach z czarnymi elementami.