Podanie w pole karne do Felixa, ale ten nie opanował piłki. Zmarnowana szansa Piasta.

5
12
19
90+4'

Czerwiński podawał mocno w kierunku Placha, ten miał problemy z opanowaniem piłki, ale sędzia wrócił do faulu Musiolika.

9
8
5
5
8
90+3'
90+2'
90+2'

Niecelne uderzenie Krykuna z dalszej odległości.

9
12
3
5
4
90'

Sędzia dolicza minimum 6 minut.

5
7
4
5
8
88'

Mocno huknął z dystansu Katranis, ale trafił w Janickiego.

10
7
2
6
8
85'
85'
84'

Ależ okazję miał Piast! Krykun wbiegł w pole karne, ograł Janickiego, ale w dogodnej sytuacji strzelił nad bramką!

10
10
2
10
12
82'

Świetna interwencja Yokoty w polu karnym. Wrócił za akcją i powstrzymał rozpędzonego Krykuna.

7
7
2
3
9
81'

Górnik potrafi utrzymać się przy piłce na połowie Piasta mimo gry w osłabieniu.

11
6
3
4
8
81'

Lukoszek z rzutu rożnego. Źle. Piłka wybita.

3
5
2
4
5
78'

Fatalne krycie gospodarzy po dośrodkowaniu Katranisa, jednak nie trafił dobrze w piłkę Dziczek. Powinien to lepiej zrobić.

8
7
3
4
8
78'

Felix i Pyrka wymienili podania w polu karnym, ten drugi doszedł do strzału z kilku metrów, lecz został zablokowany. Tylko rzut rożny dla gości.

8
7
4
5
76'

Zza pola karnego strzelał Olkowski. Mocno oberwał Dziczek i padł niczym rażony piorunem.

5
5
4
8
4
75'

Mimo gry w przewadze Piast nie potrafi zagrozić bramce Górnika.

3
6
2
2
6
72'

Z rzutu wolnego w mur strzelił Chrapek.

6
6
2
7
10
71'

Górnik w osłabieniu! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Szcześniaka. Bezmyślny faul przed polem karnym.

10
7
1
5
5
71'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA
12
7
3
4
9
70'
70'
69'

Piast dłużej utrzymywał się przy piłce i na koniec oglądaliśmy lagę w pole karne Górnika. Strata.

2
2
2
4
6
67'

Ameyaw na spalonym. To kolejna nieudana akcja Piasta.

3
4
2
3
6
65'

I kolejna przerwa. Tym razem pomocy potrzebował Jensen. Straszny jest to mecz.

3
4
2
3
4
63'

Uraz Rasaka. Potrzebna pomoc medyczna.

5
5
3
5
7
62'

Kontra Górnika, Podolski dobrze podał do Olkowskiego, lecz ten pogubił się w dryblingu przed polem karnym.

3
6
2
2
3
61'
5
1
2
3
5
60'

Chrapek podawał prostopadle w pole karne, Ameyaw doszedł do piłki... i dalsza faza akcji nie ma już znaczenia. Chrapek w momencie podania nastąpił na stopę Jensena. Żółta kartka.

1
1
2
5
60'
1
2
2
59'

Już blisko godzina gry za nami. Niestety progresu w grze jednych i drugich nie widać. To jeden z najsłabszych meczów tej kolejki.

3
3
2
1
56'
56'

56. minuta i jest pierwszy dziś strzał Piasta! Ameyaw nie trafił jednak dobrze w piłkę i uderzył nad bramką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

3
3
3
4
4
54'

Podolski zagrywał z rzutu rożnego, jednak Olkowski nie trafił w bramkę.

8
7
2
5
4
53'

Olkowski wywalczył rzut rożny. Wcześniej świetną kiwką popisał się Rasak.

2
3
3
3
5
52'

Górnik ma optyczną przewagę, ale nic z tego nie wynika. Piast cały czas skupiony na defensywie i czekający na kontry.

4
3
1
2
2
49'

Póki co niewiele się zmieniło w porównaniu z pierwszą połową. Na boisku dzieje się tyle samo, co na placu budowy, który jest w miejscu trybuny głównej.

2
1
47'

Podolski zobaczył wbiegającego w pole karne Olkowskiego, zagrał w jego stronę, ale zabrakło dokładności. Nie pierwszy dziś raz.

3
6
3
1
1
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Słaby mecz w Zabrzu. Dużo walki, fauli, kartek. Mało gry w piłkę.

1
1
2
45+8'

Centrował Pyrka, ale Dziczek strzelił niecelnie.

3
3
2
4
5
45+8'

Ostatnia szansa dla gości. Rzut rożny.

6
3
1
1
2
45+7'

Dłuższe podanie w stronę Kądziora... zbyt mocne. Bielica uprzedził skrzydłowego Piasta w narożniku pola karnego.

7
2
1
2
6
45+5'

Po wrzutce Kądziora piłka leciała zbyt wysoko. Czerwiński ją trącił, natomiast nie było mowy o celnym odegraniu.

3
3
2
3
6
45+4'

Końcówka pierwszej części spotkania. Będzie rzut wolny dla Piasta z bocznego sektora boiska. Skoro nie idzie z gry, to może stały fragment?

1
2
1
2
45+3'

Spóźniony wślizg Kądziora, gdy Szcześniak zagrał już piłkę. Sędzia chyba trochę opamiętał się już z kartkami.

3
2
3
2
5
45'

Sędzia dorzuca minimum 7 minut.

4
2
2
2
5
44'

Słaba wrzutka Olkowskiego z lewej flanki. Wcześniej upadł Pyrka i złapał się za twarz. Pojawiła się krew. Sędzia nie przerwał gry.

3
3
4
4
8
43'

Górnik zyskał znaczną przewagę.

10
5
2
4
10
42'

I kolejny stały fragment dla Górnika, jednak Kirejczyk wrócił we własne pole karne i wyjaśnił sytuację.

3
4
4
5
40'

Wrzutka Olkowskiego z rzutu wolnego, ale na przedpolu bardzo dobrze spisał się Plach.

4
4
2
3
5
39'

Faul taktyczny Dziczka. Uciekał mu już Dadok i ruszał do kontry.

5
7
2
39'
7
2
2
4
6
38'

Piast nie oddał w tym meczu żadnego strzału.

7
5
2
4
7
37'

Kartkę za protesty zobaczył trener Urban.

2
2
1
1
1
36'

Fatalnie zachował się teraz Yokota. Miał otwartą przestrzeń do bramki, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i Plach to wyjaśnia!

5
5
5
5
7
35'

Yokota strzelał technicznie zza pola karnego i Plach po raz kolejny broni.

7
4
3
6
6
34'

Pięknie pograli gospodarze. Dadok piętką do Yokoty, ten do Olkowskiego, który z ostrego kąta strzela przy bliższym słupku i broni Plach!

6
3
2
4
6
32'

Tym razem ostro potraktowany Dadok. Kolejny faul, początkowo wydawało się, że będzie kolejna kartka, choć teraz sędzia był bardziej wyrozumiały.

2
4
3
5
7
31'

Ameyaw wycięty przez Jensena.

5
4
3
4
8
31'
12
8
1
3
4
29'

Dużo walki na boisku z obu stron. Czuć, że to derby. Mało jest jednak elementów czysto piłkarskich.

3
1
2
1
26'

Szansa dla zabrzan! Lukoszek popisał się świetnym dośrodkowaniem, Rasak był kompletnie niepilnowany, ale strzelił nad poprzeczką!

5
11
2
3
3
26'

Dla odmiany akcja Górnika. Yokota nie zdołał wbiec w pole karne, ale wywalczył rzut rożny.

5
5
1
2
4
24'

Kądzior z rzutu wolnego, był na dalszym słupku Czerwiński, ale piłka została wybita.

5
5
3
8
4
22'

Podolski wrzucał z ostrego kąta, ale nieoczekiwanie przerodziło się to w strzał. Piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

6
3
2
2
2
20'

Protestują zabrzanie. Mosór skiksował na linii pola karnego i dotknął piłkę ręką. Sędzia pokazuje, by grać dalej.

7
2
7
3
3
19'

Kolejny raz nie popełnił błędu na przedpolu Bielica.

5
3
1
2
4
18'

Akcja Kądziora lewym skrzydłem, dośrodkowanie na bliższy słupek i piłka wybita przez Szcześniaka. Korner.

4
3
2
2
2
17'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Czerwiński.

6
4
3
4
8
17'
14
7
1
1
8
17'
11
5
5
16'
8
4
1
2
6
16'

Kartki będą na pewno. Mosór opatrzony przez lekarzy.

3
2
1
2
2
14'

Mosór leży na boisku. Został popchnięty przez Podolskiego.

2
3
2
3
6
13'

Mamy przepychanki na murawie. Czuć klimat derbów.

6
3
12'

Górnik jest częściej przy piłce. Piast szuka okazji do kontrataków.

1
1
3
2
2
11'

Niecelny strzał Podolskiego z 30 metrów.

2
7
4
2
3
9'

Podłączył się do akcji Sekulić, wyprowadzał groźną kontrę i był faulowany przez Dziczka. Na pograniczu kartki, ale jeszcze oszczędził go arbiter.

3
2
2
8'

Dłuższe podanie do Lukoszka, ale ten miał dalej do piłki niż Plach. Dobrze czytał grę bramkarz Piasta.

2
2
2
2
3
7'

Kontratak Piasta w przewadze liczebnej. Źle to rozegrali. Ameyaw podał do Chrapka, a ten stracił koncepcję. Strzelał (?) lewą nogą, lecz bardzo mocno się pomylił.

4
3
3
3
6'

Lukoszek zagrał w pole karne do Dadoka, ten dopadł do piłki na linii końcowej, lecz nie potrafił celnie odegrać. Zabrakło niewiele.

4
2
4
4'

Mocno z dalszej odległości uderzył Jensen. Ustrzelił kibica na trybunach.

2
3
4
2
2
3'

Pewne piąstkowanie Bielicy na przedpolu.

5
3
2
1
2'

Tomasiewicz poczekał na Kądziora, ten ruszył na obieg, ale źle centrował i został zablokowany. Korner dla Piasta.

2
2
2
1'