Arka Gdynia
79'
90+5'

Gol! Strzelił Dawid Olejarka.

Już w doliczonym czasie uderzenie zza pola karnego na 5:1. Zmiennik na liście strzelców!

12
6
1
90'

Doliczone sześć minut.

3
2
1
1
89'

Żółtą kartkę otrzymał Joseph Colley za zbyt krewkie zachowanie.

1
1
3
1
88'

Podanie do Kacpra Skóry na linię pola karnego i była dobra szansa na poprawienie rezultatu. Piłka po uderzeniu zmiennika poleciała za wysoko. Kompletnie nie wyszła Arkowcom druga połowa spotkania.

1
3
88'
87'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Czubak za faul na Mikim Villarze.

Arka Gdynia
2
2
83'

Gol! Strzelił Angel Rodado.

Wiślakom nie było mało i w 83. minucie Angel Rodado skompletował hat-tricka strzałem na 4:1.

21
12
82'

Arka Gdynia. Schodzi: Olaf Kobacki. Wchodzi: Wiktor Sawicki.

wchodzi Wchodzi
Wiktor Sawicki #34
schodzi Schodzi
1
1
81'

Ponadto, Dawid Szot opuścił boisko, a za niego Bartosz Jaroch.

1
80'

Wcześniej była jeszcze zmiana Marca Carbo na Vullneta Bashę.

2
1
1
1
1
78'
Angel Baena #77
3
1
1
78'

Joan Roman wstrzelił się do bramki.

4
3
1
76'
73'

Gol! Strzelił Joan Roman.

Wisła powiększyła prowadzenie na 3:1 w 73. minucie. Joan Roman zdobył ciekawego gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Hiszpan dokręcił piłkę spod chorągiewki do siatki. Ta przeleciała ponad głową Karola Czubaka i zaskoczyła zasłoniętego Martina Chudego.

18
10
3
2
70'

Szansa na zaskoczenie zespołu z Krakowa z rzutu wolnego. Piłka została posłana głęboko do Ołeksandra Azackiego, którego zgranie nie dotarło do Michała Marcjanika.

1
1
1
1
68'

Arka Gdynia. Schodzi: Dawid Gojny. Wchodzi: Marcel Predenkiewicz.

Marcel Predenkiewicz #38
1
1
1
2
65'

Gra wznowiona po przerwie spowodowanej urazem. Zepsuł nam się ten mecz, brakuje sytuacji podbramkowych.

2
1
63'

Podanie do Angela Baeny, a ten wykonał wstrzelenie w pole bramkowe przeciwnika. Joanowi Romanowi nie udało się wepchnąć futbolówki z bliska do siatki.

1
1
2
1
61'

Arka Gdynia. Schodzi: Hubert Adamczyk. Wchodzi: Kacper Skora.

Kacper Skora #21
60'

Niepotrzebna akcja indywidualna Joana Romana. Zdesperowany pomocnik Wisły Kraków ruszył samotnie na grupę przeciwników, co skończyło się stratą piłki na rzecz Michała Bednarskiego.

1
1
58'

Strata piłki w centrum boiska przez Sebastiana Milewskiego. Wisła Kraków miała możliwość przeprowadzenia dynamicznego kontrataku, ale tym razem Arka Gdynia powróciła na pozycje w obronie.

56'

Kompletnie nieudana wymiana podań. Piłka, kopnięta przez Angela Rodado, zaliczyła lądowanie poza boiskiem.

1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Oleksandr Azatsky za popełnienie brzydkiego przewinienia.

Oleksandr Azatsky #13
Arka Gdynia
4
2
51'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Gojny za faul taktyczny na Angelu Baenie.

Arka Gdynia
3
3
48'

Na razie bez zmian personalnych po stronie Arki Gdynia. Wojciech Łobodziński stawia na wybranych przed pierwszym gwizdkiem podopiecznych.

komentarz

Pierwsza połowa zakończona i na pewno była to żywa część meczu. Wisła Kraków jest na prowadzeniu 2:1 dzięki dwóm strzałom Angela Rodado. Gola dla Arki Gdynia zdobył z kolei Karol Czubak, ale to za mało dla przyjezdnych, żeby przynajmniej remisować. Podopiecznym Wojciecha Łobodzińskiego pozostało 45 minut na poprawienie wyniku.

3
3
45'

Doliczone cztery minuty.

1
1
42'

Kompletnie nieudana wymiana podań między Olafem Kobackim i Karolem Czubakiem. Pogubiła się w trakcie pierwszej połowy spotkania drużyna z Gdyni.

5
5
40'

Angel Rodado już z dubletem na koncie!

8
4
1
37'

Gol! Strzelił Angel Rodado. Asystował mu Angel Baena.

Biała Gwiazda naciskała i w 37. minucie znalazła się ponownie na prowadzeniu. Także uderzenie na 2:1 oddał Angel Rodado. Dostał on podanie od szarżującego na prawej stronie Angela Baeny. Następnie napastnik sprytnie obrócił się z defensorem na plecach i pokonał Martina Chudego strzałem pod poprzeczkę.

Asysta:
15
5
1
1
35'

Blokowane dośrodkowanie z prawego skrzydła. Skoncentrowani w ostatnich minutach i skuteczni w obronie są gdynianie.

31'

Gra wznowiona i jeszcze około kwadrans na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. W rozegraniu zawodnicy Radosława Sobolewskiego.

2
28'

Przerwa na napoje.

26'

Dośrodkowanie z lewej flanki poszybowało prosto w rękawice skoncentrowanego Martina Chudego.

1
1
24'

Żółtą kartkę otrzymał Angel Rodado za kumulację fauli.

2
5
23'

Nie brakuje sytuacji podbramkowych. Wisła wyraźnie otrząsnęła się po stracie gola, ale u Joana Romana szwankuje skuteczność. W 23. minucie uderzenie Hiszpana zostało zatrzymane na linii bramkowej przez Michała Marcjanika.

1
1
1
19'

W 19. minucie gospodarze odpowiedzieli na sytuację podbramkową Karola Czubaka strzałem w słupek Joana Romana.

2
2
1
1
18'

Wyrównane i intensywne jest na razie starcie przy Reymonta. Grupa zawodników Wisły Kraków nie zdecydowała się na oddanie uderzenia i ostatecznie przekombinowali między Arkowcami.

1
1
1
15'

Król strzelców ligi nie zamierza zatrzymać się na zdobyciu jednej bramki. W 15. minucie Karol Czubak wpadł w pole karne gospodarzy i starał się pokonać Alvaro Ratona strzałem z ostrego kąta. Zabrakło dokładności, a być może lepszym rozwiązaniem byłoby uruchomienie podaniem nadbiegającego kompana z Arki.

14'

Prosta strata zawodnika z Krakowa i groziło to niebezpiecznym kontratakiem podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego. Zabrakło koncepcji Hubertowi Adamczykowi i ostatecznie tym razem bez zagrożenia dla Alvaro Ratona.

13'

Król strzelców ligi doprowadził do remisu 1:1.

2
2
1
1
10'

Gol! Strzelił Karol Czubak. Asystował mu Przemysław Stolc.

Od początku meczu jest dynamicznie i już w 10. minucie Arka Gdynia doprowadziła do remisu 1:1. Przyjezdni nie rozpaczali po stracie gola, a odpowiedzieli swoimi atakiem. Przemysław Stolic posłał idealne dośrodkowanie z prawego skrzydła między trzech Wiślaków. Karol Czubak był w dobrym miejscu i pokonał Alvaro Ratona strzałem głową.

4
2
4
12
7'

Angel Rodado strzelił na 1:0 dla Wiślaków!

4
2
1
5'

Arka Gdynia wznawiała grę od rzutu rożnego. Długie przygotowania do wykonania tego stałego fragmentu gdy zanim przyjezdni starali się zaskoczyć przeciwnika. Problem gości w tym, że zaskoczyć dali się oni. Wisła Kraków wybroniła się i wyszła z kontratakiem. Uderzenie Joana Romana zatrzymał jeszcze Martin Chudy, ale dobitka Angela Rodado okazała się skuteczna. Biała Gwiazda jest na prowadzeniu 1:0.

15
10
3
2'

Wisła Kraków w czerwonych koszulkach, a do tego w białych spodenkach i getrach. Z kolei Arka Gdynia w granatowych strojach z żółtymi elementami.

12:19

W pierwszym, niedzielnym meczu na zapleczu PKO Ekstraklasy zmierzą się Wisła Kraków z Arką Gdynia. Początek rozgrywek w wykonaniu obu zespołów nie zachwycił. Biała Gwiazda odniosła tylko jedno zwycięstwo w pięciu spotkaniach, a Arka Gdynia dwa. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego wydają się jednak rozpędzać i przy Reymonta zagrają o trzeci komplet punktów z rzędu.