PKO Ekstraklasa: 10. kolejka
02 paź 2023 19:00
90+7'

Zabójcza kontra Zagłębia. Wdowiak miał przed sobą pustą bramkę i strzela na 2:0!

KGHM Zagłębie Lubin
12
9
3
2
5
90+6'

Sporo nerwów w doliczonym czasie, ale sytuacji z tego nie ma.

1
2
1
1
4
90+4'

Dioudis sporo ryzykował, chciał chronić piłkę przy linii końcowej i wpadł na niego Podolski. Faul, co rozwścieczyło kibiców.

5
2
2
1
3
90+3'

Woźniak był faulowany przez Kostasa, sędzia zastosował korzyść, ale wrócił do tej sytuacji.

3
4
3
2
3
90+3'
3
2
2
3
3
90+1'
90'

Sędzia dolicza minimum 6 minut.

8
8
4
3
5
89'

Czyż z dystansu. Mocno, płasko... Dioudis wypuścił piłkę z rąk, ale po chwili zdołał ją złapać.

1
1
2
2
3
88'

Kapralik wbiegł w pole karne, nie szukał podania, strzelił przy bliższym słupku... i znowu nie daje się pokonać Dioudis.

1
2
4
5
87'
87'
86'

Wdowiak w sytuacji sam na sam z Bielicą! I znowu lepszy bramkarz Górnika. Ale spalony!

3
3
3
2
1
84'

Kostas blokuje strzał Mroza z 20 metrów. Coraz więcej miejsca do kontrataków ma Zagłębie.

2
2
1
2
3
82'

Świetna interwencja Bielicy poza polem karnym. W ostatniej chwili uprzedził biegnącego Wdowiaka. Trochę za mocno podawał Mróz!

4
3
3
2
2
80'

Jak to nie wpadło, to już chyba nic nie wpadnie! Kapitalne podanie Sekulicia w pole karne, Rasak efektownie przyjął piłkę, ale Dioudis sytuacyjnie obronił jego strzał. Powalczył jeszcze o piłkę Krawczyk, wycofał do Podolskiego, a ten po raz drugi tego wieczora uderzył w trybuny!

3
4
3
5
8
77'

Kontratak Zagłębia. Munoz miał dużo swobody na skrzydle, był już w polu karnym i nagle się przewrócił po wejściu Kostasa. Ale faulu to tam raczej nie było.

3
4
2
1
3
76'
76'
74'

A teraz kontra gości. Mróz jednak z szesnastu metrów strzela nad poprzeczką.

2
3
5
2
2
73'

Zagłębie przetrwało trudny moment, a to wcale nie koniec. W drugiej połowie goście praktycznie nie atakują. Chyba liczą, że 1:0 wystarczy.

3
2
3
1
1
70'
70'
68'

Co za nawałnica ze strony Górnika.

11
5
3
3
4
68'

Pacheco strzela w poprzeczkę!

4
2
3
6
8
67'

Po wrzutce Lukoszka poślizgnął się Yokota, choć to była kapitalna sytuacja do oddania strzału. Japończyk jeszcze dziubnął piłkę do Rasaka, jednak ten został zablokowany.

1
2
4
6
66'

Lukoszek na pełnym gazie wbiegł w pole karne. Odważnie, bez kompleksów. Na koniec jednak zawiódł, bo w dobrej sytuacji strzelił prosto w bramkarza!

4
4
5
4
8
65'

Dąbrowski zagrywał z rzutu rożnego, ale doszło tam do faulu w ataku. Piłka dla Górnika.

3
4
2
2
3
63'

Janza kierunkowym przyjęciem wbiegł w pole karne, zagrywał płasko, ale wybił piłkę Ławniczak. Blisko Górnik.

1
5
3
5
62'

Kombinacyjna akcja Górnika, Sekulić podawał w pole karne do Yokoty, jednak ten nie opanował piłki. Fatalne przyjęcie.

2
2
2
4
5
61'

Grzybek kopnął piłkę po gwizdku.

5
2
2
2
61'
6
1
1
59'
59'

I mamy decyzję. Bramka anulowana!

8
6
3
7
14
58'

Sędzia po raz kolejny biegnie do monitora.

4
4
3
3
10
57'

Powtórki pokazują, że Lukoszek chwilę przed strzałem mógł popchnąć Grzybka. Czekamy na decyzję VAR.

2
2
1
2
7
57'

Górnik wyrównuje! Po dośrodkowaniu Pacheco z bliska trafia Lukoszek!

Protestują goście. Ich zdaniem tam był faul!

6
6
3
1
5
56'

Grzybek faulował Janzę i będzie rzut wolny dla Górnika z bocznego sektora boiska.

4
2
1
2
2
55'

Lekki strzał Rasaka z dystansu, ale była jeszcze szansa, lecz nie opanował piłki w polu karnym Janicki.

2
3
1
4
3
53'

Znowu myli się Munoz, nie trafia w bramkę z kilku metrów po podaniu Chodyny ze skrzydła. Ale i tu mieliśmy spalonego na początku akcji.

3
3
1
3
4
51'

W odpowiedzi mieliśmy minimalnie niecelny strzał Munoza zza pola karnego, ale tam był spalony.

2
1
1
3
51'

Podolski popsuł groźny kontratak Górnika. Podawał za mocno do rozpędzonego Krawczyka. Więcej precyzji i byłaby sytuacja sam na sam z bramkarzem.

2
2
2
2
2
50'

Wrzutka Makowskiego ze skrzydła, ale Munoz nie miał szans w powietrznej walce.

2
1
2
1
49'

Górnik dobrze zaczął drugą połowę. Tak samo jak pierwszą, natomiast brakuje konkretów pod bramką. Gospodarze są dziś bardzo nieskuteczni.

1
1
3
2
46'

Janza z rzutu rożnego, kompletnie niepilnowany w polu karnym był Janicki, ale strzelił nad poprzeczką.

2
3
3
4
46'

Podolski! Strzelał dwa razy zza pola karnego, najpierw blokowany, później był rykoszet i piłka przeleciała obok słupka.