PKO Ekstraklasa: 16. kolejka
24 lis 2023 20:30
komentarz

Jagiellonia Białystok po raz pierwszy w sezonie nie wygrała na własnym stadionie. Wicelider PKO Ekstraklasy bezbramkowo zremisował z Piastem. Gliwiczanie mecz kończyli w osłabieniu.

9
6
4
8
7
90+5'

Jeszcze próby Jagiellonii, Piast broni się całym zespołem.

12
6
3
6
6
90+4'

Pyrka staranowany, Piast kradnie sekundy. Sędzia pokazuje, że na komunię dostał zegarek. Cieszymy się.

6
14
3
1
5
90+3'

Jeszcze Jagiellonia szuka swojej szansy. Gospodarze w ataku, daleko od bramki.

6
3
2
1
3
90+1'

Ucierpiał Chrapek, który jest opatrywany.

3
2
3
5
6
90'

Sędzia doliczył do 2. połowy 5 minut.

3
1
1
9
9
90'
Jagiellonia Białystok
4
3
2
3
5
89'

Uderzenie głową Kupisza. Szymański na raty złapał piłkę.

3
2
2
1
4
88'
88'

Uderzenie głową z pola karnego Hansena, piłka minęła bramkę gości.

2
2
1
1
4
88'
87'

Jagiellonia bije głową w mur. Piast dobrze się broni.

3
1
1
2
4
84'

Wchodzimy w końcowe fragmenty gry. Jagiellonia stara się wykorzystać liczebną przewagę, ale czasu ma niewiele.

4
3
4
3
5
81'

Mocno z dystansu uderzył Romanczuk, piłka minęła bramkę gości.

10
6
4
3
5
82'
79'
78'

Strzał z ostrego kąta Marczuka pewnie obronił Szymański.

4
2
3
3
5
78'

Piast grając w osłabieniu nie zamierza murować bramki. Gliwiczanie starają się oddalać grę od własnej bramki.

5
3
2
3
4
76'

Wdowik uderzył z rzutu wolnego. Płasko, ale trafił w mur.

8
5
4
5
11
73'
CZERWONA KARTKA

Mosór złapał wychodzącego na czystą pozycję Pululu i wyleciał z boiska!

Piast Gliwice
21
8
4
9
8
71'

Techniczna próba z dystansu Imaza. Piłka poszybowała daleko od bramki.

4
2
2
3
8
71'

Już wiemy, spalony! VAR wszystko wymierzył. Wciąż bez goli.

9
5
2
7
8
70'

Po dośrodkowaniu Ameyaw wpakował piłkę do siatki. Sędzia pokazał spalonego, ale czy był?

6
5
3
5
6
67'

Piast w końcu przejął piłkę i oddala grę od własnej bramki. Coraz więcej wskazuje na to, że w meczu gole nie padną.

4
2
2
3
8
64'

Po zmianach ożywiła się Jagiellonia i w końcu zepchnęła gliwiczan pod pole karne.

10
3
1
2
4
61'

Akcja Jagiellonii, jednak niedokładne dogranie w pole karne. Później sędzia niespodziewanie dostrzegł faul Romanczuka. Dziwna decyzja.

5
3
4
2
4
60'
60'
58'

Naranjo uderzył z rzutu wolnego, trafił w mur. Co polska szkoła, to polska szkoła. To powinien uderzać Wdowik.

4
2
2
3
4
57'

Ameyaw zagrał ręką przed polem karnym. Wdowik już czyści buta, chociaż to nie jest do końca jego miejsce.

6
3
1
1
3
56'

Niby więcej uderzeń, niby więcej biegania, ale wciąż czegoś nam w tym meczu brakuje. Może płynności, może pazerności.

3
1
1
2
2
54'

Ameyaw zakończył akcję Piasta strzałem z ostrego kąta. Piłka padła łupem bramkarza.

3
2
1
2
4
52'

Riposta Piasta. Dogranie z kornera, strzał głową Huka, piłka poszybowała w ręce Alomerovicia.

3
2
1
4
4
50'

Płaski strzał oddał Sacek, piłka dotarła do bramkarza.

2
2
2
2
2
49'

Nieśmiała próba Jagiellonii. Piłka po rykoszecie trafiła wprost w ręce Szymańskiego.

7
3
1
2
2
48'

Po zmianie stron nikt nie rzucił się na rywala. Spokojne pierwsze minuty po przerwie.