PKO Ekstraklasa: 17. kolejka
03 gru 2023 15:00
komentarz

Cztery minuty wystarczyły, aby piłkarze Legii w Lubinie w potyczce z KGHM Zagłębiem zdobyli dwa gole. Podopieczni Kosty Runjaicia ostatecznie wygrali 3:0.

10
7
1
1
2
90+2'

Atak pozycyjny Zagłębia, ale bez zagrożenia pod bramką Legii.

5
6
4
2
3
90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

2
1
1
89'
89'
88'

Gospodarze przy piłce, ale gracze Zagłębie nie są w stanie przedostać się pod bramkę Legii.

3
4
2
1
1
85'

Zagłębie jeszcze w nieśmiałym ataku. Legia skutecznie rozbija próby Miedziowych.

3
5
1
1
83'
83'
82'
Legia Warszawa
2
2
1
2
5
80'

Jeszcze lepszą okazję miał Munoz, ale rezerwowy mając przed sobą tylko Tobiasza przestrzelił!

2
6
2
2
3
79'

Munoz doszedł do dośrodkowania. Strzał głową być minimalnie niecelny.

3
4
2
3
77'
77'
2
2
75'

Już tylko kwadrans do końca. Tutaj od dawna jest raczej wszystko jasne. Gospodarze bez wiary.

6
4
72'
72'
71'

Przed szansą Kramer, uderzenie napastnika trafiło w obrońcę i piłka wyszła na korner.

4
1
1
1
2
69'

Wszołek sam na sam z bramkarzem, ale górą Weirauch.

3
2
2
2
8
68'

Lubinianie już raczej nie wierzą w możliwość zmiany wyniku. Gra toczy się w środku pola.

4
3
3
1
65'
64'

Gol! Strzelił Josue. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, ale nie dał rady odbić piłki! 0:3!

23
11
3
8
8
62'

Kłudka zagrał ręką po dograniu Kuna i sędzia wskazał na rzut karny. Dość kontrowersyjna decyzja.

6
3
4
3
4
60'

Z pola karnego lewą nogą wysoko ponad bramką uderzył Pieńko.

1
2
58'

Po zmianie stron brakuje zagrożenia pod bramkami. Legia nie pozwala gospodarzom na zbyt wiele.

4
4
1
1
1
55'

Mogło być groźnie pod bramką lubinian. Ławniczak wyjaśnił sytuację i wybił piłkę.

2
2
1
1
2
51'

Szymon Weirauch niepewnie przed polem karnym. Bramka była pusta, jednak bez konsekwencji.

3
3
4
2
3
51'

Po dograniu uderzał głową Ławniczak. Piłka poszybowała obok słupka.

4
4
1
1
50'

Strzał z rzutu Bułecy trafił w mur. Tobiasz nie musiał interweniować.

4
5
3
3
49'

Niepotrzebny faul Kramera przed polem karnym. Będzie rzut wolny dla Zagłębia.

2
2
1
1
1
48'

Spokojne pierwsze minuty po przerwie. Żadna z drużyn nie rzuciła się do zdecydowanego ataku.