13
13
86'

Gol! Strzelił Łukasz Zwoliński.

Raków nieco przypudrował wynik strzałem na 2:4 Łukasza Zwolińskiego w 86. minucie. Goście jeszcze postanowili powalczyć do końca meczu, a były napastnik Pogoni Szczecin czy Lechii Gdańsk strącił piłkę z bliska do siatki. Jagiellonia sygnalizowała spalonego, ale ani sędzia asystent, ani sędziowie przy monitorach nie zobaczyli nic nieprzepisowego.

Raków Częstochowa
18
12
7
15
44
82'
10
4
4
2
3
80'

Nie zmienia, nie miesza Adrian Siemieniec.

13
7
2
2
1
76'

Łukasz Zwoliński główkował w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Wprowadzony w przerwie napastnik Rakowa Częstochowa strącił piłkę odrobinę niedokładnie, przez co gospodarze odetchnęli z ulgą.

14
10
5
2
2
75'

Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Niewiele wychodzi również po przerwie zawodnikom Rakowa Częstochowa. Była szansa poprawienia rezultatu uderzeniem Gustava Berggrena, jednak piłka nie poleciała w kierunku bramki strzeżonej przez Zlatana Alomerovicia.

10
10
2
2
4
74'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Naranjo za ostre przewinienie.

8
3
4
6
9
72'

Już cztery gole Jagiellonii Białystok!

9
4
1
1
2
69'

Raków Częstochowa. Schodzi: Bartosz Nowak. Wchodzi: Srdan Plavsic.

3
69'
68'

Trener Rakowa Częstochowa przygotowuje kolejnych zawodników do pojawienia się na boisku.

4
3
3
3
3
63'

Gol! Strzelił Nene.

W 63. minucie Nene odebrał Rakowowi ostatnią nadzieję na zapunktowanie. Portugalczyk skompletował dublet uderzeniem pod poprzeczkę z bliska. Piłka znalazła się pod nogami pomocnika po niefortunnie wybitym, płaskim dośrodkowaniu Dominika Marczuka. Nene huknął na 4:1.

64
36
9
9
11
60'

Godzina meczu za drużynami, a drubramkowe prowadzenie daje dużo spokoju Jagiellonii Białystok. Ponadto nawet wprowadzenie z ławki rezerwowych naładowanych energią napastników nie pozwala Rakowowi Częstochowa na częste stwarzanie sytuacji podbramkowych.

20
9
5
4
3
56'

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk za przewinienie na Władysławie Koczerhinie.

7
6
8
6
11
55'

Rośnie przewaga Jagiellonii. 3:1!

10
7
2
2
2
52'

Żółtą kartkę otrzymał Gustav Berggren za przewinienie taktyczne.

16
8
5
5
7
49'

Rewelacyjna szansa na kolejnego gola, jednak tym razem spektakularnie spudłował Dominik Marczuk po podaniu Afimico Pululu.

4
4
5
9
12
46'

Gol! Strzelił Nene. Asystował mu Afimico Pululu.

Po przerwie nie trzeba było poczekać nawet przez minutę na gola na 3:1 Jagiellonii. Nie popisali się Deian Sorescu oraz Stratos Svarnas, co zostało znakomicie wykorzystane przez gospodarzy. Piłka powędrowała w pole karne do Afimico Pululu, a ten nie dość, że wygrał konfrontację fizyczną, to jeszcze podał piłkę piętą do Nene. Pomocnik Jagiellonii nie mógł tego zmarnować i pokonał swoim strzałem Vladana Kovacevicia.

3
46'
5
3
2
3
3
Czy Raków Częstochowa wyrówna po przerwie?
3
1
1
1
1
komentarz

Jagiellonia ma czego bronić w drugiej połowie.

3
3
2
2
2
komentarz

Trwa walka na stadionie Jagiellonii Białystok.

2
4
2
2
2
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

7
5
3
3
3
komentarz

Pierwsza połowa meczu zakończona i dużo działo się na boisku. Jagiellonia dwukrotnie obejmowała prowadzenie i przynajmniej na razie Raków Częstochowa nie odpowiedział na gola na 2:1 Jose Naranjo. Dobra postawa podopiecznych Adriana Siemieńca, a mistrzowie Polski mają o czym pomyśleć w szatni.

5
4
4
3
3
45'

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

8
5
5
5
5
43'

Awantura na boku boiska, ruszyli do przepychanek piłkarze obu drużyn.

8
7
13
6
7
40'

Gustav Berggren nie zaskoczył Zlatana Alomerovicia swoim uderzeniem tuż zza linii pola karnego. Ustawiony w odpowiednim miejscu bramkarz Jagiellonii Białystok popisał się refleksem i zbił piłkę do boku po rykoszecie od Nene.

9
8
7
4
5
38'

Seria stałych fragmentów dla Rakowa Częstochowa, ale poradzili sobie z wszystkimi dośrodkowaniami przeciwnika gospodarze. Było co prawda uderzenie Władysława Koczerhina, jednak wcześniej sędziowie dopatrzyli się spalonego.

12
7
3
2
2
35'

Gospodarze ponownie mają czego bronić.

10
7
2
2
2
33'

Gol! Strzelił Jose Naranjo. Asystował mu Nene.

Jose Naranjo ponownie przymierzył do bramki przeciwnika w 33. minucie. Tym samym w Białymstoku zrobiło się 2:1 dla Jagiellonii. Po dośrodkowaniu Nene napastnik oddał uderzenie z ostrego kąta do siatki. Piłka ominęła wszystkich zdezorientowanych obrońców Rakowa Częstochowa, a także po Vladanie Kovaceviciu można było spodziewać się lepszego zachowania na przedpolu.

Asysta:
41
22
8
13
22
32'

Możliwość zagrożenia przeciwnikom dalekim wrzutem z autu. Zabrał się za to Marcin Cebula, jednak nie skierował piłki na głowę kompana z Rakowa Częstochowa, a prosto do Michala Sacka.

10
8
7
2
5
30'

Stratos Svarnas doprowadził do remisu 1:1!

2
2
2
3
7
27'

Przez moment gospodarze domagali się przyznania im rzutu karnego za przewinienie na Afimico Pululu. Zdaniem sędziego Krzysztofa Jakubika, nie ma podstaw do podyktowania jedenastki i Jagiellonia Białystok wznowi grę od rzutu rożnego.

6
5
7
7
8
22'

Gol! Strzelił Stratos Svarnas.

W 22. minucie goście doprowadzili do remisu 1:1. Pogubili się gospodarze w wyprowadzeniu piłki, co dało Rakowowi Częstochowa możliwość wykonania wrzutu z autu na połowie przeciwnika. Krótkie rozegranie i piłka trafiła na prawe skrzydło do Deiana Sorescu. Dośrodkowanie Rumuna zakończyło się dwoma uderzeniami Stratosa Svarnasa. Pierwsze z nich obronił jeszcze Adrian Siemieniec, ale dobitka poleciała prosto do siatki.

41
34
12
12
31
20'

Raków podchodzi do przeciwnika wysokim pressingiem i stara się zmienić optykę spotkania, w którym jak dotąd lepiej prezentują się zawodnicy Jagiellonii Białystok.

14
11
7
4
8
15'

Jagiellonia na prowadzeniu 1:0!

12
10
4
4
5
12'

Gol! Strzelił Jose Naranjo.

W 12. minucie Jagiellonia zdobyła prowadzenie zgodnie z przepisami piłkarskimi. Raków wykonał niedokładne wybicie piłki przed pole karne, a stamtąd było uderzenie na 1:0 Jose Naranjo. Jeszcze szybka wideo weryfikacja, a niej ponownie chwila radości białostoczan. Vladan Kovacević pożegnał się z możliwością zachowania czystego konta.

50
28
13
19
28
10'

Bartłomiej Wdowik wykonał strącenie piłki w kierunku bramki Rakowa Częstochowa. Nie był w stanie takim zakończeniem rzutu wolnego sprawić problemu Vladanovi Kovacevicowi.

7
9
6
7
5
5'

W 5. minucie gospodarze odpowiedzieli nawet strzałem do siatki, ale nie było mowy o uznaniu gola z powodu zagrania ręką Jose Naranjo po dośrodkowaniu Jesusa Imaza.

8
10
5
8
9
4'

W 4. minucie pierwsze uderzenie celne w meczu i Fabian Piasecki nie zaskoczył nim Zlatana Alomerovicia. W dobrym miejscu między słupkami Jagiellonii Białystok ustawił się bramkarz.