6
5
83'

Gol! Strzelił Jorge Felix. Asystował mu Arkadiusz Pyrka.

Piastowi wystarczyło energii do strzelenia gola na 1:3 w 83. minucie. Także to trafienie było całkiem efektowne. Jorge Felix oddalił się od przeciwników kilkanaście metrów przed bramką Daniela Bielicy i główkował pod poprzeczkę po wrzutce zza szesnastki Arkadiusza Pyrki.

2
1
2
11
82'

Piast Gliwice znalazł w sobie energię i poszukuje sposobu na strzelenie chociaż honorowego gola. Górnik Zabrze nie pozwala jednak na częste sprawdzanie strzałami Daniela Bielicy.

2
2
1
80'
78'

Rafał Janicki interweniował z powodzeniem po dośrodkowaniu. Coraz bliżej są przyjezdni zdobycia kompletu punktów, a do tego zachowania czystego konta.

5
4
1
75'

Tymczasem pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu. Piast Gliwice nie ma już w sobie determinacji, ponieważ trudno liczyć na odrobienie trzech goli straty do przeciwnika. Z kolei zbudowani wynikiem zawodnicy Górnika Zabrze pozostają zdeterminowani w obronie.

7
5
2
72'
72'
3
4
2
1
2
68'

Lukas Podolski i 3:0 dla Górnika Zabrze.

18
8
2
65'

Gol! Strzelił Lukas Podolski.

Jeżeli gospodarze liczyli jeszcze na odrobienie strat, to nadzieje prawdopodobnie zostały rozwiane przez Lukasa Podolskiego w 65. minucie. Lider Górnika Zabrze huknął w swoim stylu pod poprzeczkę. Miał zdecydowanie za dużo miejsca przed polem karnym i przypomniał o swoich ogromnych możliwościach.

37
17
5
1
60'

Gol! Strzelił Adrian Kapralik. Asystował mu Damian Rasak.

Wielkiego przebudzenia Piasta nie było widać, a w 60. minucie Adrian Kapralik skompletował dublet. 2:0 zrobiło się po uderzeniu z bliska. Piłka trafiła do bohatera meczu po dośrodkowaniu Borisa Sekulicia, które zostało jeszcze zgrane głową przez Damiana Rasaka. Raz jeszcze pogubiła się obrona gliwiczan.

34
13
3
4
3
59'

Lukas Podolski ostro starł się z przeciwnikiem. Zdaniem Tomasza Musiała, wszystko zgodnie z przepisami piłkarskimi i nie zdecydował się na przyznanie rzutu wolnego którejś z ekip.

6
3
2
1
55'

Adrian Kapralik miał ochotę na oddanie drugiego w meczu strzału do bramki regionalnego przeciwnika. Tym razem pudło, a piłka przetoczyła się nieznacznie obok słupka i pod kontrolą Karola Szymańskiego.

4
2
3
2
54'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Pyrka za przewinienie taktyczne na Lawrencie Ennalim.

7
5
1
1
53'

Ruszył pressingiem Lawrence Ennali, jednak nie spanikował Arkadiusz Pyrka i odegrał futbolówkę do Karola Szymańskiego.

2
3
3
51'

Nie chcą wyłącznie bronić się podopieczni Jana Urbana, jednak ostatnia akcja zakończyła się dużym niepowodzeniem. Futbolówka uciekła nieskoncentrowanemu Damianowi Rasakowi.

2
2
3
2
50'

Daniel Bielica zaprezentował piąstkowanie po głębokim dośrodkowaniu zaproponowanym przez Damiana Kądziora.

4
3
2
2
2
48'

Gliwiczanie wrócili na boisko z nowym skrzydłowym, który ma za zadanie ożywić ich ataki. Trener zdecydował się na wprowadzenie Michaela Ameyawa za Serhija Krykuna. Nie zmieniał się obraz meczu, w którym znaczną przewagę w posiadaniu piłki mieli gracze Piasta.

2
2
czas Druga połowa
46'

komentarz

Ekipa z Zabrza dowiozła skromne prowadzenie do przerwy. Generalnie widowisko nie jest napakowane stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi. Przede wszystkim Aleksandar Vuković ma o czym rozmawiać ze swoimi zawodnikami.

3
1
45'

Doliczona minuta.

7
4
1
2
2
42'

Dopiero w 42. minucie zapachniało wyrównaniem, ponieważ Kamil Wilczek sprawdził Daniela Bielicę groźnym strąceniem głową.

6
4
2
1
4
38'

Piast nie przeprowadza groźnych akcji po otwarciu wyniku. Gospodarze mają problem z dobraniem się do obrony Górnika, która ustawiła się w kilku liniach na własnej połowie boiska. Zabrzanie cofają się w jedenastu i czekają na możliwość przeprowadzenia kolejnego niszczycielskiego kontrataku.

7
4
1
36'

Akcja Piasta Gliwice zakończona uderzeniem celnym. Nie sprawiło ono problemu ustawionemu w odpowiednim miejscu Danielowi Bielicy.

5
2
1
2
2
34'

Nieudane zagranie w kontrataku Lawrance'a Ennaliego. W tych okolicznościach piłka wróciła w posiadanie Piasta Gliwice. Podopieczni Aleksandara Vukovicia muszą przedzierać się przez linie obronne, ustawione przez gości w jedenastu na własnej połowie boiska.

3
3
1
1
2
30'

Dwa kwadranse meczu za drużynami.

3
2
28'

Po otwarciu wyniku praktycznie nie było stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Górnik Zabrze z powodzeniem zaryglował dostęp do własnej bramki i ponadto nieustannie straszy zawodników Piasta Gliwice możliwością przeprowadzenia kolejnego niebezpiecznego kontrataku.

6
3
3
1
3
25'

Było napomnienie żółtym kartonikiem dla zagotowanego kierownika zespołu z Gliwic.

7
6
3
24'

Tym razem Górnik Zabrze starał się przeprowadzić szybki atak z wykorzystaniem innego skrzydłowego Lawrence'a Ennaliego. Poradzili sobie w obronie podopieczni Aleksandara Vukovicia i nie pozwolili na stoczenie kolejnego pojedynku z Karolem Szymańskim.

3
3
2
1
2
20'

Zadymiło się na stadionie Piasta Gliwice, a gospodarze mają problem z odpowiedzeniem niebezpiecznym atakiem na gola strzelonego przez Adriana Kapralika.

5
5
2
2
18'

Adrian Kapralik i 1:0 dla Górnika Zabrze!

11
8
2
1
1
15'

Gol! Strzelił Adrian Kapralik. Asystował mu Sebastian Musiolik.

Górnicy okazali się skuteczniejsi niż gospodarze i zdobyli prowadzenie 1:0 w 15. minucie. Zabrzanie wykorzystali swoje firmowe zagranie, czyli kontratak. Długie podanie zostało zgrane głową przez Sebastiana Musiolika, a Adrian Kapralik wybiegł sam na sam z Karolem Szymańskim. Pomocnik gości miał dużo czasu na wymyślenie sposobu na pokonanie bramkarza i ominął go przytomnym lobikiem.

31
14
1
4
14'

Rozegranie podopiecznych Jana Urbana na połowie przeciwnika. Spokojnie krążyła futbolówka, a gospodarze schowali się w komplecie na własnej części boiska.

3
2
2
1
2
10'

Przyblokowane uderzenie z dystansu Damiana Rasaka dało gościom korner. Nic nie wynikło ze stałego fragmentu gry, ponieważ skoncentrowani w obronie byli podopieczni Aleksandara Vukovicia. Piast Gliwice zorganizował się nawet do kontrataku, jednak była piękna interwencja Adriana Kapralika w konfrontacji z Serhijem Krykunem.

1
1
1
1
1
7'

Piast zaatakował niebezpiecznie jako pierwszy i mocno zapachniało jego prowadzeniem. Na otwarcie wyniku nie pozwolił Rafał Janicki, który interweniował blisko własnej linii bramkowej. Piłka ominęła już Daniela Bielicy, ale nie wylądowała w siatce Górnika Zabrze.

2
1
1
1
5'

Kibice wyczekują na premierowe sytuacje podbramkowe. Przyspieszenie Górnika Zabrze nie zakończyło się strzałem, ponieważ piłka po dośrodkowaniu została wyekspediowana poza boisko przez skoncentrowanego Jakuba Czerwińskiego.

2
1
1
3
2
4'

Nieudana akcja dwójkowa Adriana Kapralika z Sebastianem Musiolikiem. Wznowienie od bramki zostało przyznane gospodarzom.

4
1
2'

Gospodarze wyszli na boisko w niebieskich koszulkach oraz getrach, a do tego w czerwonych spodenkach. Z kolei Górnik Zabrze w białych strojach.

17:04

W drugim, sobotnim meczu w PKO Ekstraklasie zmierzą się Piast Gliwice z Górnikiem Zabrze. Konfrontacja w województwie śląskim ma swoje kibicowskie podteksty. W tabeli wyższe były jesienią notowania podopiecznych Jana Urbana, choć przedsezonowe typowania wskazywały raczej na wyższość Piasta Gliwice.