PKO Ekstraklasa: 25. kolejka
16 mar 2024 15:00
komentarz

Koniec! Jagiellonia Białystok wygrała 2:0 z Radomiakiem Radom i chociaż na chwilę odskoczyła Śląskowi Wrocław w tabeli PKO Ekstraklasy.

8
5
3
4
90+1'

Sędzia doliczył pięć minut.

14
10
3
5
6
90'
88'

Znów piłka w siatce bramki Radomiaka po strzale Imaza! Kolejna interwencja VAR i bramka anulowana. Powód? Zagranie ręką.

4
2
4
7
20
89'
Radomiak Radom
9
6
3
2
86'
Jagiellonia Białystok
6
4
7
5
85'

Najwyżej wyskoczył do piłki Rossi, który oddał strzał głową wprost w Alomerovicia.

9
5
2
1
1
83'
2
2
2
2
2
81'

Próbuje jeszcze Radomiak. Strzał Abramowicza przy krótkim słupku z łatwością wybronił golkiper Jagiellonii.

9
4
1
1
77'

Chcieli rozegrać rzut rożny na dwa tempa zawodnicy Radomiaka Radom. Nic z tego nie wyszło. Od bramki rozpocznie Zlatan Alomerović.

8
5
3
3
2
77'
2
1
13
32
34
77'
73'

Radomiak napierał, ale to Jagiellonia strzeliła gola! Źle wybił futbolówkę Kobylak, przejął ją Nene, który zagrał głową do Caliskanera, a ten pięknym strzałem po długim rogu podwyższył prowadzenie.

45
22
4
3
6
72'

Kolejne starcie z udziałem Alomerovicia! Leży na murawie bramkarz Jagiellonii po kontakcie z Jardelem.

1
2
2
7
8
0:1'

Gorąco w polu karnym Jagiellonii Białystok! Piłka skozłowała tuż przed samą linią bramkową, ale żaden z zawodników Radomiaka nie zdołał wbić jej do siatki. Ostatecznie akcja zakończyła się faulem na Alomeroviciu.

3
4
3
4
6
70'
6
4
1
1
71'
70'
1
68'
2
2
2
3
6
67'
67'
66'
3
2
4
6
65'

Strzał z rykoszetem zza pola karnego Wolskiego. Broni Alomerović.

4
3
1
1
63'
60'

To powinno być 2:0 dla Jagiellonii Białystok! Rozklepali defensywę Imaz i Pululu. Ten drugi źle przyjął piłkę i tym samym umożliwił Kobylakowi interwencję.

2
2
2
4
6
57'

Dobra pozycja do oddania strzału z rzutu wolnego dla Wdowika, który nie nastawił celownika. Futbolówka poleciała wysoko nad bramką.

3
4
2
4
4
56'
10
7
2
3
54'

Podanie Marczuka z prawej strony do Pululu. Rozpędzony napastnik białostoczan źle trafił w piłkę.

1
1
2
6
5
53'

Faul Pululu na Rossim podczas walki o górną piłkę.

3
2
2
2
4
51'

Chciała odpowiedzieć Jagiellonia na stałe fragmenty gry Radomiaka. Defensywa gospodarzy poradziła sobie jednak z próbą rywala.

3
2
1
1
2
49'

Dośrodkowanie Semedo z prawej strony i odchylony Rocha nie zdołał uderzyć w kierunku bramki. Wrzutka zawodnika z Republiki Zielonego Przylądka była zbyt mocna.

3
2
1
2
1
47'

Dwa rzuty rożne dla Jagiellonii, a znacznie groźniejszy był ten pierwszy. Po dośrodkowaniu Abramowicz wystawił nogę, ale nie sięgnął piłki.