PKO Ekstraklasa: 33. kolejka
18 maj 2024 20:00
komentarz

Koniec meczu! Po świetnej końcówce Piast remisuje z Jagą 1:1 i wszystko rozstrzygnie się za tydzień!

17
8
4
5
8
90+9'

Nad bramką uderzył Kupisz.

19
11
6
8
14
90+8'

Chyba już nic się nie zmieni.

55
65
13
22
40
90+5'

Czy coś tu się jeszcze wydarzy? Remis nie jest wymarzony dla Jagi, ale daje on jej kontrolę przed ostatnią kolejką.

49
24
15
17
59
90+3'
7
6
2
97
104
90+3'
3
5
2
107
93
90+2'
8
2
5
2
5
90'

Doliczone 6 minut. Co za emocje!

29
10
4
13
35
90'

Co za historia!!! Jaga wyrównuje po strzale Imaza z bliskiej odległości!

Jagiellonia Białystok
111
58
25
44
106
88'

Hansen znalazł się w świetnej sytuacji, ale uderzył obok słupka!

20
17
6
6
8
85'
85'
85'

Z dystansu bardzo źle uderzył Krykun. Jagiellonia w szoku.

12
7
8
1
5
84'
18
9
3
5
8
82'

Mogło być 2:0! Felix nie zdołał z bliska trafić w piłkę po podaniu Ameyawa!

20
13
10
5
20
79'

Ludzie kochani! Jeśli ta bramki pozbawi Jagę mistrzostwa, to będzie to kwintesencja tego sezonu!

44
32
8
12
15
78'

CO TU SIĘ STAŁO!? Ameyaw dopadł do odbitej piłki przed polem karnym i posłał przepotężną bombę w samo okienko! Alomerović bez szans, a Jagiellonia w ogromnych opałach!

Piast Gliwice
70
41
9
18
33
76'

Dziczek na głowę Chrapka, którego w ostatniej chwili ubiegł obrońca. To mógł być gol!

15
8
8
2
2
74'

Jagiellonia coraz bliżej skomplikowania sobie życia przed ostatnią kolejką.

20
11
6
10
10
72'

Pyrka źle zagrywał do przodu, ale nie połapał się Pululu i Dziczek przejął piłkę.

13
8
4
4
5
70'
1
22
5
11
8
70'
70'
69'

Czerwiński bez kontaktu z rywalem usiadł na murawie.

2
6
4
4
3
60'
7
4
1
1
5
67'

Dla Kamila Wilczka był to ostatni występ przed gliwicką publicznością. Po sezonie były król strzelców Ekstraklasy odejdzie z Piasta.

9
4
3
2
2
66'
66'

Z dystansu spróbował Felix. Bardzo niecelnie.

5
3
1
1
1
63'
63'

Długa piłka od Dziczka do Ameyawa. Za długa.

5
3
3
1
2
60'

Gra po przerwie nadal bardzo wyrównana. Wydaje się, że jeden gol może rozstrzygnąć ten mecz.

7
3
3
1
2
59'

Tomasiewicz próbował dogrywać z obrębu pola karnego. Nie miał zbyt dużego wyboru i został przyblokowany.

2
2
2
1
58'

Wdowik próbował dokręcić piłkę prawą nogą, czym postraszył gołębie na stadionie.

1
3
1
1
4
57'

Marczuk dopadł do długiego podania od Nene, lecz zdołał tylko kopnąć piłkę w trybuny.

2
2
1
1
2
56'
8
7
2
2
3
56'

Długa piłka od Halitiego kompletnie do nikogo.

2
1
1
1
5
55'

Piast nadal bardzo wysoko zakłada pressing, przez co Jagiellonia nie może skonstruować akcji.

6
2
2
2
7
53'

Imaz obrócił się z piłką przed polem karnym i przymierzył na bramkę Placha. Słowak skutecznie odbił futbolówkę.

8
4
1
2
4
52'

Czerwiński tym razem kapitalnie w ofensywie. Bardzo ładnie podawał do Szczepańskiego, ale ten nie zdołał sięgnąć piłki.

8
3
1
1
2
51'

Tomasiewicz próbował wstrzelić płasko piłkę w pole karne. Trafił w Wilczka i od bramki Jaga.

4
3
1
2
2
50'

Marczuk na pełnej szybkości ruszył do piłki i zagrał ją w pole karne. Wybronili się gliwiczanie.

7
1
2
4
5
48'

Bezbłędny w obronie jest Jakub Czerwiński. Kapitan Piasta czyści wszystko.

6
1
2
2
10
46'

Dobra, cięta piłka od Nene w pole karne. Nikt nie zdołał jednak przeciąć tego podania.

4
2
1
2
2
46'

Gramy dalej!

7
4
1
czas Druga połowa
komentarz

Pierwsza połowa bardzo wyrównana. W Gliwicach bez bramek.

10
6
8
6
4
45'

Doliczona minuta.

3
1
2
1
3
45'

Zakotłowało się pod polem karnym Jagi, ale ostatecznie faulowany Pululu.

4
2
2
2
6
43'

W ostatnich minutach oglądamy mocno rwaną grę, bez sytuacji podbramkowych.

2
2
2
2
3
41'
15
9
2
4
7
40'

Zdecydowanie za mocne podanie do Marczuka. Młody zawodnik nie miał szans na dojście do piłki.

1
1
1
4
5
39'

Dużo podań w wykonaniu Piasta, który długo utrzymuje się przy piłce. Wszystko dzieje się jednak daleko od bramki Jagi.

6
4
1
2
3
37'

Pululu miękko zagrał w pole karne w kierunku Naranjo. Za plecy kolegi i z akcji nici.

3
4
3
5
7
35'

Felix szukał miejsca do oddania strzału z 20 metrów. Nie znalazł i stracił piłkę.

5
5
4
35'

Wysoka piłka do Pululu, który był na spalonym.

4
1
1
6
4
33'

Próba kombinacyjnej akcji w wykonaniu Piasta zakończona niedokładnym podaniem Szczepańskiego.

4
6
2
1
32'

Ameyaw potrzebuje pomocy lekarza po ataku Naranjo.

4
2
2
4
7
31'
13
6
2
3
9
30'

Dośrodkowanie Pyrki z narożnika nie trafiło do żadnego z kolegów.

4
9
3
3
3
29'

Wilczek zaatakował Alomerovicia, który nie uratował Jagi przed rzutem rożnym.

3
4
3
3
4
28'

Przypomnijmy - obecny rezultat daje Jagiellonii pozycję lidera przed decydującą kolejką, ale punktowo będzie na równi ze Śląskiem Wrocław.

2
3
2
3
6
26'

Płasko uderzył Pyrka, a piłka minęła słupek. Było groźnie.

4
2
4
2
4
25'

Plach nie najlepiej interweniował przed własnym polem karnym i przez chwilę Pululu miał pustą bramkę. Nie był jednak w jej świetle i szukał rozegrania, przez co akcja spaliła na panewce.

5
5
5
5
5
25'

Ameyaw przedryblował Wdowika i wrzucił piłkę w pole karne, ale próba Felixa została zablokowana.

6
7
4
1
2
24'

Gliwiczanie wściekle atakują rywala już w jego polu karnym, przez co Jaga ma problem z opuszczeniem własnej połowy.

7
4
2
3
6
23'

Sprzed pola karnego bardzo niecelnie przymierzył Szczepański.

4
6
1
2
4
22'

Duży respekt czują do siebie obie drużyny. Żadna ze stron nie chce zaryzykować.

2
2
2
1
2
20'

Akcja Piasta na małej przestrzeni po lewej stronie, lecz ostatecznie piłkę stracił Mokwa.

7
5
1
3
2
18'

Jagiellonia z optyczną przewagę, z której jednak nic nie wynika.

6
6
2
3
4
17'

Wdowik dwukrotnie wrzucał z narożnika i dwukrotnie nie przyniosło to żadnego zagrożenia.

5
5
2
7
9
16'

Dobra wrzutka Wdowika przecięta przez obrońcę, ale goście mają jeszcze rzut rożny.

13
7
1
1
3
15'

Mokwa łatwo dał się ograć Marczukowi, więc musiał ratować się faulem. Rzut wolny z prawej strony dla Jagi.

8
7
1
1
4
14'

Czerwiński świetnym długim podaniem znalazł Ameyawa, który wycofał do Szczepańskiego, a jego zagranie zostało zablokowane.

5
4
1
11'

Marczuk posłał słynny centrostrzał w pole karne, czym zmusił Placha do wysiłku.

5
5
1
1
10'

Podanie do Wilczka, który nawet do niego nie ruszył, bowiem był na spalonym.

7
4
1
1
9'

Felix szukał prostopadłym podaniem w pole karne Szczepańskiego. W ostatniej chwili akcję przerwał Romanczuk.

4
4
1
7'

Po pierwszych minutach widać, że Piast nie da Jagiellonii taryfy ulgowej. Gości czeka niezwykle ciężki bój o zwycięstwo.

1
1
1
2
4
5'

Plach posłał długą piłkę do Szczepańskiego, którego przed własnym polem karnym uprzedził Alomerović.

4
4
1
4'

Z dystansu uderzył Naranjo. W środek bramki i wprost w ręce Placha.

1
3
2
3
3
4'

Jaga próbuje przedrzeć się pod pole karne Piasta, który jednak dobrze ją wypycha i oddala grę z własnej połowy.

1
2
1
1
2
2'

Prawą stroną dryblował Ameyaw, ale zatrzymał go Wdowik.

6
3
1
1'

Mecz rozpoczynamy przy racowisku kibiców Jagiellonii!