Fortuna I liga: 27. kolejka
14 kwi 2024 12:40
90+10'

Gol! Strzelił Łukasz Zjawiński. Asystował mu Camilo Mena.

Piękny kontratak Lechii. Fantastyczne podanie Meny do Zjawińskiego, a ten pewnie pokonał Loskę w sytuacji sam na sam.

23
13
4
1
90+9'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
9
4
1
2
1
90+6'

Błąd Loski, który za krótki wybijał piłkę. Mena ją przejął, miał pustą bramkę, ale skiksował pod presją rywala.

1
1
4
5
10
90+5'

Ależ tu są nerwy. Lechia zepchnięta do obrony.

1
1
2
2
10
90+4'
Lechia Gdańsk
3
1
90+3'

Daleki wykop na uwolnienie Lechii. Zjawiński walczył o piłkę, ale trochę przeszarżował i faulował przeciwnika.

2
1
90+3'

Nic tego nie zapowiadało, ale dostaliśmy emocje w samej końcówce. Lechia trochę się o to prosiła.

2
90+2'

Trochę to trwało, ale ostatecznie decyzja została podtrzymana. Pewnym strzałem z jedenastu metrów popisał się Biedrzycki.

1
1
5
90+1'

Sędzia jeszcze nakazuje poczekać.

3
1
90'

Sędzia doliczył minimum 6 minut.

1
90'

Rzut karny dla Termaliki. Co za absurdalny wślizg Gueho przy linii końcowej!

4
3
88'

Świetna akcja Sypka na skrzydle. Przytomne płaskie podanie przez piąty metr, ale żaden z partnerów tego nie przeciął.

87'

Ależ kontratak Lechii. Mena zagrał na wolne pole do Koperskiego, ten ruszył z własnej połowy i biegł w kierunki bramki, ale jednocześnie był mocno naciskany przez rywala i w końcu przewrócił się w polu karnym. Sędzia pokazał, że o faulu nie było mowy.

2
86'

Obraz gry się nie zmienia. Lechia nie potrafi uspokoić gry i strzelić na 3:0, a Termalica ma problem z wykończeniem swoich akcji.

1
85'
81'
1
1
1
1
3
79'

Dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale piłka leciała tak wolno i tak długo, że Sarnawśkyj spokojnie ją złapał na przedpolu. A przy okazji i tak był faulowany.

1
76'

Na trybunach jest dziś ponad 10 tys. kibiców.

3
1
75'

Lechia włączyła tryb ekonomiczny, czeka ewentualnie na jakiś błąd rywala, ale sama nie forsuje tempa.

2
72'

Była szansa dla gości. Zawijśkyj ostro wstrzelił piłkę w pole karne, ale Fassbender był minimalnie spóźniony. Wystarczyło dostawić nogę i byłaby pewna bramka.

1
1
71'

Po drugim golu nie dzieje się absolutnie nic na boisku.

1
1
1
71'

Lechia chciała zaskoczyć rywala krótkim rozegraniem rzutu rożnego, ale najbardziej zaskoczyła samą siebie. Prosta strata Kapicia, podanie w aut.

1
1
68'
68'
66'

Termalica atakuje, ale jakoś tak bez przekonania. Nic z tego nie wynika.

4
1
62'
3
61'

Chindris mógł spowodować teraz zawał serca u kibiców Lechii. Wycofywał piłkę w kierunku bramkarza i zrobił to tak niebezpiecznie, że niewiele brakowało do kuriozalnego samobója.

1
3
60'

Jeszcze jeden korner dla gości. Centra Radwańskiego i Sarnawśkyj pewnie interweniował na przedpolu.

3
59'

Termalica lekko przycisnęła po stracie drugiego gola. Chce szybko odpowiedzieć.

1
1
1
4
57'

Z rzutu wolnego wrzucał Radwański, ale Biedrzycki strzelał nad bramką.

2
1
55'

Tymczasem rzut wolny dla gości niemal w narożniku pola karnego. Minimalnie przed linią.

4
53'

Gol! Strzelił Tomas Bobcek. Asystował mu Camilo Mena.

2:0! Termalica rozdaje dziś prezenty. Beznadziejną stratę na własnej połowie zanotował Biedrzycki. Mena ruszył, podał do Bobcka, a ten z pomocą rykoszetu strzelił na 2:0!

10
3
53'

Karasek przypadkowo nadepnął na piętę Neugebauera. Mogło zaboleć, dlatego konieczna była interwencja sztabu medycznego.

1
1
52'

I znowu przerwa. Teraz na murawie leży kontuzjowany Neugebauer.

1
2
50'

Po dośrodkowaniu Radwańskiego Lechia oddaliła zagrożenie. Na razie te stałe fragmenty nie przynoszą korzyści drużynie z Niecieczy.

5
1
49'

Olsson przyjął na ciało bardzo mocny strzał z narożnika pola karnego. Rzut rożny dla Termaliki.