Ile minut doliczy sędzia?

2
3
86'

Szansa na zaskoczenie przeciwnika z rzutu wolnego, który FC Barcelona wywalczyła na wysokości pola karnego. Joao Felix wykonał mocne wstrzelenie, ale rozprawił się z nim Luis Suarez.

2
1
85'

Żółtą kartkę otrzymał Vitor Roque za ostre przewinienie.

6
5
2
4
2
83'

FC Barcelona. Schodzi: Pedri. Wchodzi: Oriol Romeu.

80'

UD Almeria. Schodzi: Marc Pubill. Wchodzi: Alejandro Pozo.

1
80'

UD Almeria. Schodzi: Adrian Embarba. Wchodzi: Alex Centelles.

1
80'

Joao Felix miał możliwość strzelenia gola po zastąpieniu na boisku Roberta Lewandowskiego. Portugalczyk przełożył już sobie przeciwnika w pobliżu bramki Luisa Maximiliano, jednak następnie huknął z ostrego kąta w boczną siatkę.

1
2
2
2
1
75'

Jeszcze kwadrans dziwnego meczu. Dwa gole przewagi FC Barcelony, wszystko zgodnie z planem, tylko jakim cudem Almeria nie wykorzystała chociaż jednej z trzech stuprocentowych sytuacji podbramkowych?

8
10
5
4
5
74'

Za wiele ciekawego nam Robert Lewandowski nie pokazał. Będzie forma na Euro 2024 czy na świętego Dygdy?

14
40
9
10
22
73'

FC Barcelona. Schodzi: Hector Fort. Wchodzi: Joao Cancelo.

Hector Fort #39
4
1
4
73'
4
2
2
1
1
69'
31
17
9
15
37
68'

UD Almeria. Schodzi: Jonathan Viera. Wchodzi: Gonzalo Melero.

Gonzalo Melero #11
1
1
1
68'
67'

Gol! Strzelił Fermin Lopez. Asystował mu Sergi Roberto.

Jak to często bywa, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Po długich męczarniach FC Barcelona zdołała utemperować przeciwnika golem na 2:0. Na bohatera wieczoru wyrastał Fermin Lopez. W 67. minucie urwał się ponownie obrońcom Almerii i oddał strzał na 2:0. Skompletował dublet po podaniu Sergiego Roberto w środek pola karnego.

47
19
3
1
3
65'

Ponownie problem Blaugrany z wyprowadzeniem piłki i trafiła ona do Luisa Suareza. Zbieżność imiona i nazwiska przypadkowa. Szarża zmiennika zakończyła się wywalczeniem rzutu rożnego, a sam korner niecelnym strzałem.

4
4
1
1
3
64'

Przypomniał o obecności na boisku Robert Lewandowski. Miał pomóc w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy, ale skończyło się sprowokowaniu przeciwnika do popełnienia faulu.

14
5
6
2
2
62'

Miękkie dośrodkowanie i Almeria rozprawiła się z zagraniem w jej pole karne. Xavi wygląda w pobliżu boiska na nieco przerażonego.

5
9
6
2
3
60'

Godzina meczu za zespołami i pozostają one w kontakcie.

3
5
3
2
6
59'

UD Almeria. Schodzi: Anthony Lozano. Wchodzi: Luis Suarez.

Anthony Lozano #15
3
6
2
2
1
59'

UD Almeria. Schodzi: Leo Baptistao. Wchodzi: Luka Romero.

2
2
2
1
1
58'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

2
3
6
3
2
53'

FC Barcelona wymieniła podania, ale ten mecz nauczył już, żeby bronić się przed zdaniem o kontrolowaniu meczu.

5
4
4
4
3
51'

Szybka wymiana podań zakończona strzałem z linii pola karnego, jednak prosto w Luisa Maximiliano.

4
5
6
4
11
50'

Minimalnie skuteczniejszy przeciwnik i FC Barcelona przegrywałaby.

7
8
7
5
10
48'

Po przerwie ciąg dalszy mizernego grania faworyta, szczególnie w obronie, a także katastrofalnych pudeł Almerii. Tym razem jej trener schował twarz w dłoniach po strzale Choco Lozano. Na zakończenie ataku Adriana Embarby oraz Leo Baptistao miał za zadanie pokonać strzałem z bliska bramkarza, ale chybił.

komentarz

Pierwszy kwadrans został zdominowany przez Blaugranę, ale później drżała o utrzymanie prowadzenia. Almeria miała dwie doskonałe szanse na doprowadzenie do remisu, ale zabrakło dokładności. Tym samym po 45 minutach FC Barcelona ma wynik 1:0.

20
10
5
5
1
45'

Doliczona minuta.

14
4
3
4
7
44'

Czy będzie doliczony czas?

11
5
1
5
4
42'

Przed przerwą była jeszcze jedna szansa na doprowadzenie do remisu. Piłkarze marudera świetnie wymienili podania na jeden kontakt, a ostatnie z nich dało dużo przestrzeni w polu karnym Adrianowi Embarbie. Płaskie uderzenie doświadczonego piłkarza ominęło Marca-Andrego ter Stegena, po czym zatrzymało się na słupku.

6
4
4
5
3
40'

Pozostało kilka minut do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Przed momentem FC Barcelona interweniował po płaskim dośrodkowaniu.

9
5
4
4
5
38'

Bardzo przypadkowe wybicie piłki i FC Barcelona zyskała jedynie możliwość przesunięcia formacji do przodu.

8
6
3
1
3
35'

FC Barcelona w wymianie podań na połowie przeciwnika. Często przyspiesza ataki z wykorzystaniem Hectora Forta. Dośrodkowanie młodego obrońcy nie dotarło do Roberta Lewandowskiego.

5
6
8
14
11
34'

Dla równowagi w spalonego wpadli goście.

10
8
9
6
7
32'

Po pierwsze interweniował Marc-Andre ter Stegen, a po drugie był spalony na wcześniejszym etapie ataku Almerii.

13
11
6
6
2
30'

Dwa kwadranse meczu za nami. Nie ma jakiegoś totalnego zanudzania publiczności, dzieje się.

12
9
6
6
6
28'

Była jeszcze jedna szarża Leo Baptistao, ale tym razem wygonił się do boku i próbował centrować. FC Barcelona odpowiedziała rajdem Lamine'a Yamala i jego uderzeniem w boczną siatkę.

6
5
4
7
7
25'

Ponownie niebezpieczne dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale tym razem płaskie. Na oddanie strzału nie pozwolił Luis Maximiliano. Niesławny, były bramkarz Lazio wyprzedził Roberta Lewandowskiego na przedpolu.

11
7
7
10
11
23'

Pierwsza połowa za półmetkiem.

10
9
4
4
5
22'

A ten co zrobił? W 22. minucie była wyśmienita szansa na wyrównanie. Obrona z Barcelony stanęła, jakby spodziewała się podniesienia chorągiewki sędziego asystenta, a Leo Baptistao układał sobie mozolnie piłkę na stopie w sytuacji sam na sam. Wreszcie oddał uderzenie, ale takie, że trener Almerii nie wiedział, czy jego ręce mają opaść do samej ziemi czy jeszcze niżej.

12
23
7
7
5
20'

Uspokoili się jedni i drudzy po otwarciu wyniku. FC Barcelona nie zamierza oddawać piłki przegrywającemu zespołowi.

21
11
6
4
5
18'

FC Barcelona już na prowadzeniu.

7
4
3
5
3
16'

W ostatnich minutach podniosła się temperatura pod obiema bramkami. Bruno Langa wparował w pobliż bramki gości i sprawdził strzałem ostrzegawczym Marca-Andrego ter Stegena. W odpowiedzi FC Barcelona nacisnęła pressingiem na spanikowanego bramkarza Luisa Maximiliano.

19
12
6
5
7
14'

Gol! Strzelił Fermin Lopez. Asystował mu Hector Fort.

Kwestią czasu wydawało się, kiedy ataki FC Barcelony zakończą się strzeleniem pierwszego gola. Była 14. minuta i Duma Katalonii gratulowała sobie prowadzenia. Hector Fort bezkarnie wykonał dośrodkowanie, a piłka po nim przeleciała ponad głową Roberta Lewandowskiego. Za plecami najskuteczniejszego zawodnika zespołu znalazł się jeszcze Fermin Lopez, a upilnowanie dwóch gości okazało się zbyt trudne. Dlatego Fermin Lopez bezkarnie główkował z bliska do bramki Luisa Maximiliano.

Asysta:
123
55
11
15
19
10'

W 10. minucie Robert Lewandowski opanował piłkę po podaniu prostopadłym i wpadł z nią w pole karne. Premierowy strzał kapitana reprezentacji Polski był niecelny.

22
25
23
24
41
6'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w pole karne Almerii, było strącenie piłki. Zabrakło dokładności w strzale i Luisowi Maximiliano nie pozostało nic poza odprowadzeniem piłki wzrokiem poza boisko.

12
11
12
5
10
4'

Pierwsze celne, choć jeszcze delikatne, uderzenie celne FC Barcelony było w 4. minucie. Drużyna Xaviego spokojnie rozgrywała piłkę na połowie przeciwnika i wcześnie sprawdziła czujność Luisa Maximiliano w bramce Almerii.

25
12
7
9
5
2'

FC Barcelona w błękitnych strojach. Z kolei gospodarze, zgodnie z zapowiedziami, w czerwono-białych trykotach.