Była chytra próba wrzucenia piłki za kołnierz Svena Ulreicha, ale do powodzenia potrzeba na początek dokładności. To już doliczony czas i ostatnie próby rozstrzygnięcia tego nierównego, ale trzymającego w napięciu spotkania.

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

2
86'

RB Lipsk. Schodzi: Lois Openda. Wchodzi: Fabio Carvalho.

85'

Bayern pozostaje stroną aktywniejszą i druga połowa zaczęła należeć bezsprzecznie do mistrza Niemiec. Goście starają się jeszcze rozstrzygnąć pojedynek i jednocześnie odwrócić wynik.

1
1
83'

Czujnie na swoim posterunku Sven Ulreich.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Mathys Tel za przewinienie i późniejsze niesportowe zachowanie.

1
1
1
78'

Skuteczna interwencja bramkarza na przedpolu i ponownie atakujący piłkarze Bayernu Monachium nie dostali możliwości oddania uderzenia po dośrodkowaniu. Pozostaje coraz mniej czasu obu zespołom na rozstrzygnięcie tej konfrontacji.

1
1
75'

Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia meczu.

1
1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Jamal Musiala za ostre przewinienie.

2
1
2
70'

Gol! Strzelił Leroy Sane.

W 70. minucie pościg Bayernu zakończył się powodzeniem, a Leroy Sane cieszył się z doprowadzenia do remisu 2:2. Reprezentant Niemiec dostał podanie w dobrym momencie i w swoim stylu rozprawił się z obrońcą. Pozostało pokonać strzałem bramkarza gospodarzy i Leroy Sane nie odmówił sobie tej przyjemności.

5
1
1
67'

Broniący gospodarze poradzili sobie z rozpędzonym przeciwnikiem i tym razem nie było konieczności interweniowania na przedpolu golkipera RB Lipsk.

65'

Żółtą kartkę otrzymał Castello Lukeba za ostre przewinienie.

64'

RB Lipsk. Schodzi: Kevin Kampl. Wchodzi: Nicolas Seiwald.

wchodzi Wchodzi
Nicolas Seiwald #13
schodzi Schodzi
62'

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika RB Lipsk. Gospodarze teraz nie spieszy się ze wznawianiem gry, ponieważ pozostała im zaledwie połowa z niedawnej zaliczki, a Bayern Monachium chce kontynuować swoje natarcie.

57'

Gol! Strzelił Harry Kane.

Harry Kane strzelił gola kontaktowego i jeszcze podniósł temperaturę tego widowiska. Pokonanie uderzeniem z rzutu karnego bramkarza RB Lipsk sprawiło mu sporo problemów, ale ostatecznie piłka wylądowała w siatce.

2
1
4
56'

Ogromna szansa na gola kontaktowego. Harry Kane strzeli z rzutu karnego.

1
2
55'

Bayern jeszcze poderwał się do atakowania po przerwie, jednak akcjom z wykorzystaniem Harry'ego Kane'a cały czas czegoś brakuje. Na skrzydłach starają się robić przewagę Leroy Sane czy Alphonso Davies, ale bezskutecznie.

1
1
1
53'

Skuteczna interwencja bramkarza na przedpolu i nie pozwolił on na zakończenie akcji strzałem coraz mocniej rozwścieczonym zawodnikom z Monachium.

1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Mohamed Simakan za przewinienie na własnej połowie boiska.

51'

Żółtą kartkę otrzymał Dayot Upamecano za ostre przewinienie.

1
1
1
48'

Yussuf Poulsen poczekał w odpowiednim miejscu pola karnego na piłkę po dośrodkowaniu, jednak skierowanie piłki w bramkę strzeżoną przez Svena Ulreicha sprawiło mu duży problem.

1
czas Druga połowa
46'
Czy Bayern Monachium wyrówna po przerwie?
komentarz

Pierwsza połowa zakończona i zgodnie z zapowiedziami gospodarze są bardzo niewygodnymi przeciwnikami dla Bayernu Monachium. RB Lipsk przeprowadził mocną ofensywę w drugim kwadransie spotkania, dzięki czemu jest na prowadzeniu 2:0.

4
45'

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Sven Ulreich za nieprzepisowe zachowanie.

1
2
1
40'

Pozostało jeszcze pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Niewiele wskazuje na to, że Bayern Monachium poprawi wynik jeszcze przed zejściem na przerwę. Zmobilizowani i skoncentrowani w obronie są piłkarze z Lipska.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Harry Kane za brzydkie przewinienie na uciekającym przeciwniku.

1
2
1
1
36'

Zbyt egoistyczne rozwiązanie ataku przez Leroya Sane. Reprezentant Niemiec nastawił się od początku do końca rajdu na oddanie uderzenia, a przecież czekali na podanie lepiej ustawieni kompani z Harrym Kane'm na czele.

30'

Kompletnie nie klei się w ostatnich minutach gra zawodnikom Bayernu Monachium. Popisowe ataki RB Lipsk pozbawiły podopiecznych Thomasa Tuchela sposobu na rozgrywanie tego meczu. Za zespołami już pół godziny spotkania.

26'

Gol! Strzelił Castello Lukeba. Asystował mu Lois Openda.

RB Lipsk pozostał w natarciu i w 26. minucie podwyższył prowadzenie na 2:0. Lois Openda dorzucił asystę do zdobytego niewiele wcześniej gola. Z podania napastnika skorzystał Castello Lukemba. Pokonał on ponownie bezradnego Svena Ulreicha strzałem głową z centrum pola karnego. Obrona Bayernu Monachium kompletnie nie radzi sobie z gospodarzami.

23'

Bayern Monachium musi odrabiać stratę do przeciwnika i po podopiecznych Thomasa Tuchela widać odrobinę zdenerwowania. Przyjezdni byli poirytowani reakcją sędziego, który przyznał piłkę zawodnikom RB Lipsk po miękkim przewinieniu.

20'

Gol! Strzelił Lois Openda. Asystował mu Xaver Schlager.

W 20. minucie RB Lipsk strzelił gola na 1:0, więc gospodarze na boisku i na trybunach mieli ogromny powód do zadowolenia. Lois Openda wymienił podania, po czym przeprowadzenie reszty ataku należało do niego. Poradził sobie ze Svenem Ulreichem i skorzystał z bierności obrońców Bayernu Monachium.

15'

Pierwszy atak w meczu przeprowadzili piłkarze z Lipska, ale niebawem futbolówka trafiła w posiadanie Bayernu Monachium. Drużyna z Bawarii prezentuje możliwości w ataku pozycyjnym, ale przedostanie się pod bramkę Janisa Blaswicha nie jest takim prostym zadaniem.

12'

Nieco ryzykowne wyjście na przedpole Svena Ulreicha i nieostrożny posłał piłkę prosto pod nogi Emila Forsberga. Pomocnikowi RB Lipsk nie udało się jednak wrzucić futbolówki za kołnierz bramkarza do siatki Bayernu Monachium.

11'

Bayern Monachium w wymianie podań w centrum boiska. Podopieczni Thomasa Tuchela starają się w ten sposób zdobywać przestrzeń i spychać gospodarzy do bardziej głębokiego bronienia.

1
8'

Akcja odwetowa Bayernu Monachium, jednak uderzenie pozostawiało bardzo dużo do życzenia. Piłka uciekła Bawarczykom daleko poza lustro bramki RB Lipsk. Na konkrety w hicie trzeba jeszcze poczekać.

1
5'

Pierwsza niebezpieczna akcja została przeprowadzona na początku meczu przez RB Lipsk. Musieli dynamicznie powracać do obrony podopieczni Thomasa Tuchela. W ten sposób nie pozwolili na oddanie strzału na bramkę Svena Ulreicha.

1
1
2'

Do hitowego starcia w Bundeslidze przystąpili uczestnicy Ligi Mistrzów. RB Lipsk jest gospodarzem konfrontacji z Bayernem Monachium. Drużyna ze wschodu Niemiec tradycyjnie ma duży apetyt na pokonanie mistrza kraju.