Gospodarze ponownie mogą bronić, czasu pozostało niewiele.

FC Nantes. Schodzi: Jean-Kevin Duverne. Wchodzi: Kader Bamba.

FC Nantes. Schodzi: Moussa Sissoko. Wchodzi: Matthis Abline.

Matthis Abline #39
83'

Gol! Strzelił Randal Kolo Muani.

Z wprowadzeniem rezerwowego trafił Luis Enrique, ponieważ Randall Kolo Muani zdobył gola na 2:1 w 83. minucie po pojawieniu się na boisku z ławki rezerwowych. Faworyt odzyskał prowadzenie w końcówce podstawowego czasu, kiedy jego sytuacja była już mocno niekomfortowa. Z kolei ekipa z Nantes miała czego żałować.

82'

Żółtą kartkę otrzymał Jean-Kevin Duverne za ostre przewinienie.

FC Nantes
75'

Trenerzy szukają sposobu na rozstrzygnięcie meczu na ławkach rezerwowych. Obaj wprowadzali zawodników ofensywnych. PSG nie chce potknąć się na własnym stadionie, a Nantes zwietrzyło szansę na sensacyjne zwycięstwo.

73'

FC Nantes. Schodzi: Mostafa Mohamed. Wchodzi: Quentin Merlin.

Mostafa Mohamed #31
70'

Przy okazji, gospodarze domagali się przyznania im rzutu karnego. Ani sędzia na boisku nie przyznał jedenastki, ani nie interweniowali sędziowie przy monitorach.

69'

Przerwa w grze jest spowodowana bolesnym urazem Kyliana Mbappe. Na murawie pojawili się medycy Paris Saint-Germain.

68'

Wprowadzenie Ousmane'a Dembele jest kolejnym pomysłem Luisa Enrique.

65'

Nantes nie ułatwia zadania gospodarzom swoim pressingiem. Przed momentem piłkarze Paris Saint-Germain zostali zmuszeni do wykonania dalekiego podania. Nie podoba się to ani trenerowi Luisowi Enrique, ani publiczności w stolicy Francji.

62'

Po godzinie seria zmian personalnych w obu zespołach. Ciekawe, czy wniesie ona ożywienie do akcji ofensywnych. Na razie drużyny zadały sobie po jednym mocnym uderzeniu.

61'

FC Nantes. Schodzi: Marcus Coco. Wchodzi: R. Pierre-Gabriel.

55'

Gol! Strzelił Mostafa Mohamed. Asystował mu Florent Mollet.

W 55. minucie Nantes ukarało pasywnych paryżan strzałem na 1:1 i mecz rozpoczął się w pewien sposób od początku. Mustafa Mohamed bezkarnie przebiegł obok wszystkich obrońców Paris Saint-Germain i dostawił głowę do dośrodkowania z rzutu rożnego. Piłka została sprytnie strącona do siatki kompletnie zaskoczonego Arnaua Tenesa. Drzemka przy stałym fragmencie miała wysoką cenę dla PSG.

FC Nantes
Asysta:
Florent Mollet #25
1
52'

Ostatnie akcje paryżan bez przekonania.

2
50'

Piłkarze Nantes nie mogą kalkulować po powrocie z szatni na boisko. Goście muszą ruszyć do bardziej zdecydowanego natarcia. Wiadomo, że nie uda im się zachować czystego konta w obronie tak jak w poprzednim meczu z OGC Nice.

1
czas Druga połowa
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Czy Nantes wyrówna po przerwie?
komentarz

Tym samym gospodarze mają czego bronić po powrocie z szatni na boisko. Paris Saint-Germain kazało kibicom długo poczekać na zdobycie prowadzenia, ale postawiło na swoim i pokonało Albana Lafonta.

45'

Doliczone dwie minuty.

43'

Rozdrażnieni są piłkarze Nantes.

41'

Gol! Strzelił Bradley Barcola. Asystował mu Vitor Ferreira.

Wyczekiwana przez publiczność bramka na 1:0 dla Paris Saint-Germain padła w 41. minucie. Jej zdobywcą był aktywny od początku spotkania Bradley Barcola. Zawodnik ten wykorzystał dogranie Vitinhi. Tym samym gospodarzom udało się wypracować przewagę gola przed zejściem na przerwę do szatni.

38'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

35'

Rywalizacja nie została zdominowana przez faworyta. Przyjezdni najpierw postawili przeciwnikom zdecydowany opór w obronie, a po kwadransie sami zaczęli pokazywać się na połowie Paris Saint-Germain. Można odnieść wrażenie, że podopieczni Luisa Enrique nie mają pomysłu na przeprowadzenie skutecznego ataku.

29'

Żółtą kartkę otrzymał Douglas Augusto za ostre przewinienie.

Douglas Augusto #6
FC Nantes
27'

Jak dotąd ani jedno przewinienie od początku meczu nie zostało wycenione przez sędziego na napomnienie żółtym kartonikiem. Arbiter stawia na rozmawianie z zawodnikami i udzielanie im reprymend słownych.

22'

Akcja Achrafa Hakimiego i próba dostarczenia piłki ustawionemu tym razem na desancie Kylianowi Mbappe. Poradzili sobie broniący zawodnicy Nantes.

21'

Z powodzeniem interweniował na przedpolu Alban Lafont.

18'

Spotkanie nieco wyrównało się i także piłkarze Nantes starają się zaprezentować publiczności swoje możliwości w prowadzeniu ataku pozycyjnego.

15'

Na zakończenie kwadransa otwierającego mecz było niebezpieczne uderzenie zawodnika Nantes. Goście dali nim do zrozumienia, że nie zamierzają tylko przyglądać się rozegraniom zawodników Paris Saint-Germain.

10'

Paris Saint-Germain niezmiennie prezentuje swoje możliwości w prowadzeniu ataku pozycyjnego. Coraz bardziej uważni są przyjezdni i nie pozwalają na sprawdzanie kolejnymi strzałami celnymi Albana Lafonta.

6'

Wymiana podań na boku boiska z udziałem Achrafa Hakimiego. Jego dośrodkowanie zostało poskromione przez skoncentrowanych na pozycjach w obronie zawodników Nantes.

3'

Kolejna interesująca akcja zaproponowana tym razem przez Mosesa Simona. Przydał się w obronie Bradley Barcola i to właśnie on zapobiegł większemu niebezpieczeństwu.

2'

Nie minęło dużo czasu od momentu rozpoczęcia spotkania i na połowie Nantes ruszył dynamicznie Kylian Mbappe. Nie trzeba było długo czekać aż reprezentant Francji zmusi do interweniowania rozgrzewanego od pierwszych minut Albana Lafonta.

20:45

Paris Saint-Germain stara się konsekwentnie powiększać przewagę nad konkurentami w tabeli Ligue 1. Główny kandydat do zdobycia mistrzostwa Francji zagra w sobotni wieczór z ligowym średniakiem Nantes. W poprzednim meczu Nantes pokazało, że stać ten zespół na sprawienie niespodzianek. Wygrało 1:0 z OGC Nice i w sobotę spróbuje postarać się o jeszcze jedno zaskoczenie.