Teraz ruszyli gospodarze, ale czy nie jest za późno? Wreszcie przycisnęli.

PSG bez celnego strzału w drugiej połowie.

Billal Brahimi #21
Bradley Locko #2
80'

Gol! Strzelił Mathias Pereira Lage. Asystował mu Martin Satriano.

2:2! To się musiało tak skończyć! Satriano przebojem wbiegł w pole karne, ale potem prawdziwy koncert dał Mathias Pereira Lage! Kapitalny strzał krzyżakiem z czterech metrów i Donnarumma musi wyciągać piłkę z siatki!

Mathias Pereira Lage #26
Stade Brestois 29
Asysta:
Martin Satriano #7
1
1
80'

Locko zgłosił jeszcze jakiś uraz, choć póki co kontynuuje grę.

79'

Locko ograny jak junior przez Dembele, ale później zabrakło celnego podania w kierunku Solera. Nie opanował piłki w polu karnym Hiszpan.

76'

Kwadrans do końca. PSG wygląda, jakby walczyło o przetrwanie.

1
75'
75'
75'

Kibice zaczynają się niecierpliwić.

74'

Donnarumma kolejny raz zmuszony do interwencji. Z osiemnastu metrów strzelał Lala, ale zbyt lekko. Włoch nie popełnił błędu.

72'
72'
Mahdi Camara #45
71'

Paryżanie cały czas nie mogą odnaleźć swojego rytmu. Po przerwie prezentują się mizernie.

67'

Minimalnie niecelny strzał Mbappe po akcji Barcoli.

67'

Lucas Hernandez wybija piłkę po dośrodkowaniu Locko. Inna sprawa, że bardzo dużo miejsca w bocznym sektorze miał obrońca gości.

65'

Niewiele dzieje się na boisku w ostatnich minutach.

1
63'
Jeremy Le Douaron #22
61'

Pół godziny do końca. Po pierwszej połowie wydawało się, że PSG ma wszystko pod kontrolą, ale teraz nic nie jest już takie pewne. Gospodarze wyglądają dość średnio po przerwie.

59'
Lilian Brassier #3
1
59'

Barcola w szybkiej kontrze po podaniu Mbappe. I kolejny zablokowany strzał.

58'
1
1
57'

Zaire-Emery brzydko potraktował przeciwnika w środkowej części boiska.

57'

Kontra PSG. Włączył się Lucas Hernandez, podał do Mbappe, jednak ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.

55'

Gol samobójczy! Danilo.

Stade Brestois łapie kontakt! Duży chaos w polu karnym. Po lekkim strzale Camary pechowo odbił piłkę Danilo, co kompletnie zaskoczyło Donnarummę. 2:1!

1
1
54'

Mbappe natomiast ukarany za zbyt wybuchową reakcję.

1
53'
1
53'

Lala faulował taktycznie Mbappe. Trzymał go za koszulkę, czym doprowadził do frustracji kapitana PSG.

53'
1
53'

Dość chaotycznie przedzierał się środkiem pola Magnetti. Utrzymał się przy piłce, uderzył mocno i kolejny raz dobrze Donnarumma!

51'

Lees-Melou pokusił się o strzał z dalszej odległości. Mocno, celnie, ale Donnarumma broni bez większych problemów.

50'

PSG gra spokojnie, nie spieszy się, czeka.

49'

Goście próbują coś zrobić od początku drugiej połowy. Przed momentem wrzucał z prawej flanki Lala i pewnie łapie piłkę Donnarumma.

46'

Gramy!

czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

1
45+1'

Mogło być 3:0, ale Mbappe pogubił się w polu karnym.

45'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

45'

2:0! Bizot obronił strzał Asensio z ostrego kąta, ale Kolo Muani z wściekłością ruszył do dobitki i na wślizgu uprzedził rywala.

2
1
44'

Efektowna kontra PSG. Zaire-Emery przebiegł kilkadziesiąt metrów, później trochę pogubił się w polu karnym, wymienił podania z Vitinhą i Portugalczyk strzelił tuż obok słupka.

42'

Mbappe przewrócił się w polu karnym, ale sędzia pokazuje mu, żeby się nie wygłupiał i wstawał. Francuz nie może uwierzyć.

41'

Mbappe efektownie ruszył środkiem, minął kilku rywali, ale na koniec trochę się podpalił. Szukał strzału z 30 metrów i został zablokowany.

39'

Zawodnicy Brestu będą musieli teraz zmienić nastawienie. Grali dość bezpiecznie, defensywnie. Trzeba będzie zaangażować większą liczbę zawodników w grę do przodu.

38'

Gol! Strzelił Marco Asensio. Asystował mu Bradley Barcola.

1:0! Fantastyczna akcja PSG. Najpierw Vitinha zagrał na kilkadziesiąt metrów, Barcola przyjął piłkę, idealnie podciął ją w pole karne do Asensio, a ten trafił z powietrza przy samym słupku!

2
1
37'

Barcola założył siatkę rywalowi, chciał się urwać przy linii bocznej, ale zatrzymał się na kolejnym zawodniku Brestu. Chociaż trochę fajerwerków.

35'

Niedokładność. Kolejna nieudana akcja PSG. Vitinha zagrywał na kilkadziesiąt metrów, ale wmieszał się we wszystko rywal i odegrał piłkę do bramkarza. Nie klei się gra gospodarzom.

33'

Dośrodkowanie Asensio... i Bizot pewnie łapie piłkę.

32'

Asensio faulowany przez Lees-Melou przy próbie wyprowadzenia kontry.

32'
Pierre Lees-Melou #20
31'

Pół godziny za nami. I nic się nie zmienia. Na razie oglądamy dość nudny mecz.

30'

I znowu. Barcola zasygnalizował ruch na wolne pole, Asensio zagrał, ale Barcola nagle się zatrzymał. Kolejny raz nici z dobrze zapowiadającej się akcji.

1
29'

Mają olbrzymie problemy gospodarze i to z najprostszymi rzeczami. Podanie na kilka metrów czasami okazuje się czymś ponad możliwości.

28'

Kąśliwy strzał Del Castillo z rzutu wolnego i z trudem odbija piłkę Donnarumma.

26'

Magnetti faulowany tuż przed polem karnym, choć bardziej od strony linii bocznej. Rzut wolny dla Brestu.

26'
1
1
1
2
2
24'

Mocne dośrodkowanie Fabiana Ruiza. Za mocne. Nikt nie podążył za piłką.

24'

Długo budują akcję paryżanie. Od prawej do lewej, szukają jakiejś luki w obronie rywala.

23'

Słychać gwizdy na stadionie w Paryżu, bo goście potrafią dłużej utrzymać się przy piłce, a to nie podoba się kibicom.

1
20'

Klepka Mbappe i Asensio przed polem karnym. Pomysł niezły, wykonanie gorsze. Niedokładne podanie Hiszpana.

19'

Szansa dla Brestu. Lala zacentrował w pole karne, Le Douaron wygrał walkę w powietrzu, lecz strzelił obok słupka.

18'

Wrzucał Asensio, lecz żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału. Zamykający akcję Barcola na dalszym słupku nie trafił w piłkę.

17'

Szarżował Kolo Muani. Przedostał się w pole karne, ale doskonale blokował go Locko. Nie pozwolił na dośrodkowanie. Tylko korner.

16'

No dobrze, kwadrans za nami. Na razie emocji niestety nie ma zbyt wiele. 2-3 szybsze akcje PSG, jedna kontra gości i to w zasadzie tyle.

13'

Mbappe pudłuje w doskonałej sytuacji po płaskim podaniu Kolo Muaniego z linii końcowej. Wcześniej był jednak minimalny spalony Francuza.

1
11'

Goście na razie mają spore problemy, by wyprowadzić kontratak. Atakują zbyt małą liczbą piłkarzy.

2
9'

Akcja szybko przeniosła się pod drugą bramkę. Krótki zwód Mbappe w polu karnym, mocne uderzenie z ostrego kąta przy bliższym słupku i broni instynktownie Bizot.

8'

Kontra gości. Lees-Melou przebiegł kilkadziesiąt metrów i nagle przewrócił się tuż przed polem karnym. Wyglądało to na klarowny faul, jednak sędzia Turpin nie użył gwizdka.

1
7'

Na razie ekipa z Brestu dobrze się broni, choć mieliśmy już momenty zagrożenia pod ich bramką. Ale paryżanie muszą się sporo napocić w środku pola, by przedostać się pod pole karne.

5'

Paryżanie od pierwszych minut chcą zdominować przeciwnika. Zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce.

4'

Było blisko! Barcola doskonale ograł przeciwnika w bocznym sektorze, zagrał płasko wzdłuż piątego metra, ale zabrakło tam strzału. Piłka wybita przed "szesnastkę", mocno uderzył Vitinha, jednak wyraźnie nad bramką.

1
2'

Kombinacyjna akcja PSG, ale Vitinha miał zły kontakt z piłką, gdy wbiegał w pole karne. Za daleko sobie ją wypuścił i zdążył z interwencją rywal.

1
1'