Końcówka spotkania nie przyniosła zmiany rezultatu. Radosław Majecki i jego AS Monaco zatrzymują PSG. Dla Polaka to pierwsze czyste konto w Ligue 1. Dzisiejszym spotkaniem zapracował sobie na utrzymanie w wyjściowej jedenastce.

2
1
1
88'

Czujnie zachował się Gianluigi Donnarumma. Włoch w porę wyszedł z bramki przerywając groźnie zapowiadającą się akcję AS Monaco.

1
86'
ZMIANA
83'

Doskonale ustawiony Singo przecina groźne podanie do lewego skrzydła, powstrzymując Bradleya Barcolę.

82'

Monaco bez sił, zamknięte na własnej połowie, czeka już tylko na okazję do wyjścia z kontratakiem. W posiadaniu piłki głównie PSG, które szuka sobie miejsca do zaskoczenia defensywy rywali.

75'

Znakomita interwencja Radosława Majeckiego. Vitinha miał sporo miejsca z lewej strony boiska, oddał techniczny strzał w kierunku dalszego słupka, ale Polak nie dał się pokonać.

1
1
1
1
70'

W ostatnich minutach wymiana ciosów z obu stron. Wciąż bez poważnego zagrożenia pod bramką jednych i drugich.

69'
ZMIANA
wchodzi Wchodzi
Eliesse Ben Seghir #7
schodzi Schodzi
Maghnes Akliouche #21
63'

Nie do końca pewna interwencja Majeckiego, ale najważniejsze dla Polaka, że udana. Uderzał już w polu karnym Bradley Barcola.

1
1
59'
ZMIANA
58'

Ależ niewiele zabrakło! Poprzeczka ratuje Donnarummę po fantastycznym uderzeniu Wissama Ben Yeddera.

57'

Świetne zagranie prostopadłe w kierunku Minamino i znów zabrakło czegoś graczom AS Monaco, by wykończyć atak.

48'

Sygnalizowali piłkarze AS Monaco zagranie ręką, sędzia nie odgwizdał jedenastki. Gra toczy się dalej, mimo że faktycznie były podstawy do podyktowania rzutu karnego.

1
46'

Drugą połowę rozpoczęli już gospodarze.

czas Druga połowa
46'
ZMIANA

Zmiana w kontekście rewanżowego meczu w Lidze Mistrzów z Realem Sociedad. Luis Enrique zamierza oszczędzić Kyliana Mbappe.

komentarz

Do przerwy mimo kilku świetnych sytuacji stworzonych przez gospodarzy, wynik nie uległ zmianie.

45+3'

Kolejna znakomita parada Donnarummy. Świetnie wycofana piłka przez Ouattarę i miał sporo miejsca Akliouche. Niewiele zabrakło, by Monaco schodziło na przerwę na prowadzeniu.

2
43'

Wissam Ben Yedder uderzał z ostrego kąta, piłkę sparował do boku Gianluigi Donnarumma.

42'

Rewelacyjne wprowadzenie piłki przez Youssoufa Fofanę. Francuz zagrał prostopadłą piłkę przez środek do dobrze ustawionego Wissama Ben Yeddera, ale to uderzenie 33-latka było zbyt nerwowe i minęło daleko bramkę PSG.

1
39'
ZMIANA
37'

Zbyt indywidualnie chciał to zrobić Achraf Hakimi i w kluczowym momencie tej akcji, tuż przed polem karnym Monaco, stracił piłkę.

1
29'

Ogrom szczęścia po stronie drużyny Luisa Enrique. Maghnes Akliouche znalazł się oko w oko z bramkarzem PSG, ale jego podcinka została wyblokowana. Dobitka Aleksandra Golovina również trafiła w jednego ze stoperów i ostatecznie zagrożenie zostało oddalone.

1
1
27'

Świetna próba PSG! Delikatnie wysunięty był Kylian Mbappe i sędzia również odgwizdał w tej sytuacji spalonego, ale zdążył jeszcze Francuz wyjść sam na sam z Radosławem Majeckim i wydawało się, że wykładał piłkę do Goncalo Ramosa.

2
2
25'

Wissam Ben Yedder wykończył ten atak z dużym spokojem, z łatwością minął Donnarummę i umieścił piłkę w siatce, ale w momencie zagrania piłki Francuz był na pozycji spalonej, więc gol nie zostanie uznany. Potwierdzili to również sędziowie z wozu VAR.

1
1
21'

Pierwsza pewna interwencja Majeckiego. Zza pola karnego uderzał Marco Asensio.

3
3
19'

Radosław Majecki na razie bez okazji do interwencji. Strzał Carlosa Solera bardzo niecelny, ale też sposób złożenia się do tej piłki dość przypadkowy.

1
16'

Ależ interwencja Donnarummy! Sprytnie rozegrany rzut rożny przez gospodarzy. Piłka zagrana przed pole karne do Minamino i Japończyk uderzył fantastycznie pod poprzeczkę bramki. Palcami wybił tę piłkę bramkarz gości.

1
1
1
1
1
15'

Protestują gracze AS Monaco, domagając się rzutu karnego! Folarin Balogun z łatwością ograł Manuela Ugarte, który pociągnął Amerykanina za koszulkę. Napastnik zdołał oddać jeszcze strzał na bramkę i wydaje się, że był to dość miękki faul, po którym jedenastki nie będzie.

14'

Już składał się do strzału Wissam Ben Yedder. W ostatniej chwili to dośrodkowanie zostało przecięte przez obrońcę PSG.

11'

Dobrze zapowiadała się akcja PSG. Manuel Ugarte bardzo dobrze rozciągnął grę do lewej strony i znalazł niepilnowanego Vitinhę, ale Portugalczyk wstrzymał atak, a następnie łatwo zgubił piłkę w pojedynku z prawym obrońcą gospodarzy.

6'

Kolejne prostopadłe zagranie w kierunku Baloguna, niezwykle aktywny jest reprezentant USA. Agresywnie atakował jednak napastnik AS Monaco i sędzia dopatrzył się faulu na Nordim Mukiele.

4'

Gęsto w środku pola, AS Monaco bardzo skutecznie odbiera piłkę w tej części boiska. Bardzo dobre i przytomne zagranie od Maghnesa Akliouche i pierwszy celny strzał w tym meczu oddał Folarin Balogun.

2'

Pierwsza próba prostopadłego zagrania w kierunku Folarina Baloguna. Monaco stara się dość wysoko odebrać piłkę gościom i od razu szuka szybkiego wyprowadzenia kontrataku.

czas Start meczu
20:59

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Już za moment pierwszy gwizdek sędziego. Polscy kibice mogą trzymać dziś kciuki za Radosława Majeckiego, który zyskała zaufanie trenera i po raz drugi z rzędu stanie między słupkami gospodarzy.

Kto zwycięży w dzisiejszym spotkaniu?
AS Monaco

W pojedynkach tych zespołów remis zdarza się dość rzadko. Zwycięzca może być za to tylko jeden.

1
1
20:56

Paris Saint-Germain zdecydowanie nie lubi spotkań rozgrywanych na terenie Księstwa Monako. W czterech ostatnich pojedynkach, goście ze stolicy Francji trzykrotnie gubili tutaj punkty. W rywalizacji obu tych drużyn zawsze padają minimum dwie bramki na mecz, zatem dzisiejszy wieczór zapowiada się bardzo ciekawie.

20:54

Obie drużyny mają pewne problemy kadrowe. Na ławce gospodarzy liczna grupa młodzieży, która nie zadebiutowała jeszcze w pierwszym zespole AS Monaco. Po stronie paryżan kłopoty dotyczą linii defensywnej. Kontuzje podstawowych stoperów sprawiają, że dziś na środku obrony zagra nominalny stoper, Lucas Beraldo oraz Nordi Mukiele, na co dzień grający bliżej prawej strony boiska.

20:50

Do rozpoczęcia spotkania pozostało kilkanaście minut. Dzisiejszy pojedynek to absolutnie najciekawsze spotkanie rozpoczynającej się właśnie 24. kolejki Ligue 1. Do Monako przyjechali mistrzowie kraju, którzy pewnym krokiem zmierzają po 12. tytuł w historii klubu.