A może jeszcze nastąpi rozstrzygnięcie tego meczu.

85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Goncalo Ramos. Asystował mu Kylian Mbappe.

Bramka na 1:1 padła dopiero w 85. minucie. Paris Saint-Germain długo przebijało się przez mur przeciwnika, a w licznych sytuacjach nie miało sposobu na pokonanie czujnego bramkarza. Wreszcie na pięć minut przed końcem podstawowego czasu Goncalo Ramos doprowadził do remisu 1:1.

Paris Saint-Germain
1
84'
ZMIANA

Clermont Foot 63. Schodzi: Habib Keita. Wchodzi: Jeremie Bela.

wchodzi Wchodzi
Jeremie Bela #91
schodzi Schodzi
Habib Keita #6
81'

Bohaterem gości był w kilku sytuacjach Massamba Ndiaye. Paris Saint-Germain oddaje więcej strzałów celnych, ale nie potrafi zaskoczyć czujnego, a i mającego szczęście bramkarza.

76'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Ugarte za przerwanie faulem kontrataku.

1
75'

To już tylko kwadrans regulaminowego czasu w drugiej połowie spotkania.

73'
ZMIANA

Clermont Foot 63. Schodzi: Yohann Magnin. Wchodzi: Jeremy Jacquet.

Jeremy Jacquet #97
Yohann Magnin #7
71'

Nie trzeba było długo czekać na pierwszą szansę na gola Kyliana Mbappe, ale również jemu zabrakło skuteczności.

65'

Arnau Tenas poradził sobie z dośrodkowaniem. To zadziwiające, że ostatnia drużyna w tabeli Ligue 1 potrafi z takim zaangażowaniem przypominać o sobie w ofensywie na stadionie lidera.

63'
ZMIANA

Clermont Foot 63. Schodzi: Alan Virginius. Wchodzi: Shamar Nicholson.

Shamar Nicholson #23
Alan Virginius #26
61'

Strzelał dwukrotnie Goncalo Ramos, jednak blokują to z wyczuciem goście!

60'

Godzina meczu za drużynami i jak dotąd ani jedno przewinienie nie zostało wycenione przez sędziego na napomnienie żółtym kartonikiem.

57'

Gospodarze byli coraz groźniejsi, a coraz mocniej zmęczeni goście mieli potęgujące się problemy z odpieraniem ataków PSG. W 57. minucie Danilo Pereira odnalazł się najlepiej w polu karnym po dośrodkowaniu i swoim strzałem trafił w boczną siatkę.

55'

W ostatnim momencie interweniowali w obronie przyjezdni, jednak widać zdecydowanie, że zaczyna im chyba brakować energii do odpierania ataków rozwścieczonych podopiecznych Luisa Enrique.

1
53'

Korner i chwila oddechu dla zawodników broniących Clermont Foot.

1
1
50'

Możliwość doprowadzenia do remisu mieli Carlos Soler oraz Achraf Hakimi, jednak ani podstawowemu zawodnikowi, ani zmiennikowi nie udało się przebić ze strzałem przez gąszcz przeciwników.

47'

Pora na emocje w drugiej połowie spotkania. Paryżanie mieli możliwość porozmawiania ze swoim szkoleniowcem o wszystkich niedostatkach w ich grze, które były widoczne przed przerwą.

czas Druga połowa
komentarz

Clermont Foot na niespodziewanym prowadzeniu.

komentarz

Wstydliwa pierwsza połowa meczu dla faworyta.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

W doliczonym czasie na moment ożywili się kibice Paris Saint-Germain, ponieważ piłka znalazła się w bramce Clermont Foot. Bramka nie została jednak uznana po wideo weryfikacji z powodu wcześniejszego przewinienia. W ten sposób radość zmieniła się w rozczarowanie, a przyjezdni niespodziewanie zeszli na przerwę do szatni z prowadzeniem.

45+8'
ZMIANA

Clermont Foot 63. Schodzi: Jim Allevinah. Wchodzi: Mehdi Zeffane.

Jim Allevinah #11
45'

Doliczone pięć minut.

44'

Nie ma rzutu karnego, choć gorąco protestowali podopieczni Luisa Enrique.

40'

Pozostało zaledwie pięć minut regulaminowego czasu do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

38'

Nie klei się gra ofensywna gospodarzom. Paris Saint-Germain miało możliwość doprowadzenia do remisu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Poradzili sobie z tym wzorowo zbudowani prowadzeniem przyjezdni.

34'

Paryżanie mają kilkanaście minut na odrobienie strat w pierwszej połowie spotkania.

32'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Habib Keita.

W 32. minucie niespodzianka stała się faktem, ponieważ Habib Keita zdobył swoim strzałem prowadzenie dla Clermont Foot. Gospodarze bronili nieco zbyt nonszalancko i dali się kompletnie zaskoczyć zawodnikowi gości. Na trybunach zapanowała konsternacja, ponieważ paryżanie absolutnie nie spodziewali się takiego obrotu wydarzeń po nieco ponad pół godzinie meczu.

Clermont Foot 63
1
1
28'

Pierwsza tak ciekawa akcja przyjezdnych. Postraszyli oni bramkarza faworyta uderzeniem zza pola karnego.

23'

Niewykorzystana szansa na zdobycie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Skoncentrowani na pozycjach w obronie byli przyjezdni, którzy na dodatek zostali pieczołowicie rozstawieni przez bramkarza. Delikatnie poirytowana jest publiczność w Paryżu, ponieważ mogła spodziewać się bardziej energicznego otwarcia meczu w wykonaniu podopiecznych Luisa Enrique.

20'

Ucieka czas gospodarzom, którzy jak dotąd odbijają się od skoncentrowanych w obronie przeciwników. Paris Saint-Germain musi szukać sposobu na przedostanie się z piłkę w pobliże bramki przeciwnika.

15'

Zmiana spowodowana urazem.

12'

Dwóch zawodników przeszkodziło sobie w oddaniu uderzenia. Na dodatek potrzebowali oni pomocy medycznej.

6'

W ostatnim momencie uciekła piłka gospodarzom i nie sprawdzili oni interesującym uderzeniem bramkarza przeciwnika na zakończenie kombinacyjnego, wielopodaniowego ataku.

3'

Pora na pierwsze ofensywne przyspieszenia obu jedenastek. Piłka bez zaskoczenia w posiadaniu Paris Saint-Germain, jednak na razie gospodarze są daleko od bramki schowanego za podwójną gardą przeciwnika.

czas Start meczu
20:51

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

20:27

W drugim, sobotnim meczu w Ligue 1 dojdzie do konfrontacji Paris Saint-Germain z Clermont Foot. Gospodarze ze stolicy Francji są zdecydowanymi liderami w tabeli, a w 27 kolejkach pozwolili sobie na podniesienie zaledwie jednej porażki. Konfrontacja z ostatnim w stawce zespołem wygląda na doskonałą szansę dla podopiecznych Luisa Enrique na wykonanie kolejnego kroku w kierunku zdobycia mistrzostwa Francji.