Pora na ostatnie przyspieszenia w meczu.

Żółtą kartkę otrzymał Luca Garritano za przytrzymanie przeciwnika.

Francesco Gelli #14
1
79'

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Victor Osimhen nie zaspokoił apetytu jednym golem i w 79. minucie uderzył na 3:1. W ten sposób praktycznie odebrał beniaminkowi nadzieję na zapunktowanie w pierwszym meczu po awansie. Nigeryjczyk skompletował dublet i dał do zrozumienie, że pozbawienie go korony króla strzelców ligi włoskiej nie będzie prostym zadaniem.

76'
76'

SSC Napoli. Schodzi: Mathias Olivera. Wchodzi: Mario Rui.

85'
Enzo Barrenechea #45
1
71'

Niebezpiecznie interweniował jeden z zawodników Frosinone Calcio i nieomal wpakował piłkę do własnej bramki. Przed golem samobójczym uratował go golkiper.

2
69'

Po zmianach personalnych przerwa na napoje.

1
1
67'

Frosinone Calcio. Schodzi: Giuseppe Caso. Wchodzi: Giorgi Kvernadze.

Giorgi Kvernadze #17
Giuseppe Caso #10
1
67'

Frosinone Calcio. Schodzi: Marvin Cuni. Wchodzi: Gennaro Borrelli.

Gennaro Borrelli #9
Marvin Cuni #11
1
60'

Jednobramkowa zaliczka nie daje jeszcze spokoju mistrzom Włoch. Tym bardziej, że niesieni dopingiem gospodarze starają się naciskać na podopiecznych Rudiego Garcii. Co prawda posiadanie piłki przemawia jednoznacznie za Napoli, ale to przecież nie musi być przepustka do zwycięstwa.

2
57'

Popisali się niebezpiecznym atakiem gospodarze i wymownie dali do zrozumienia, że ani im w głowie poddać się. Ponownie akcja z wykorzystaniem Jaime Baeza, którego uderzenie było dużym niebezpieczeństwem dla bramki Alexa Mereta.

1
55'

Azzurri na połowie przeciwnika, jednak ostatnim dośrodkowaniom w kierunku Victora Osimhena brakuje dokładności. Pojawiła się odrobina zniecierpliwienia, wręcz irytacji w mowie ciała najskuteczniejszego napastnika Napoli. Tradycyjnie jedno trafienie do bramki nie zaspokaja jego wielkiego apetytu.

1
1
1
50'

Napoli stara się kontrolować wydarzenia na boisku po powrocie z szatni. Piłka krążyła między podopiecznymi Rudiego Garcii, jednak atak zakończył się niedokładnym podaniem na bok boiska do Mathiasa Oliveiry.

1
Czy Frosinone Calcio wyrówna po przerwie?
1
1
2
1
1
komentarz

Napoli na prowadzeniu po nieco ponad 45 minutach. Mistrz Włoch zaliczył falstart i wcześnie stracił gola, ale czas do przerwy wystarczył mu na odwrócenie wyniku na 2:1.

1
1
2
45+5'

Żółtą kartkę otrzymał Luca Mazzitelli za przewinienie w doliczonym czasie.

1
1
2
45'

Doliczone cztery minuty.

1
2
42'

Co się odwlecze, to nie uciecze i w 42. minucie Victor Osimhen strzelił gola na 2:1. Giovanni Di Lorenzo w swoim stylu rozpędził się na prawej stronie boiska, zgubił jednego obrońcę i wykonał podanie pod naciskiem drugiego. Kapitan Napoli dostarczył piłkę królowi strzelców poprzedniego sezonu, a ten huknął pod poprzeczkę. Od tego momentu Azzurri byli przed rywalem.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Mathias Olivera za niesportowe zachowanie.

1
2
35'

Mistrz Włoch gra coraz lepiej i ponownie umieścił piłkę w bramce w 35. minucie. Napoli cieszyło się z prowadzenia dzięki strzałowi Giacomo Raspadorego, ale skończyło się na zaledwie kilku entuzjastycznych minutach. Trafienie zostało anulowane z powodu spalonego.

1
32'

Anthony Oyono oddał uderzenie z powietrza po przytomnej wrzutce innego bocznego defensora Riccardo Marchizzy. Piłka przeleciała nieznacznie obok bramki Napoli. Kolejne ostrzeżenie dla podopiecznych Rudiego Garcii.

3
30'

No, nie spieszyło się piłkarzom z powrotem do grania.

1
1
28'

Przerwa na napoje.

1
2
27'

Żółtą kartkę otrzymał Jens-Lys Cajuste za faul na boku boiska.

2
1
24'

Gol! Strzelił Matteo Politano.

Napoli doprowadziło do remisu 1:1 w 24. minucie. Matteo Politano znalazł się w dobrym miejscu i dobił uderzenie Piotra Zielińskiego odbite od defensora. Włoch dostał nagrodę za podjęcie odważnej decyzji o strzale zza pola karnego. Piłka odbiła się fartownie dla niego i zaskoczyła Stefano Turatiego. Bramkarzowi Frosinone nie udało się na czas dostrzec piłki w gąszczu obrońców.

1
1
1
23'

Nieudana szarża Napoli przez centrum boiska. Trudno nazwać jakąkolwiek z sytuacji podbramkowych mistrza Włoch stuprocentową.

3
2
1
20'

Waleczna gra beniaminka, który nie pozwala rozpędzić się zawodnikom z Neapolu. Trener Rudi Garcia ma coraz więcej do powiedzenia podopiecznym. Nowy trener Napoli podniósł się z ławki i podszedł do linii bocznej boiska.

2
2
2
18'

Napoli próbuje mocniej nacisnąć na beniaminka i przeprowadzić atak z wykorzystaniem Victora Osimhena. Azzurrim nie udało się przepchnąć piłki przez gąszcz obrońców w żółtych strojach.

2
2
15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa meczu dośrodkowanie w pole karne Frosinone Calcio. Poradził sobie z nim bramkarz i stopniowo nabiera on pewności siebie na swoim posterunku.

2
13'

Żółtą kartkę otrzymał Stanislav Lobotka za przewinienie na wysokości koła środkowego.

2
1
1
12'

Żółtą kartkę otrzymał Anthony Oyono za faul na Piotrze Zielińskim.

Anthony Oyono #22
2
1
1
1
10'

Piotr Zieliński uruchomił podaniem rozpędzonego na lewej stronie boiska Mathiasa Oliveirę. Pogubił się obrońca Napoli, wdał się w drybling i w efekcie oddał piłkę gospodarzom.

1
1
7'

Gol! Strzelił Abdou Harroui.

Mecz rozpoczął się od trzęsienia ziemi pod Napoli. Już w 7. minucie Abdou Harroui strzelił gola na 1:0 dla Frosinone. Nie miał problemu z pokonaniem Alexa Mereta z rzutu karnego. Jedenastka została przyznana beniaminkowi za przewinienie Jensa Cajuste na Jaime Baezie. Debiutant nie popisał się we własnej szesnastce i cała drużyna musi zabierać się do pościgu.

Abdou Harroui #21
2
2
3
5'

Wielka szansa na niespodziewane prowadzenie Frosinone Calcio. Jens Cajuste powalił faulem Jaime Baeza. Rzut karny!

1
1
5'

Napoli rozpoczęło mecz z jednym debiutantem Jensem Cajuste, który w drugiej linii występuje u boku Stanislava Lobotki oraz Zielińskiego. Zamiast sprzedanego do Bayernu Monachium - Kima Mina Jaego pokazuje się w obronie Juan Jesus.

1
2
2'

Rozpoczął się mecz oraz nowy sezon. Frosinone Calcio w żółtych strojach z granatowymi elementami, a Napoli w błękitnych koszulkach, a także białych spodenkach oraz getrach.