(0:0)
Zakończony
Juventus FC
90+2'

Już w doliczonym czasie jeszcze jedna interwencja Antonio Mirante. Tylko dzięki paradom tego bramkarza, AC Milan ma jeszcze możliwość zapunktowania.

2
2
90'

Doliczone sześć minut.

4
4
88'

Zdenerwowali się piłkarze z Mediolanu, kiedy sędzia Maurizio Mariani nie zdecydował się na przyznanie im rzutu wolnego po konfrontacji na boku boiska.

1
1
86'

Antonio Mirante jeszcze pozwala gospodarzom wierzyć w zapunktowanie. Znakomita interwencja doświadczonego bramkarza. Dzięki niemu AC Milan nie stracił gola po mocnym uderzeniu oddanym przez Dusana Vlahovicia.

1
1
86'

AC Milan jeszcze miał możliwość zagrożenia Bianconerim rozegraniem rzutu rożnego. Pełna koncentracja po stronie Wojciecha Szczęsnego oraz jego kompanów z bloku obronnego.

1
1
84'
ZMIANA
82'

Denerwują się gospodarze na boisku, ale absolutnie nie można się temu dziwić. Nic nie pozostało z udanego początku spotkania, a niewykorzystane wtedy szanse na zdobycie prowadzenia, zemściły się w dalszej fazie spotkania.

1
1
1
79'
ZMIANA

AC Milan. Schodzi: Tijjani Reijnders. Wchodzi: Simon Kjaer.

79'
ZMIANA

AC Milan. Schodzi: Davide Calabria. Wchodzi: Luka Romero.

78'
ZMIANA

Juventus FC. Schodzi: Arkadiusz Milik. Wchodzi: Dean Huijsen.

wchodzi Wchodzi
Dean Huijsen #13
schodzi Schodzi
2
4
2
77'

Piłkarze weszli właśnie w ostatni kwadrans podstawowego czasu. AC Milan starał się zagrozić przeciwnikom swoim dośrodkowaniem, jednak na oddanie uderzenia nie pozwolił Federico Gatti.

78'
ZMIANA
75'

Bianconeri są już o krok od wykonania zadania i zdobycia kompletu punktów. Pozostało im przypilnować prowadzenia, nie pozwolić na odpowiedź zmęczonym przeciwnikom.

1
74'

Posypały się kartoniki w przedostatnim kwadransie.

73'

Zbyt oczywiste dośrodkowanie i poskromienie spokojnie szybującej piłki nie było wymagającym wyzwaniem dla Wojciecha Szczęsnego.

3
72'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Locatelli za ostre przewinienie.

3
2
1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Gatti za ostre przewinienie.

2
2
1
2
67'

Żółtą kartkę otrzymał Weston McKennie za ostre przewinienie.

3
3
3
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Manuel Locatelli. Asystował mu Timothy Weah.

Na przekór problemom Juventus udokumentował przewagę liczebną przewagą gola. W 63. minucie Manuel Locatelli znalazł sposób na pokonanie uderzeniem Antonio Mirante. Pomógł w tym rykoszet od niefortunnie ustawionego Radego Krunicia. Z kolei Włoch sprawił prezent sobie oraz drużynie za podjęcie odważnej decyzji o uderzeniu.

17
7
3
5
6
61'

Żółtą kartkę otrzymał Tijjani Reijnders za ostre przewinienie.

Tijjani Reijnders #14
AC Milan
2
2
3
4
59'
ZMIANA

AC Milan. Schodzi: Yacine Adli. Wchodzi: Rade Krunić.

59'
ZMIANA

AC Milan. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Luka Jović.

57'

Juventus zaczął przeważać pod względem posiadania piłki po przerwie i trudno jest się temu dziwić, skoro ma przewagę jednego zawodnika w polu. Stara Dama nie ma jednak łatwości w tworzeniu sytuacji podbramkowych.

2
55'
ZMIANA
55'
ZMIANA

Juventus FC. Schodzi: Filip Kostić. Wchodzi: Andrea Cambiaso.

Andrea Cambiaso #27
52'

Żółtą kartkę otrzymał Timothy Weah za ostre przewinienie.

Juventus FC
1
2
50'

Po przerwie poderwał się do ataku Olivier Giroud. Łupem doświadczonego Francuza na połowie przeciwnika okazał się korner. Wojciech Szczęsny ponownie odpowiadał za rozstawienie kompanów z bloku obronnego i przygotowanie ich do dośrodkowania spod chorągiewki.

komentarz

Pierwsza połowa zakończona bezbramkowym wynikiem. Początek spotkania dla Milanu, następnie gra wyrównała się, a nawet fragmentami przeważali Bianconeri. Po przerwie Stara Dama będzie rywalizować w jedenastu przeciwko dziesięciu gospodarzom, a to konsekwencja czerwonej kartki dla Malicka Thiawa.

2
1
1
3
45'

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

2
2
1
1
40'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Malick Thiaw.

Ważnym punktem meczu mogła być czerwona kartka pokazana w 40. minucie Malickowi Thiawowi. Od tego momentu AC Milan musiał radzić sobie w osłabieniu i czekało go gonienie w dziesięciu przez ponad połowę spotkania. Obrońca Rossonerich został wyrzucony z boiska za zatrzymanie faulem wychodzącego na czystą pozycję Moisego Keana.

8
36'

Poza Wojciechem Szczęsnym, w podstawowym składzie Juventusu znalazł się również Arkadiusz Milik. Po początkowym fragmencie meczu, w którym znacznie aktywniejsi w atakowaniu byli gospodarze, gra wyrównała się, a kompani coraz częściej poszukiwali swoimi podaniami reprezentanta Polski.

3
4
1
34'

Timothy Weah ruszył do energicznego ataku na prawej stronie boiska. Sprowadzonemu latem do Juventusu zawodnikowi nie udało się zabrać z piłką zanim ta opuściła plac. Inna sprawa, że AC Milan również nie utrzymał się długo w posiadaniu futbolówki po jej ponownym wprowadzeniu do grania z autu.

2
2
1
1
1
30'

Na zakończenie drugiego, także bezbramkowego kwadransa ruszył do wysokiego pressingu Moise Kean. Jego próba odebrania piłki Malickowi Thiawowi została uznana przez sędziego Maurizio Marianiego za nieprzepisową.

3
2
1
27'

Kombinacyjna akcja zaprezentowana przez zawodników z Mediolanu. W ostatnim momencie połapali się w tym przyjezdni i nie pozwolili na sprawdzenie uderzeniem Wojciecha Szczęsnego.

3
4
2
26'

AC Milan na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Zanosiło się na stworzenie dogodnej sytuacji podbramkowej do zdobycia gola, jednak Juventus czujnie na pozycjach w obronie.

3
3
2
21'

Ponownie Moise Kean w szarży na połowie przeciwnika. Napastnik Juventusu miał możliwość sprawdzenia uderzeniem Antonio Mirante, jednak jak spod ziemi wyrósł obrońca i zablokował piłkę.

4
3
3
19'

Moise Kean poderwał się do ataku na połowie przeciwnika. Piłkarz ten miał ochotę na stworzenie pierwszego zagrożenia pod bramką Antonio Mirante, jednak powrócili na czas odpowiedzialni za defensywę gospodarze.

4
3
3
2
2
17'

Gra przerwana z powodu przewinienia. Piłka została przyznana Bianconerim przez doświadczonego sędziego Maurizio Marianiego.

2
14'

W 14. minucie po raz pierwszy interweniował Wojciech Szczęsny. Przeważający AC Milan stworzył sobie pierwszą, dogodną sytuację podbramkową, ale Olivier Giroud nie pokonał skupionego na linii Polaka.

5
3
2
2
1
10'

Po raz drugi w meczu podopieczni Stefano Piolego od rzutu rożnego. Rozegranie stałego fragmentu gry nie sprawiło problemu zawodnikom Juventusu i starali się oni ruszyć do energicznego kontrataku.

4
2
2
3
2
8'

AC Milan jak dotąd dłużej w posiadaniu piłki i poszukuje miejsca do zagrożenia bramce Wojciecha Szczęsnego. Z kolei Bianconeri czekają na moment do przeprowadzenia kontrataku z wykorzystaniem na przykład Timothy'ego Weaha.

4
3
1
2
6'

Pierwsze uderzenie w meczu i ostrzeżenie zostało wysłane przez jednego z podopiecznych Stefano Piolego. Wojciechowi Szczęsnemu pozostało tym razem wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko. Wznowienie od bramki zostało przyznane Bianconerim.

20:16

Na zakończenie niedzielnego grania w lidze włoskiej dojdzie do hitu. AC Milan zmierzy się w nim z Juventusem FC. Rossoneri byli przed rozpoczęciem kolejki na pierwszym miejscu w tabeli, natomiast Stara Dama na trzeciej lokacie.