Ostatnie szanse Giallorossich na uratowanie wyniku.

Inter Mediolan. Schodzi: Federico Dimarco. Wchodzi: Carlos Augusto.

Carlos Augusto #30
schodzi Schodzi
81'

Gol! Strzelił Marcus Thuram. Asystował mu Federico Dimarco.

Wyczekiwana w Mediolanie bramka na 1:0 padła w 81. minucie. Aktywny od początku meczu Marcus Thuram urwał się dwóm obrońcom z Rzymu i po prostu wpakował piłkę z bliska do siatki. Dośrodkowanie Federico Dimarco wylądowało idealnie między defensywą AS Romy a Ruim Patricio. Rzymianie tym razem nie ustawili się idealnie i stracili gola.

77'

Końcówka spotkania już bez Nicoli Zalewskiego. Tymczasem szansa na gola Nerazzurrich z rzutu wolnego. Dobra pozycja do wykonania dośrodkowania, a Simone Inzaghi osobiście doradził Federico Dimarco. Skończyło się niezłą wymianą podań i brakiem strzału Marcusa Thurama po wrzutce Federico Dimarco.

75'
Kristjan Asllani #21
75'

AS Roma. Schodzi: Nicola Zalewski. Wchodzi: Zeki Celik.

68'

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Cristante za kolejne ostre przewinienie.

67'

Ponownie zrobiło się gorąco w przedostatnim kwadransie. Były w nim szanse na gola po obu stronach stadionu. Bryan Cristante strzelił głową po dośrodkowaniu Nicoli Zalewskiego, a asysty Polaka nie było tylko z powodu robinsonady Yanna Sommera. Po chwili odpowiedział Inter, ale odbity rykoszetem strzał Hakana Calhanoglu nieznacznie ominął bramkę rzymian.

65'

Ogromna szansa na gola dla AS Romy z rzutu wolnego po faulu blisko pola karnego Alessandro Bastoniego na Stephanie El Shaarawym. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Leanadro Paredes, ale skończyło się na wpakowaniu piłki w mur rozstawiony przez Yanna Sommera.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Bastoni za faul prawie na linii własnego pola karnego.

62'

Boleśnie trafiony piłką został Nicola Zalewski.

61'

Przeciągnięte dośrodkowanie Alessandro Bastoniego nie zostało wykorzystane przez żadnego z podopiecznych Simone Inzaghiego do oddania uderzenia.

60'

Na początku drugiej połowy meczu posypały się żółte kartki zamiast goli. Piłkarze od początku nie przebierali w środkach, ale po zmianie stron zaczęli przechodzić sami siebie. Widowisko było w tym fragmencie nieatrakcyjne.

58'

Inter Mediolan domagał się przyznania rzutu wolnego blisko linii pola karnego po przewinieniu na Marcusie Thuramie. Fabio Maresca dał jednak wyraźnie do zrozumienia, że Nerazzurri nie usłyszą gwizdka.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Hakan Calhanoglu za ostry wślizg w nogi Edoarda Bove.

53'

Rozpacz Nicolo Barelli, ponieważ piłka została zatrzymana przez ostatniego obrońcę po płaskim dośrodkowaniu. Akcja została rozegrana na prawej stronie boiska przez Denzela Dumfriesa oraz Marcusa Thurama.

52'

Było zagrożenie dla zespołu z Rzymu po dorzuceniu z rzutu wolnego. Całe, krótkie zamieszanie zakończyło się strzałem głową Marcusa Thurama wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Ruiego Patricio.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Paredes za pociąganie przeciwnika za koszulkę.

48'

Być może rzymianie pokażą odważniejsze oblicze w drugiej połowie spotkania. Pierwsza akcja została przeprowadzona przez Stephana El Shaarawy'ego i Nicolę Zalewskiego. Poradzili sobie w pobliżu linii własnego pola karnego gospodarze.

47'

Żółtą kartkę otrzymał Evan N'dicka za faul na Marcusie Thuramie.

komentarz

AS Roma zajmowała się w pierwszej połowie niemal wyłącznie bronieniem, dlatego akurat dla niej dowiezienie bezbramkowego remisu do przerwy było powodem do zadowolenia. Może i publicznościach chciałaby jeszcze pogwizdać na Romelu Lukaku, ale prawda jest taka,że piłka rzadko w ogóle dochodzi do napastnika Giallorossich. Po nieco ponad 45 minutach mamy 0:0.

1
1
1
1
1
45'

Doliczone trzy minuty.

43'

Jak na zawołanie, piłka znalazła się w posiadaniu rzymian po długim fragmencie dominacji uczestnika Ligi Mistrzów.

41'

Ostatnie minuty walki w pierwszej połowie spotkania. AS Roma nie ma sposobu na przeprowadzenie jakiegokolwiek groźnego ataku na bramkę Yanna Sommera.

40'

Seria blokowanych uderzeń Nerazzurrich. Ani Lautaro Martinez, ani Nicolo Barella nie przepchnęli piłki przez gąszcz obrońców Giallorossich do bramki Ruiego Patricio.

38'

Benjamin Pavard znalazł się w centrum pola karnego Giallorossich i co prawda opanował piłkę po płaskim dośrodkowaniu Denzela Dumfriesa, ale nie zatrudnił Ruiego Patricio strzałem celnym.

37'

Nieudane podanie prostopadłe i Diego Llorente spokojnie odprowadził piłkę pod nogi własnego bramkarza Ruiego Patricio.

34'

Ponownie podopieczni Simone Inzaghiego na połowie przeciwnika. Rozegranie pod batutą Hakana Calhanoglu, jednak drużyna z Rzymu jest czujna na pozycjach w obronie.

33'

Żółtą kartkę otrzymał Benjamin Pavard za zatrzymanie faulem uciekającego przeciwnika.

30'

Były w pierwszej połowie fragmenty dominacji Interu, w których stwarzał raz po raz sytuacje podbramkowe. AS Roma przetrwała trudne chwile i nieco schładza mecz. Piłka sunie niemal wyłącznie po połowie Giallorossich, ale bezbramkowy wynik nie zmienia się. Zmarnowanych szans na zdobycie prowadzenia mogą żałować Lautaro Martinez, Marcus Thuram czy Federico Dimarco.

27'

W ostatnich minutach nieco mniej intensywna ofensywa Nerazzurrich. Była próba zaatakowania z wykorzystaniem ustawionego na lewej stronie boiska Federico Dimarco. Dośrodkowanie zostało jednak zablokowane przez stłoczonych obrońców nieobecnego na ławce Jose Mourinho.

24'

Przerwa w grze spowodowana urazem poturbowanego w powietrzu Alessandro Bastoniego. Faulował go Bryan Cristante.

23'

Ponownie akcja z wykorzystaniem Nicolo Barelli, który tym razem pojawił się na prawej stronie boiska. Dośrodkowanie Włocha zostało zablokowane przez czujnego w obronie Nicolę Zalewskiego.

20'

Nicolo Barella zaplątał się blisko linii pola karnego przeciwnika. Reprezentant Włoch nie znalazł sposobu na sprawdzenie kolejnym strzałem Ruiego Patricio.

18'

W zasadzie co minutę robi się gorąco pod bramką Giallorossich, ale jakimś sposobem piłka nie znalazła się jeszcze w bramce Ruiego Patricio. Swoich szans na pokonanie strzałem Portugalczyka nie wykorzystali Marcus Thuram, Lautaro Martinez czy Federico Dimarco.

14'

Od początku spotkania stara się pokazać Marcus Thuram, który w kadrze Interu zastąpił znienawidzonego Romelu Lukaku. Ostatnia szarża zawodnika, powoływanego do reprezentacji Francji, zakończyła się wywalczeniem rzutu rożnego.

13'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Mancini za niesportowe zachowanie.

9'

Już dwie przerwy w grze spowodowane urazami, piłkarze nie przebierają w środkach w walce o futbolówkę.

6'

W 6. minucie po raz pierwszy mocno zapachniało golem Interu. Hakan Calhanoglu miał dużo miejsca blisko pola karnego i huknął z dystansu. Piłka odbiła się od poprzeczki w bramce Ruiego Patricio. Jeszcze składał się do wykonania dobitki Marcus Thuram, ale jego przewrotka okazała się zbyt nonszalanckim wyborem.

5'

Benjamin Pavard podłączył się wysoko do rozegrania Nerazzurrich, ale jego dośrodkowanie pozostawiało bardzo dużo do życzenia. Żaden z podopiecznych Simone Inzaghiego nie oddał uderzenia. Gospodarze musieli zadowolić się wrzutem z autu na połowie rzymian.

1
3'

Rozpoczęcie meczu od środka przypadło akurat Romelu Lukaku. Sędzia Fabio Maresca nie spieszył się z daniem Belgowi sygnału do pierwszego kopnięcia, przez co kibice Interu Mediolan mogli użyć swoich 30 tysięcy gwizdków. Zostały one przygotowane właśnie z myślą o Romelu Lukaku, który w letnim oknie transferowym pożegnał się z Interem w atmosferze konfliktu. Napastnik brał pod uwagę nawet przenosiny do Juventusu, ale ostatecznie podpisał kontrakt z AS Romą.

2
czas Start meczu
17:59

Nie brakuje zapowiadanych głośnych gwizdów skierowanych pod adresem Romelu Lukaku.

17:42

W Mediolanie dojdzie do hitowego starcia włoskich pucharowiczów. W nim Inter Mediolan zmierzy się z AS Romą. Nerazzurri rywalizują w Lidze Mistrzów, natomiast drużyna, prowadzona przez Jose Mourinho, gra w Lidze Europy. W Serie A lepiej wiedzie się Interowi, który postara się w niedzielę o powrót na pierwsze miejsce w tabeli.