2
90+7'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Andrea Cambiaso.

Bramka na 1:0 padła już po upływie początkowo doliczonych sześciu minut. Sędzia nie gwizdnął po raz ostatni ku rozpaczy zawodników Hellasu, a Juventus zdobył gola zgodnie z przepisami piłkarskimi. Bohaterem wieczoru został niespodziewanie Andrea Cambiaso. To po jego strzale Bianconeri mogli cieszyć się z wyszarpnięcia kompletu punktów.

Juventus FC
2
2
90+5'
ZMIANA

Hellas Werona. Schodzi: Filippo Terracciano. Wchodzi: Diego Coppola.

wchodzi Wchodzi
Diego Coppola #42
schodzi Schodzi
Filippo Terracciano #24
90+2'

Akcja zmienników mogła uratować Juventus przed niespodziewanym potknięciem. Już w doliczonym czasie zaatakowali Arkadiusz Milik oraz Kenan Yildiz. Strzelił ten drugi, który wszedł na boisko za Daniele Ruganiego. Młodemu zawodnikowi nie udało się przymierzyć pod poprzeczkę pomimo wymanewrowania Lorenzo Montipo.

90'

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

88'

Desperackie próby przebudzenia podopiecznych przez Massimiliano Allegrego.

87'
ZMIANA

Juventus FC. Schodzi: Daniele Rugani. Wchodzi: Kenan Yildiz.

Kenan Yildiz #15
85'

Już w końcówce Massimiliano Allegri postanowił ratować wynik Arkadiuszem Milikiem. Stara Dama ma na boisku czwartego napastnika w jednym spotkaniu.

1
1
83'

Tylko jeden strzał celny Hellasu Werona na bramkę Wojciecha Szczęsnego.

78'

Pozostało jeszcze kilkanaście minut nie tylko Bianconerim, ale również ich przeciwnikom na rozstrzygnięcie spotkania. Oczywiście, piłkarze Juventusu są aktywniejsi w atakowaniu, jednak Hellas Werona może jeszcze wybrać się z raz pod bramkę Wojciecha Szczęsnego.

75'

Dopiero w przedostatnim kwadransie zamieszał w jedenastce trener gości.

74'
ZMIANA

Hellas Werona. Schodzi: Martin Hongla. Wchodzi: Tomas Suslov.

Martin Hongla #18
72'
ZMIANA

Hellas Werona. Schodzi: Josh Doig. Wchodzi: Jackson Tchatchoua.

Jackson Tchatchoua #38
Josh Doig #3
69'

Konfrontacja staje się coraz trudniejsza dla Bianconerich, ponieważ czują upływ czasu, a publiczność jest coraz mocniej poirytowana bezbramkowym remisem. Massimiliano Allegri zaczął wprowadzać zawodników z ławki rezerwowych po nieco ponad godzinie. Jednym ze zmienników jest Federico Chiesa, ale aktywnemu Włochowi nie wychodzi wykorzystywanie sytuacji podbramkowych.

67'

Federico Chiesa wcześnie zameldował się na boisku niebezpiecznym atakiem. Widać, że reprezentant Włoch chce się pokazać. Jego uderzenie zapowiadało objęcie prowadzenia przez Bianconerich, jednak na wysokości zadania stanął między słupkami Lorenzo Montipo.

65'

Po nieco ponad godzinie Massimiliano Allegri rozpoczął poszukiwania impulsu na ławce rezerwowych. Jest zmiana za coraz mocniej rozgoryczonego przebiegiem meczu Moisego Keana, jednak nie wszedł na razie Arkadiusz Milik, a Federico Chiesa.

62'
ZMIANA

Juventus FC. Schodzi: Filip Kostić. Wchodzi: Andrea Cambiaso.

62'
ZMIANA
60'

Minęła godzina meczu, a kibice są zniecierpliwieni.

58'

Coraz trudniejszy staje się ten mecz dla Bianconerich.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Moise Kean za brzydkie zachowanie poirytowanego zawodnika.

Juventus FC
53'

W 53. minucie ponownie Juventus i raz jeszcze skończyło się rozczarowaniem dla jego kibiców. Sędziowie anulowali drugiego gola Moisego Keana. Tym razem wideo weryfikacja pozwoliła dostrzec uderzenie w twarz wymierzone Davidowi Faraoniemu przez napastnika Bianconerich.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Michael Folorunsho za ostre przewinienie.

Michael Folorunsho #90
50'

W 50. minucie Adrien Rabiot przeprowadził akcję w pobliżu narożnika pola karnego gości. Francuz wtargnął bezkarnie w pole karne przy biernej postawie przeciwników, po czym oddał uderzenie. Piłka przeleciała po nim nieznacznie obok słupka w bramce Lorenzo Montipo. Jak się okazało, było to ostatnie ostrzeżenie dla Hellasu Werona.

1
48'

Davide Faraoni ustawił się w odpowiednim miejscu i nie pozwolił na przejście piłki po dośrodkowaniu. Po chwili jednak ponowienie ataku Bianconerich i Moise Kean główkował nieco za wysoko po dośrodkowaniu Filipa Kosticia.