Juventus FC. Schodzi: Andrea Cambiaso. Wchodzi: Hans Nicolussi.

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Cambiaso za ostre przewinienie.

Juventus FC
1
85'

Szanse na gole po obu stronach stadionu. Nie wykorzystali ich Alberto Dossena, a także wprowadzeni z ławki rezerwowych gospodarzy napastnicy Dusan Vlahović oraz Arkadiusz Milik.

1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Kostić za ostre przewinienie.

1
81'
75'

Gol! Strzelił Alberto Dossena. Asystował mu Jakub Jankto.

Cagliari nie poddało się do ostatniego gwizdka Marco Picciniego i na kwadrans przed końcem podstawowego czasu zdobyło gola na 1:2. Trafienie kontaktowe Alberta Dosseny dodało pikanterii końcówce spotkania. Poradził on sobie z obrońcami Juventusu w gąszczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pokonał swoim nieprzyjemnym strzałem Wojciecha Szczęsnego.

Alberto Dossena #4
1
72'

Cagliari Calcio. Schodzi: Zito Luvumbo. Wchodzi: Eldor Shomurodov.

Eldor Shomurodov #61
Zito Luvumbo #77
70'

Żółtą kartkę otrzymał Zito Luvumbo za ostre przewinienie.

70'

Gol! Strzelił Daniele Rugani.

Także drugiego gola dla Juventusu zdobył obrońca. W 71. minucie za podwyższenie wyniku na 2:0 odpowiadał Daniele Rugani. Może i zachował się nieco niedarnie po kolejnym dograniu z rzutu wolnego Filipa Kosticia, ale ostecznie zdołał wpakować piłkę za linię bramkową. Obrona Cagliari Calcio rozsypała się w tym meczu przy stałych fragmentach gry.

1
2
67'

Cagliari Calcio. Schodzi: Nicolas Viola. Wchodzi: Gaetano Oristanio.

Gaetano Oristanio #19
Nicolas Viola #10
66'

Juventus FC. Schodzi: Fabio Miretti. Wchodzi: Samuel Iling-Junior.

Samuel Iling-Junior #17
66'
60'

Gol! Strzelił Bremer. Asystował mu Filip Kostić.

Tego już było za dużo i lawina sytuacji podbramkowych Juventusu zakończyła się golem na 1:0 w 60. minucie. Z gola nie cieszyli się piłkarze odpowiedzialni przede wszystkim za atakowanie. To obrońca Bremer wybrał się w szesnastkę przeciwnika i główkował po wrzutce z rzutu wolnego Filipa Kosticia. Piłka ominęła źle ustawionego Simone Scuffeta.

1
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Weston McKennie za ostre przewinienie.

54'

Cagliari zaczyna mieć dużo szczęścia, że pozostaje bezbramkowo. Federico Chiesa nie wykorzystał okazji do pokonania Simona Scuffeta po dośrodkowaniu Filipa Kosticia. Po chwili była jeszcze szansa na gola z rzutu rożnego, jednak Federico Gatti nie przymierzył swoim uderzeniem po wrzutce.

50'

Bianconeri powrócili na boisko z nowymi pomysłami na atakowanie. W 50. minucie Federico Chiesa miał możliwość wpakowania piłki do bramki Cagliari. Jego uderzenie z powietrza przeleciało ponad poprzeczką i było tylko kolejnym ostrzeżeniem dla zespołu z Sardynii.

czas Druga połowa
Czy po przerwie padnie minimum gol?
1
komentarz

Pierwsza połowa była bezbramkowa.

43'

W 43. minucie po raz pierwszy mocno zapachniało prowadzeniem Bianconerich. Moise Kean przeprowadził niebezpieczny atak wspólnie z Westonem McKennim, po czym Amerykanin próbował przymierzyć lewą stopą do bramki Simona Scuffeta. W ostatnim momencie okazało się, że piłka przeturlała się obok słupka, choć część kibiców poderwała się z miejsc na trybunach.

40'

Akcja za akcję z obu stron stadionu w Turynie. Pozostało już jednak tylko pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie przed jej zakończeniem.

38'

Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez podopiecznych Massimiliano Allegrego. Bardzo dużo stałych fragmentów gry oglądaliśmy w pierwszej połowie spotkania.

36'

Jeszcze pozostało obu zespołom trochę czasu na poprawienie bezbramkowego wyniku w pierwszej połowie spotkania. Andrea Cambiasso dostał podanie od Moisego Keana, jednak nie przyłożył się do wykonania uderzenia.

34'

Daniele Rugani starał się oddać uderzenie do bramki przeciwnika po dośrodkowaniu Federico Chiesy z rzutu wolnego. Piłkarze Cagliari Calcio skutecznie utrudnili zadanie doświadczonemu zawodnikowi Bianconerich.

30'

Juventus miał problem ze zdominowaniem przeciwnika, który grał solidnie w obronie. Od czasu do czasu podnosiła się temperatura w pobliżu bramki Simona Scuffeta, ale golkiper Cagliari nie musiał dokonywać akrobacji między słupkami. Goście nie pozwalali na otwarcie wyniku czy to Federico Chiesie, czy to Moise Keanowi.

27'

Ponownie przerwana gra z powodu przewinienia. Raz po raz pauzy i nie pomaga to obu zespołom w złapaniu wysokiego rytmu.

25'

Edoardo Goldaniga jest w pełni sił i mógł odpowiedzieć po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem do bramki. Zabrakło dokładności obrońcy Cagliari Calcio.

23'

Piłkarze Cagliari Calcio domagali się przyznania żółtej kartki Federico Chiesie za ostre zaatakowanie Edoardo Goldanigi. Na razie prowadzący spotkanie arbiter nie wyciągnął kartonika z kieszonki. Następne takie zagranie reprezentanta Włoch może jednak mieć poważniejsze konsekwencje.

20'

Wymiana podań zawodników Juventusu z wykorzystaniem Daniele Ruganiego. Połapali się w tym wszystkim przyjezdni i w ostatnim momencie nie pozwolili na oddanie uderzenia żadnemu z Bianconerich.

18'

Federico Chiesa na początek wywalczył wznowienie od rzutu wolnego na połowie Cagliari Calcio, a następnie sam zabrał się do wykonania stałego fragmentu gry. Piłka nie została kopnięta idealnie, przez co poleciała ponad poprzeczką w bramce Simona Scuffeta.

15'

Bezbramkowy kwadrans meczu za drużynami.

13'

Cagliari Calcio gra coraz bardziej odważnie na stadionie Juventusu. Ostatnia akcja podopiecznych Claudio Ranierego zapowiadała się interesująco i została zakończona dopiero przez Bremera. Obrońca, rodem z Brazylli, musiał zaryzykować w obronie.

5'

Na początku meczu nie widać zasadniczej przewagi zawodników Juventusu. Owszem, gospodarze są na połowie boiska należącej do podopiecznych Claudio Ranierego, jednak jeszcze nie zagrozili mocno ich bramce.