Inter Mediolan. Schodzi: Matteo Darmian. Wchodzi: Yann Aurel Bisseck.

1
2
85'

Gol! Strzelił Marcus Thuram. Asystował mu Juan Cuadrado.

W 85. minucie Inter już wymierzył policzek gospodarzom strzałem na 3:0 Marcusa Thurama. Francuz urwał się obrońcom z Neapolu i dostawił stopę do piłki po płaskim dośrodkowaniu Juana Cuadrado. Po tym ciosie jest jasne, że komplet punktów pojedzie do Mediolanu.

1
1
1
2
2
84'

Juan Cuadrado pograł z Marcusem Thuramem na prawej stronie boiska, jednak po tempie tego ataku było widać, że gościom nie spieszy się do szalonego atakowania.

1
1
1
1
80'

Po pierwsze uderzenie Victora Osimhena zostało zatrzymane przez rewelacyjnie dysponowanego Yanna Sommera. Po drugie sędziowie pokazali spalonego, więc nawet w razie skutecznego uderzenia, prawdopodobnie nie byłoby uznanego gola.

1
1
1
1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Darmian za ostre przewinienie na Chwiczy Kwaracchelii.

2
2
1
1
1
77'
74'
74'

Żółtą kartkę otrzymał Amir Rrahmani za ostre przewinienie.

72'

Giovanni Di Lorenzo poradził sobie z poskromieniem rajdu Federico Dimarco.

70'

Rozpędzili się podopieczni Simone Inzaghiego i oddają większą liczbę uderzeń niż na początku spotkania. Inna sprawa, że niecelne, co jeszcze daje nadzieję Napoli.

1
1
1
1
1
68'
67'

Ponownie niebezpieczna akcja Nerazzurrich, ale zakończyła się ona niedokładnym uderzeniem Lautaro Martineza z centrum pola karnego.

1
1
1
1
1
65'

Duże problemy Azzurrich.

62'

Gol! Strzelił Nicolo Barella. Asystował mu Lautaro Martinez.

Inter jest konkretniejszy i w 62. minucie podwyższył prowadzenie na 2:0. Akcja bramkowa została przeprowadzona na lewej stronie boiska, dokąd zbiegł Lautaro Martinez. Argentyńczyk wykonał podanie w środek pola karnego do Nicolo Barelli, a ten pięknym dryblingiem wymanewrował Leo Ostigarda oraz Natana, po czym zdążył strzałem z bliska ominąć Alexa Mereta. Pogubiła się obrona Napoli, a cała drużyna dostała lekcję skuteczności.

2
1
1
2
2
60'

Były żółte kartki za niesportowe zachowanie dla Eljifa Elmasa oraz Henricha Mchitarjana.

1
1
1
1
1
58'
SSC Napoli
1
1
58'

W 58. minucie otworzyła się szansa na doprowadzenie do remisu. Chwicza Kwaracchelia poradził sobie jednym zwodem z Denzelem Dumfriesem, po czym oddał uderzenie nieznacznie obok dalszego słupka w bramce Interu. Ponownie bardzo istotne było strącenie piłki przez Yanna Sommera.

1
1
1
1
1
56'

Druga połowa nie wygląda interesująco. Dużo fauli, nerwowości i przerw spowodowanych urazami. Oby nie powtórzyła się druga część z derbów Italii, w których Inter zremisował 1:1 z Juventusem, a po przerwie była piłkarska padlina.

1
1
1
1
1
55'

Pogubił się Chwicza Kwaracchelia, którego przesadnie egoistyczna akcja nie spodobała się widzom w Neapolu. Reprezentant Gruzji powinien chyba poszukać opcji do wykonania podania.

1
1
1
1
1
54'

Tym razem Hakan Calhanoglu ucierpiał w starciu z Victorem Osimhenem.

49'

Wymiana podań na prawej stronie boiska z udziałem Nicolo Barelli. Ostatecznie dośrodkowanie, po którym spanikował Giovanni Di Lorenzo i wyekspediował piłkę na korner.

1
1
1
1
1
47'

Niebezpiecznie wyglądający upadek na boisko Denzela Dumfriesa, któremu klasyczny stołeczek zrobił Natan.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

1
Czy Napoli wyrówna po przerwie?
1
komentarz

Pierwsza połowa zakończona, a Inter Mediolan jest na prowadzeniu dzięki efektownemu strzałowi zza pola karnego Hakana Calhanoglu.

45'

44'

Gol! Strzelił Hakan Calhanoglu. Asystował mu Nicolo Barella.

Mało wskazywało na gola Interu, a jednak to on zdobył prowadzenie w 44. minucie. Z pokonania Alexa Mereta praktycznie pierwszym, konkretnym strzałem celnym cieszył się Hakan Calhanoglu. Blisko Turka nie było żadnego przeciwnika po tym jak dośrodkowanie Federico Dimarco zostało zgrane przed pole karne przez Denzela Dumfriesa oraz Nicolo Barellę. W zasadzie nie wiadomo, czy Włoch dotknął piłki, stąd asysta to jeszcze sprawa problematyczna. Wiadomo na pewno, że Nerazzurri mają gola na 1:0.

1
1
3
3
43'

Matteo Politano huknął zza pola karnego obok bramki Interu Mediolan.

42'

Pozostaje obu zespołom coraz mniej czasu na otwarcie wyniku. Napoli nie wymyśliło nic kreatywnego na obrzeżach pola karnego przeciwnika, po czym nastąpiło wycofanie piłki aż do Alexa Mereta. To nie mogło spodobać się publiczności na Stadio Diego Armando Maradona.

39'

Lautaro Martinez poradził sobie w konfrontacji fizycznej z Natanem i wykonał strącenie piłki w kierunku bramki Alexa Mereta. I tak prawdopodobnie nie byłoby gola z powodu spalonego reprezentanta Argentyny.

36'

Denerwuje się Simone Inzaghi, ponieważ ponownie groźniejszą akcję przeprowadzili gospodarze. Matteo Politano postraszył mocnym uderzeniem Yanna Sommera.

34'

Obrona Napoli broni twardo i nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł napastnikom przeciwnika. Lautaro Martinez oraz Marcus Thuram mają w pierwszej połowie problem z zagrożeniem niebezpiecznym strzałem Alexowi Meretowi. Generalnie po obu stronach stadionu zaczęło brakować sytuacji podbramkowych.

32'

Leo Ostigard interweniował w odpowiednim momencie i nie pozwolił napastnikom z Mediolanu oddać uderzenia po płaskim dośrodkowaniu Federico Dimarco.

1
1
1
1
1
30'

Dwa kwadranse meczu za drużynami i trochę szkoda, że jednocześnie celne oraz niebezpieczne uderzenia skończyły się wraz z kopnięciem Eljifa Elmasa w 3. minucie. Od tego momentu brakuje stuprocentowych sytuacji podbramkowych.

28'

Hakan Calhanoglu zabrał się za wykonanie rzutu rożnego, a dośrodkowanie poszybowało w kierunku Marcusa Thurama. Ostatecznie zamieszanie zostało podsumowane bardzo niedokładnym uderzeniem z dystansu w wykonaniu Matteo Darmiana.

24'

Podniosła się wrzawa w Neapolu po starciu Hakana Calhanoglu z Zambo Anguissą wewnątrz pola karnego Nerazzurrich. Sędzia nie zdecydował się na przyznanie gospodarzom jedenastki, co nie mogło spodobać się publiczności na Stadio Diego Armando Maradona.

2
20'

Już w 18. minucie Inter stracił podstawowego obrońcę. Z powodu urazu mięśniowego zszedł z boiska Stefan de Vrij, którego zmiennikiem był Carlos Augusto. Roszada w defensywie przeciwnika mogła ułatwić zadanie Victorowi Osimhenowi. Nigeryjczyk pojawił się w jedenastce Napoli po raz pierwszy od wyleczenia poważnej kontuzji.

1
1
18'

Inter Mediolan. Schodzi: Stefan de Vrij. Wchodzi: Carlos Augusto.

Carlos Augusto #30
1
2
17'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Stefana de Vrija.

15'

Denzel Dumfies interweniował po głębokim dośrodkowaniu z prawego skrzydła Matteo Politano. Nie pozwolił on na oddanie uderzenia ani Victorowi Osimhenowi, ani będącego jeszcze bliżej piłki Chwiczy Kwaracchelii.

1
11'

Napoli dość spokojnie radzi sobie w rozegraniu, a Inter Mediolan traci sporo energii do nieudanego pressowania. Widać opanowanie po stronie mistrza Włoch.

8'

Podeszli pressingiem goście z Mediolanu, co zakończyło się przewinieniem Matteo Darmiana na Chwiczy Kwaracchelii, który głęboko wycofał się do rozegrania.

5'

Inter Mediolan odpowiedział dośrodkowaniem z rzutu rożnego, z którym poradzili sobie gospodarze. Nerazzurri wyszli na boisko w nietypowych, pomarańczowych strojach przypominających reprezentację Holandii.

3'

Trener Walter Mazzarri postanowił wystawić w drugiej linii Eljifa Elmasa zamiast Piotra Zielińskiego i niewiele brakowało, żeby reprezentant Macedonii Północnej już w 3. minucie mocno przydał się Napoli. Potężne uderzenie Eljifa Elmasa zza pola karnego zostało sparowane poza lustro bramki przez Yanna Sommera. Szwajcar interweniował z największym trudem.

czas Start meczu
Czy Napoli wygra w meczu z Interem Mediolan?
20:25

Sędzia: Davide Massa

20:23

Zestawienie Nerazzurrich.

20:22

Piotr Zieliński rozpocznie mecz na ławce rezerwowych Napoli.

20:22

Do hitu ligi włoskiej dojdzie na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu. Przystąpią do niego zespoły, które są mocnymi kandydatami do awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Ponadto będzie to spotkanie mistrza Włoch z klubem, który przed rozpoczęciem kolejki zajmował pierwsze miejsce w tabeli.