Di Lorenzo był w polu karnym, uderzył mocno z ostrego kąta, ale tylko w boczną siatkę.

Szczęsny długo celebruje wybicie z piątki. Juventus nawet nie zamierza udawać, że głównie chce się bronić.

1
83'
83'
80'

Milik i Chiesa ustawieni tuż przed polem karnym. Swoim. Głęboka defensywa Juventusu i Napoli ma problemy z kreowaniem sytuacji.

2
1
2
3
2
77'

Strzelał Kwaracchelia i przypadkowo zablokował go kolega z zespołu.

1
76'

Nieporozumienie Chiesy i Szczęsnego. Mogło być groźnie, a skończyło się na rzucie rożnym dla gości.

1
1
75'

Napoli w ataku pozycyjnym. Juventus w niskiej obronie.

1
72'
Alessandro Zanoli #59
Natan #3
70'

Ależ fatalny błąd Szczęsnego! Osimhen dopadł do piłki i strzelił do pustej bramki, ale na szczęście Polaka był tam spalony...

7
1
2
1
70'
69'

Uraz Vlahovicia. Konieczna będzie zmiana. I chyba to czas Milika.

1
1
67'

Danilo z długim podaniem w kierunku Vlahovicia, ale ten był na wyraźnym spalonym i nawet nie ruszył do piłki.

1
66'

Niecelny strzał Chiesy z dalszej odległości.

1
66'

Szczęsny po raz kolejny nie popełnił błędu na przedpolu po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska.

1
65'

Tymczasem VAR sprawdził sytuację sprzed chwili i nie ma rzutu karnego dla Juventusu.

2
1
65'

Słaby mecz Zielińskiego. Zasłużona zmiana.

64'
63'

Gospodarze domagają się rzutu karnego za rzekome zagranie piłki ręką. Czekamy, co powie VAR.

63'

Juventus w drugiej połowie gra zdecydowanie lepiej niż przed przerwą.

63'
SSC Napoli
62'

Płaski strzał z dalszej odległości oddał Rabiot i został zablokowany.

59'

Po dośrodkowaniu Politano strzelał głową Anguissa. Lekko i niecelnie.

1
1
58'

Osimhen faulowany przy okazji walki w powietrzu. Bremer zaatakował go łokciem.

1
1
58'
Bremer #3
Juventus FC
1
1
1
55'

Zieliński wrzucił piłkę w pole karne, był tam Politano, ale został zablokowany przy próbie strzału z powietrza.

2
54'

No nie da się powiedzieć, że Napoli rzuciło się do huraganowych ataków po stracie gola.

53'

Lobotka długo składał się do strzału z dystansu. Miał dużo wolnej przestrzeni, lecz kopnął w trybuny.

2
51'

Gol! Strzelił Federico Gatti. Asystował mu Andrea Cambiaso.

Juventus na prowadzeniu! Cambiaso popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem z prawej flanki, Gatti skontrował i strzelił idealnie w róg. Meret złapany na wykroku i nawet nie podjął próby interwencji. 1:0!

3
49'

Był spalony, sędzia asystent sygnalizował go już po akcji. McKennie był bliżej bramki niż ostatni obrońca Napoli.

1
1
49'

Słupek po strzale Vlahovicia z 20 metrów!

2
47'

Zieliński miał trochę miejsca 30 metrów od bramki, zdecydował się na strzał lewą nogą, ale nawet nie zmusił Szczęsnego do interwencji. Bardzo niecelna ta próba.

1
46'

Gramy!

2
1
czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

45+1'

Zagotowało się przy linii bocznej. Kwaracchelia miał piłkę w ręku, Gatti chciał ją wyrwać. Gruzin się zdenerwował i rzucił futbolówką w rywala.

1
45+1'
45'

Sędzia dolicza minimum jedną minutę.

43'

Wolno rozgrywa swoje akcje Napoli. Juventus ma czas, żeby się ustawić na własnej połowie, przez co nie oglądamy dziś dużej liczby klarownych sytuacji. Brakuje też strzałów z dystansu.

1
42'

Juventus miewa w tym meczu jedynie zrywy. Od kilku minut nie potrafi nic zrobić w ofensywie.

39'

Napoli mogło prowadzić, ale Szczęsny popisał się znakomitą paradą! Ależ to wyciągnął. Di Lorenzo otrzymał prezent po błędzie Bremera i Gattiego, miał przed sobą tylko Szczęsnego, jednak doskonale spisał się Polak.

14
3
1
2
1
37'

Napoli przy piłce. Dużo podań przed polem karnym. Brakuje jednak konkretów, bo Juventus jest dobrze ustawiony w tyłach.

36'

Pokazał się Zieliński, dograł piłkę w pole karne do Politano, ale ten został momentalnie skasowany przez rywala.

2
1
35'

Nieudane dośrodkowanie Politano. Wbiegał w pole karne Anguissa, ale nie doszedł do piłki. Pewna interwencja Szczęsnego.

1
1
1
33'

Dyskretny póki co Zieliński.

1
1
2
1
32'

Brakuje tylko bramek, bo ładnych akcji sporo dziś już oglądaliśmy. Cały czas więcej z gry ma Napoli. Juventus nastawiony na kontry.

29'

Niewiarygodne rzeczy dzieją się dziś w Turynie. Ależ oni pudłują.

1
1
28'

Napoli przed znakomitą szansą! Dalekie podanie Zielińskiego, Osimhen znakomicie opanował piłkę, a następnie dograł do niepilnowanego Kwaracchelii, ale ten zachował się koszmarnie, gdy miał przed sobą Szczęsnego. Strzelił bardzo niecelnie!

1
3
3
4
27'

Ładny kontratak Juventusu, ale Vlahović ponownie zawiódł. Wbiegł w pole karne i oddał lekki strzał, z którym bez problemu poradził sobie Meret.

24'

Kwaracchelia strzelał zza pola karnego. Koszmarna próba. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

23'

Cambiaso najpierw nie popisał się przy dośrodkowaniu w polu karnym Napoli, a za chwilę łapał za koszulkę Kwaracchelię. Sędzia chyba zapomniał kartek.

20'

Lobotka zbyt krótko wybijał piłkę z pola karnego. Przed linią ustawiony był Chiesa, uderzał bez przyjęcia, jednak bardzo się pomylił.

19'

Akcja Juve! Powinno być 1:0. Vlahović miał kapitalną sytuację, był niepilnowany na 11. metrze, ale za długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie został zablokowany!

2
2
1
2
2
18'

Sporo ryzykował Danilo. Stracił piłkę na własnej połowie po pressingu Osimhena, ale sędzia odgwizdał faul Nigeryjczyka.

1
1
1
17'

Kolejne przewinienie Cambiaso. Jeszcze w geście niezadowolenia cisnął piłką o murawę. Na takie gesty musi uważać, bo sędzia Orsato raczej nie będzie ich tolerował.

1
1
1
16'

Cambiaso faulował Zielińskiego, choć innego zdania są kibice Juventusu. Ich zdaniem było czysto.

1
1
1
15'

Trochę się uspokoiło na boisku. Początek w wykonaniu Napoli był bardzo mocny, gra się wyrównała.

1
1
1
12'

Szczęsny łapie piłkę na przedpolu po dośrodkowaniu z prawej flanki. Przewaga Napoli jest wyraźna.

2
2
2
1
10'

Mocna wrzutka Chiesy z prawej strony. Piłka dokręcała się w kierunku bramki, agresywnie atakował ją Rabiot, jednak zabrakło mu dobrego timingu.

1
1
1
9'

Politano! Piękny techniczny strzał i piłka przeleciała centymetry obok bramki! Szczęsny by do tego nie zdążył.

1
3
1
7'

A teraz odgryźli się gospodarze. Dobra kontra w przewadze liczebnej, jednak Cambiaso zepsuł wykończenie i strzelił obok bramki. Można to było zdecydowanie lepiej rozegrać.

2
1
6'

Ależ problemy ekipy z Turynu. Nie radzą sobie z wysokim pressingiem rywala.

1
1
5'

Dwa z rzędu rzuty rożne dla Napoli. Oba wykonane w bardzo słaby sposób. Bez zagrożenia pod bramką Juventusu.

1
1
3'

Goście chcą zacząć od mocnego uderzenia. Nie schodzą z połowy Juventusu.

1
1
1
1'

Pierwsza okazja dla Napoli. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niefortunnie interweniował w polu karnym Danilo, ale Szczęsny miał szczęście, bo piłka przeleciała tuż obok słupka.

1
2
1
2
1'